وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

بررسی کیفیت ورق روغنی فولاد مبارکه

بررسی کیفیت ورق روغنی فولاد مبارکه

بررسی کیفیت ورق روغنی فولاد مبارکه

 

ورق های سرد یا روغنی از جمله پرکاربردترین ورق های فولادی به سبب خواص منحصر به فردشان هستند.

 

بهتر است بدانید این فلزات از نظر خواص مکانیکی و ترکیبات شیمیایی بسیار بهبود یافته تر از ورق های گرم هستند و یکی از برترین تولیدکنندگان آن ها شرکت فولاد مبارکه اصفهان به شمار می آید.

 

بررسی کیفیت ورق روغنی فولاد مبارکه

 

کیفیت ورق روغنی شرکت فولاد مبارکه اصفهان از نظر سطح ظاهری در چند نوع مختلف قرار دارد. این فلزات از نظر عرضه بسته به کاربرد نهایی و مد نظر مشتریان در چند سطح زبر، مات، براق و نیمه براق تولید می شوند.

 

به طور مثال اگر کاربرد مد نظر مشتری، نیاز به یک محصول با استحکام کششی مناسب و سطح ظاهری بسیار زیبا داشته باشد، از ورق های روغنی با ظاهر براق یا نیمه براق استفاده می کنند.

 

این فلزات در شرکت فولاد مبارکه با دقت بسیار بالایی از نظر تنظیم خواص مکانیکی و شیمیایی تولید می شوند و هیچگونه تلورانسی را از نظر ابعادی ندارند.

 

در واقع ورق های روغنی در پایان مراحل تولید توسط یک لایه محافظ روغنی پوشانده می شوند تا از آن ها در برابر عواملی مانند خوردگی، اکسیداسیون و … محافظت نماید؛ از این رو ورق روغنی فولاد مبارکه در دو کیفیت روغن اندود شده و نشده مطابق با سفارش مشتریان تولید می گردد.

 

استانداردهای تولید این فلزات نیز بیشتر بر اساس DIN کشور آلمان یا اروپا می باشد و در تمامی گریدهای ورق روغنی نیز خدمت مشتریان در صنایع مختلف عرضه می شوند.

 

تولیدکنندگان ورق روغنی

 

تولیدکنندگان ورق روغنی

 

ورق های روغنی با داشتن کیفیت های مختلف از نظر سطح ظاهری، گرید، نوع سطح و خواص مکانیکی ساختاری توسط کارخانجات مختلفی تولید می شوند. اصلی ترین تولیدکنندگان ورق روغنی در کشور شرکت های فولاد مبارکه اصفهان، کارخانه صنایع هفت الماس و مجموعه فولاد غرب آسیا هستند.

 

هر کدام از این کارخانجات از دستگاه ها و تجهیزات مختلفی برای تولید ورق های سرد یا روغنی استفاده می کنند؛ به همین علت کیفیت نهایی محصولات آن ها نیز با یک دیگر متفاوت است.

 

به طور معمول کیفیت های مختلف ورق روغنی با معیار استحکام کششی مورد بررسی قرار می گیرند؛ به این معنا که هر چه میزان کربن آن ها بیشتر باشد، ورق روغنی تولیدی دارای سختی و استحکام بالاتر و در نتیجه انعطاف پذیری کمتری می باشد.

 

هر کدام از این فلزات در صنایعی مانند خودروسازی برای ساخت بدنه و لوازم، تجهیزات لوازم خانگی، قفسه سازی، دستگاه های گرمایشی سرمایشی و … به کار برده می شوند، اما چگونگی به کارگیری آن ها بسته به گرید و کیفیت مصرفی متغیر است.

 

فولاد مبارکه

شرکت فولاد مبارکه اصفهان ورق های روغنی را در انواع گریدهای اصلی ST12، ST13 و ST14 که به ترتیب با نام های ورق روغنی استاندارد یا معمولی، نیمه کشش و فوق کشش شناخته می شوند، تولید می کند. همچنین کیفیت های دیگر ورق روغنی از جمله گرید ST16، EK2 و QSTE نیز در این مجموعه تولید می گردند.

 

گرید ST16 با داشتن قابلیت کشش بسیار زیاد برای مصارفی که نیاز به کشش زیاد فولاد و پرس کاری عمیق دارند، به کار برده می شود. دو گرید دیگر ذکر شده برای ورق های روغنی نیز به ترتیب با خاصیت لعاب پذیری زیاد و مقاومت در برابر سایش، کاربردهای خاص خود را دارند.

 

با این وجود می توان گفت گریدهای اصلی ذکر شده که در شرکت فولاد مبارکه تولید می شوند، با خواص مختلف و ترکیباتی که دارند، کاربردهای بیشتری را به خصوص در مصارف خودروسازی، لوازم خانگی، ساخت مبلمان و … به خود اختصاص داده اند.

 

همچنین باید گفت ورق روغنی فولاد مبارکه در بازه ضخامتی 3/0 تا 3 میلی متر و عرض های 1000 و 1250 میلی متر به صورت رول با کیفیت های سطحی مختلف متناسب با کاربرد مد نظر مشتریان تولید و عرضه می گردد.

 

هفت الماس

شرکت صنایع هفت الماس واقع در استان قزوین یکی دیگر از برترین تولیدکنندگان ورق های روغنی در کشور به شمار می آید که در ابتدا هدف از تأسیس خود را تولید ورق های سرد، فول هارد و روغنی اعلام کرد.

 

این مجموعه دارای دو خط تولید ورق های سرد و فول هارد می باشد و از این رو میزان ظرفیت تولید ورق روغنی هفت الماس نسبت به سایر محصولاتی که در این مجموعه تولید می شوند، همواره بیشتر است.

 

این فلزات بیشتر در گریدهای اصلی ورق روغنی یعنی ST12، ST13 و ST14 تولید می گردند. مواد اولیه مورد نیاز برای تولید ورق های سرد یا روغنی که محصولات فول هارد نامیده می شوند، در همین کارخانه تولید شده و به همین علت کیفیت مورد نیاز نهایی را به کارشناسان ورق روغنی مجموعه می دهد.

 

فولاد غرب

یکی دیگر از برترین تولیدکنندگان ورق روغنی در کشور، مجموعه فولاد غرب آسیا در نزدیکی استان قم می باشد. این مجموعه تولیدات خود را با بالاترین کیفیت ممکن در انواع گریدهای ورق روغنی به مشتریان عرضه می نماید.

 

مواد اولیه برای تولید ورق های فول هارد این مجموعه معمولاً از کارخانه فولاد مبارکه اصفهان تهیه می شوند؛ از این رو برای خرید ورق روغنی فولاد غرب یکی از مهم ترین عواملی که باید در نظر گرفت، نرخ محصولات اولیه فولاد مبارکه از جمله ورق های گرم می باشد.

 

ورق روغنی فولاد غرب به دو صورت رول و شیت در محدوده عرضی 620 تا 1700 میلی متر و در بازه ضخامتی 18/0 تا 3 میلی متر تولید و عرضه می شود. عرض رول های روغنی فولاد غرب نیز بسته به ضخامتی که دارد از 1270 تا 1700 میلی متر متغیر می باشد.

 

فرآیند تولید ورق سرد روغنی

 

فرآیند تولید ورق سرد روغنی

 

تولید ورق سرد روغنی در ابتدا با انجام عملیات اسیدشویی بر روی ورق های گرم صورت می گیرد. این فلزات باید تحت پاکسازی با اسید مخصوص در دمای 50 تا 85 درجه سانتی گراد قرار بگیرند تا سطح آن ها عاری از هر گونه لایه چربی، اکسیداسیون و مواردی از این قبیل گردد.

 

در مرحله بعدی شیت های اسیدشویی شده به خوبی در واحد شستشو آبشاری تمیز شده و سپس به خوبی خشک می شود. در بخش بعدی ضخامت شیت ها باید تا میزان مورد نیاز برای تولید ورق های فول هارد، کاهش یابد. این مرحله با استفاده از غلطک های مخصوص رفت و برگشتی انجام می گیرد.

 

در مرحله بعدی شیت های به دست آمده، فول هارد نامیده می شوند و خواص مکانیکی و شیمیایی خود را به نوعی از دست داده اند.

 

همچنین ممکن است بر اثر غلطک های نورد، آلودگی هایی بر سطح آن ها به وجود آمده باشد؛ از این رو تحت فرآیند شستشوی الکترولیتی با استفاده از محلول های شیمیایی و یونیزایسون قرار می گیرند. پس از این مرحله مجدداً ورق ها شستشو و خشک شده و سپس به صورت رول در می آیند.

 

برای بهبود و بازیابی خواص مکانیکی و شیمیایی ورق های سرد، رول های فولادی را در کوره های بازپخت هیدروژنی یا آنیلینگ قرار می دهند. این کوره ها علاوه بر بازیابی خواص سبب بازیابی پیوند کریستالی بین مولکول ها خواهند شد.

 

در بخش بعدی برای صاف شدن سطح ورق ها از هر گونه ناصافی، موج، تا شدگی و …، فرآیند نورد پوسته ای بر روی آن ها به وسیله دستگاهی به نام تمپر رولینگ صورت می گیرد تا در نهایت شیت ها پس از پرداخت سطحی با پوشش های مختلف محافظ روغنی با خواص مکانیکی و استحکام کششی کنترل شده، تولید شوند.