وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

بهبود برندینگ با تبلیغات گوگل

بهبود برندینگ با تبلیغات گوگل

بهبود برندینگ با تبلیغات گوگل

 

اگر صاحب یک کسب‌وکار باشید؛ احتمالاً به خوبی می‌دانید که برند سازی چه نقش مهمی در توسعه بیزینس شما داشته و چطور می‌تواند فروش شما را افزایش دهد.

 

بهبود برندینگ با تبلیغات گوگل

 

در فضای دیجیتال مارکتینگ گزینه‌های زیادی برای برند سازی وجود دارند که تبلیغات در گوگل یکی از کاربردی‌ترین آن‌هاست.

 

پلتفرم تبلیغاتی گوگل یا همان گوگل ادز، شبکه بزرگی است که امکان معرفی کسب‌وکارها به میلیون‌ها کاربر را فعال کرده و این فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهد تا با راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی، نام برند خود را در ذهن مخاطبان حک کنید.

 

به جهت راه‌اندازی کمپین‌های مختلف تبلیغاتی در گوگل، ابتدا شما نیاز به ساخت اکانت گوگل ادز دارید. پس از ساخت اکانت می‌توانید با شارژ کردن آن اقدام به تبلیغ در شبکه‌های مختلف این غول بزرگ تکنولوژی کنید.

 

شارژ گوگل ادز عموماً به عنوان یکی از فاکتورهای کلیدی در تبلیغات گوگل در نظر گرفته می‌شود؛ چراکه میزان دیده شدن تبلیغات شما و به دنبال آن، افزایش فروش شما به این فاکتور بستگی دارد.

 

6 روش مختلف توسعه برند با استفاده از گوگل ادز

 

1. تبلیغات جست‌وجوی گوگل

تبلیغات پولی جست‌وجوی گوگل، عامیانه ترین نوع تبلیغات هستند که در بالا و پایین صفحات نتایج جست‌وجو نشان داده می‌شوند.

 

همچنین به آن تبلیغات کلیکی هم گفته می شود. این گزینه همانی است که اکثر افراد وقتی به فکر تبلیغ برند خود در گوگل می‌افتند به ذهن می‌آورند. همچنین این نوع تبلیغات را اغلب با نام SEM یا بازاریابی موتور جست‌وجو می‌شناسند.

 

این روش راهی عالی برای هدف‌گذاری مشتریان بالقوه‌ای است که در جست‌وجوی مشاغلی مثل شما هستند و به دنبال محصولات و خدماتی که شما ارائه می‌دهید می‌گردند. این نوع تبلیغات، یکی از بهترین روش ها برای توسعه برند به شمار می رود.

 

2. تبلیغات نمایشی گوگل

این نوع تبلیغات، بنرها و تبلیغات گرافیکی هستند که در سایت‌های ثالث به نمایش در می‌آیند. وب سایت‌های شبکه نمایش گوگل، کدی را در سایت خود می‌گذارند که به گوگل اجازه می‌دهد تبلیغات را در بخش‌های خاصی از این سایت، نشان دهد.

 

این سایت‌ها کنترلی بر تبلیغات ندارند. گوگل بر اساس عواملی چون جامعه شناسی مخاطبان، زمینه محتوای سایت و سایر تنظیمات مربوط به هدف‌گذاری، بهترین تبلیغ را برای نمایش در آنها انتخاب می‌کند. در واقع تبلیغ مرتبط با محتوا و مخاطب سایت را در آن به نمایش می‌گذارد.

 

شما می‌توانید از تبلیغات نمایشی گوگل برای هدف نهادن مخاطبان سفارشی استفاده کنید یا بازدیدکنندگان و مخاطبین فعلی سایت خود را بر اساس اطلاعات جامعه شناختی، علایق و اهداف شبکه نمایش گوگل، مجدداً هدف قرار دهید. بهتر است بدانید این تبلیغات، بازدید بالایی داشته و هزینه کمی دارند.

 

3. تبلیغات ویدیویی گوگل

گوگل صاحب یوتیوب است و این امکان را دارد که در ویدیوهای یوتیوب، تبلیغ منتشر کند. تبلیغات ویدیویی گوگل، کلیپ‌های کوتاهی هستند که قبل یا حین مشاهده فیلم‌های یوتیوب به نمایش در می‌آیند.

 

این مورد البته تبلیغات متنی‌ که هنگام تماشای فیلم روی آن نشان داده می‌شود را نیز در بر می‌گیرد.

 

بهبود برندینگ با تبلیغات گوگل

 

یوتیوب پس از گوگل، دومین موتور جست‌وجوی بزرگ جهان است. اگر مخاطبان شما در جست‌وجوی اطلاعات مربوط به زمینه فعالیت شما هستند، می‌توانید روی کلمات کلیدی یا کانال‌های خاص هدف‌گذاری کنید.

 

در این صورت تا زمانی که تبلیغات شما در آگهی نشان داده می‌شود، می‌توانید مشتری جذب کنید.

 

4. تبلیغات Gmail

گوگل همچنین، برای اشتراک گذاری تبلیغات، بستر جیمیل را در اختیار دارد. تبلیغات جیمیل گوگل در بالای صفحات اجتماعی ظاهر می‌شوند.

 

این تبلیغات به فرم یک ایمیل هستند و عنوان و فرستنده و عنوان پیش‌فرض (متنی که پس از موضوع تنظیم می‌شود) دارند. از تبلیغات جیمیل به اندازه سایر گزینه‌های گوگل ادز به طور گسترده استفاده نمی‌شود.

 

اما، اگر برند شما قبلاً در بازاریابی از طریق ایمیل موفق بوده است، این روش ممکن است مکمل خوبی باشد.

 

برای دستیابی به افرادی که علاقه‌مند به محصولات یا خدمات شما هستند، می‌توانید از هدف گذاری استفاده کنید و تبلیغات خود را با موضوعاتی که می‌دانید کار می‌کنند (بر اساس کمپین‌های بازاریابی ایمیل خود در گذشته) انجام دهید.

 

5. تبلیغات محصولات گوگل یا GOOGLE shopping ads

تبلیغات shopping شامل لیست محصولاتی است که در بالای صفحه نتایج ظاهر می‌شوند. تبلیغات محصولات گوگل با رسانه‌ای قوی ظاهر می‌شوند که ممکن است شامل نام محصول، عکس، قیمت، بررسی ستاره های کسب کرده و سایر اطلاعات مربوط به آن باشد.

 

مشاغلی که محصولی ارائه می‌دهند می‌توانند از این روش گوگل ادز استفاده کنند. بنابراین، شما می‌توانید محصولات خود را در مرکز خرید نتایج جست‌وجوی گوگل قرار دهید. فقط کافی است به هزینه محصول و چگونگی تأثیر آن بر بازگشت سرمایه (ROI) دقت کنید.

 

محصولات ارزان احتمالاً مقدار ROI کمتری نسبت به محصولات گران‌تر خواهند داشت. اما محصولات ارزان می‌توانند مدخل مناسبی برای دیدار با مشتریان جدید یا برچسب گذاری مشتریان علاقمند برای هدفمند کردن تبلیغات مجدد باشند.

 

6. تبلیغات جست‌وجوی محلی / خدمات محلی

تبلیغات جست‌وجوی محلی، زمانی به نمایش در می‌آیند که فردی، در گوگل به دنبال یک کسب و کار نزدیک باشد. خدمات محلی نیز زمانی نشان داده می‌شوند که فرد به دنبال مشاغل خدماتی نزدیک خود می‌گردد.

 

این روش تبلیغات برای مشاغلی مناسب هستند که می‌خواهند فقط مشتریان نزدیک خود را هدف قرار دهند. به این دلیل که این مشتریان به گمان بسیار با آنها داد و ستد خواهند کرد.

 

برندها می‌توانند از هدف‌گذاری موقعیت مکانی و پسوندهای موقعیت مکانی برای دستیابی به جست‌وجوگران اطراف و برجسته کردن نتایج نزدیک به آنها استفاده کنند.

 

کدام یک از روش های تبلیغاتی گوگل ادز برای توسعه برند مناسب است؟

همانطور که مشاهده کردید، در گوگل ادز فقط به استفاده از تبلیغات سرچ محدود نیستید. بلکه گزینه‌های مختلفی دارید که می‌توانید بهترین آنها را برای نام تجاری خود انتخاب کنید.

 

بهبود برندینگ با تبلیغات گوگل

 

برای انتخاب بهترین نوع استراتژی گوگل ادز برای توسعه برند، موارد زیر را در نظر بگیرید:

 

  • جایی که مخاطبان آنلاین وقت می‌گذرانند را هدف قرار دهید: تبلیغات خود را در مکان‌هایی قرار دهید که مخاطبان در آنجا حضور داشته باشند تا آنها را ببینند. اگر مخاطبان شما وقت زیادی را برای استفاده از یوتیوب صرف می‌کنند، این مورد ممکن است گزینه خوبی برای کمپین تبلیغاتی شما باشد.

 

  • رقبا را زیر نظر بگیرید: نگاه کنید به اینکه رقبای شما از کدام سیستم عامل‌ها استفاده می‌کنند و همچنین میزان هزینه آنها را نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال، در مورد هزینه‌های PPC، بعضی از صنایع نسبت به بقیه رقابتی‌تر هستند. به معیارهای صنعتی نگاه کنید تا تشخیص دهید چه نوع سرمایه گذاری باید برای رقابت انجام دهید.

 

  • میزان بودجه: در نظر بگیرید که کدام بستر و استراتژی به شما کمک می‌کند از بودجه خود بیشترین بهره را ببرید. به عنوان مثال، اگر بودجه کمی برای بازاریابی دارید، بهتر است آن را به جای تبلیغات نمایشی برای مخاطبان سرد، در تبلیغات هدف‌گذاری مجدد یا ریمارکتینگ قرار دهید که با مخاطبان گرم ارتباط برقرار می‌کنند.

 

  • اهداف خود را به درستی انتخاب کنید: برخی از کمپین‌های تبلیغاتی گوگل در تولید نتایج خاص بهتر هستند. تبلیغات جستجوی پولی باعث ترافیک وب‌سایت می‌شود در حالی که تبلیغ محصولات گوگل ممکن است باعث فروش محصولات شما شود. اهداف خود را در نظر بگیرید و به دنبال بهترین تاکتیک متناسب با آنها باشید.

 

تبلیغ در گوگل یکی از بهترین گزینه‌ها برای برندینگ است

تبلیغ در گوگل جدا از این که می‌تواند در بازه زمانی کوتاهی فروش شما را افزایش دهد؛ این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا کسب‌وکار خود را به طیف گسترده‌ای از کاربران معرفی کرده و بدین ترتیب نام برند خود را در ذهن آن‌ها ماندگار کنید.

 

چنانچه شما نیز قصد سفارش تبلیغات گوگل برای توسعه برند خود را دارد؛ می‌توانید با کارشناسان آژانس دیجیتال مارکتینگ جی ادز (g-ads.org) تماس حاصل کنید تا شما را در این مورد راهنمایی کنند.