وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

بهترین رشته ها برای تحصیل در سوئد کدامند؟

بهترین رشته ها برای تحصیل در سوئد کدامند؟

بهترین رشته ها برای تحصیل در سوئد کدامند؟

 

یکی از مسیرهای مهاجرت به سوئد، تحصیل در این کشور است که به دانشجویان ایرانی فرصت کار و تحصیل داده می شود، سوئد بزرگترین کشور حوزه اسکاندیناوی است که در میان کشورهای حوزه اسکاندیناوی از محبوبیت زیادی برای مهاجرت برخوردار است، در این اینجا می خواهیم به معرفی بهترین رشته ها برای تحصیل در سوئد نگاهی داشته باشیم.

 

بهترین رشته ها برای تحصیل در سوئد کدامند؟

 

دلایل مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل کدامند؟

1. آموزش با کیفیت بالا

دانشگاه های سوئد به دلیل استانداردهای بالای تحصیلی و روش های نوین تدریس مشهور هستند. آنها بر تفکر انتقادی، خلاقیت و توسعه مهارت های عملی تاکید دارند.

 

2. برنامه های آموزشی به زبان انگلیسی

بسیاری از برنامه‌ها در سوئد به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند و آن را به گزینه‌ای در دسترس برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل می‌کنند، این موضوع باعث می شود که شرایط تحصیل آسان تر باشد.

 

3.  چشم انداز جهانی

تحصیل در سوئد شما را در معرض محیطی متنوع و چندفرهنگی قرار می دهد، دیدگاهی جهانی در مورد مسائل مختلف ارائه می دهد و درک بین فرهنگی را تقویت می کند.

 

4. بورسیه های تحصیلی

سوئد بورسیه های تحصیلی، کمک های مالی و فرصت های مالی مختلفی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد و تحصیل را مقرون به صرفه تر و قابل دسترس تر می کند.

 

5.  امنیت بالا و کیفیت زندگی

سوئد به دلیل امنیت، کیفیت زندگی و برابری اجتماعی شناخته شده است. به عنوان یک دانشجو، می توانید از یک محیط آرام و فراگیر برای یادگیری و رشد شخصی لذت ببرید.

 

6. فرصت های کاری

دانشجویان بین المللی در سوئد مجاز به کار پاره وقت در حین تحصیل و تمام وقت در زمان استراحت هستند که تجربه کاری ارزشمند و درآمد اضافی را ارائه می دهند.

 

معرفی بهترین رشته ها برای تحصیل در سوئد

مهندسی

سوئد به دلیل برنامه های مهندسی قوی خود، به ویژه در زمینه هایی مانند مهندسی مکانیک، مهندسی برق، و مهندسی عمران مشهور است.

 

موسساتی مانند موسسه فناوری سلطنتی KTH در این زمینه شناخته شده است و رتبه =73 در جهان را به خود اختصاص داده است.

 

بهترین رشته ها برای تحصیل در سوئد کدامند؟

 

علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات

سوئد با صنعت پر رونق فناوری، برنامه های عالی در علوم کامپیوتر، مهندسی نرم افزار و فناوری اطلاعات ارائه می دهد.

 

دانشگاه هایی مانند دانشگاه فناوری چالمرز و دانشگاه اوپسالا برنامه های درجه یک در این زمینه دارند.

 

تحصیل به زبان انگلیسی برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در هر دو دانشگاه امکان پذیر است.

 

تجارت و مدیریت

سوئد دارای برنامه های نوآورانه کسب و کار در زمینه هایی مانند کارآفرینی، مدیریت، بازاریابی و شیوه های تجارت است. دانشکده اقتصاد استکهلم و دانشگاه لوند به دلیل برنامه های تجاری خود مشهور هستند و سالیانه در دو ترم پاییز و بهار پذیرای دانشجویان جدید می باشند.

 

مطالعات محیطی و طبیعت

سوئد در نوآوری و پایداری محیطی و حفظ محیط زیست پیشرو است. تخصص در علوم محیطی، مطالعات پایداری یا انرژی های تجدیدپذیر می تواند بینش ها و فرصت های منحصر به فردی را در اقتصاد سبز سوئد ارائه دهد.

 

علوم بهداشتی

سوئد برنامه های با کیفیتی در علوم بهداشتی از جمله بهداشت عمومی، مدیریت مراقبت های بهداشتی و زیست پزشکی دارد، موسسه کارولینسکا یک موسسه معتبر برای مطالعات پزشکی و مرتبط با سلامت است، این دانشگاه در سال 2024، رتبه 50 در سطح جهانی را به خود اختصاص داده است.

 

علوم اجتماعی و انسانی

رشته هایی مانند روانشناسی، جامعه شناسی، علوم سیاسی و روابط بین الملل در دانشگاه های سوئد قوی هستند، دانشگاه اوپسالا و دانشگاه لوند برای برنامه های علوم اجتماعی خود مطرح و شناخته شده هستند.

 

طراحی و هنرهای خلاق

برای دانشجویان علاقه مند به طراحی، معماری، مد یا هنر، سوئد برنامه های عالی ارائه می دهد که بر خلاقیت و نوآوری تأکید دارند Konstfack و موسسه طراحی Umeå از موسسات قابل توجه در این زمینه هستند.

 

مطالعات جهانی و روابط بین الملل

با توجه به چشم انداز جهانی و تعهد سوئد به همکاری های بین المللی، گرایش های مطالعات جهانی، روابط بین الملل و حقوق بشر، چشم اندازها و فرصت های ارزشمندی را برای مشارکت ارائه می دهند.

 

مدارک لازم برای تحصیل کارشناسی ارشد در سوئد

برای مهاجرت تحصیلی به سوئد، دانشجویان بین المللی باید رشته ای مرتبط با مقطع کارشناسی را انتخاب کنند، داشتن واحدهای مرتبط از ابتدایی ترین شروط برای پذیرش ارشد در سوئد است، از دیگر مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی می توان به مدارک زیر اشاره کرد:

 

  • پاسپورت

  • اصل و ترجمه مدرک کارشناسی و ریزنمرات (به همراه مهر دارالترجمه و دادگستری)

  • انگیزه نامه

  • مدرک زبان انگلیسی (آیلتس 6.5 و معادل آن در تافل یا PTE)

  • رزومه

  • توصیه نامه

  • پرداخت اپلیکیشن فی

 

هزینه تحصیل در سوئد چقدر است؟

در سوئد دو ترم تحصیلی برای هر سال است و شهریه با توجه به دانشگاه متفاوت است، براساس اعلام منابع رسمی شهریه تحصیل در رشته های مختلف سوئد عبارت است از:

 

هزینه رشته های گروه علوم اجتماعی و علوم انسانی، 80 تا 110 هزار کرون در سوئد در سال اعلام شده است.

 

برای تحصیل در رشته های فنی و علوم پایه، هزینه تحصیل سالیانه 12 تا 145 هزار کرون سوئد و رشته های طراحی و معماری با هزینه 195 تا 290 هزار کرون سوئد از رشته های گران هستند.

 

هزینه زندگی در سوئد برای سال 2024

هزینه زندگی به صورت مجزا از شهریه و هزینه تحصیل در نظر گرفته می شود، براساس آخرین آپدیت سایت اداره مهاجرت سوئد، هزینه زندگی ماهانه دانشجو در سوئد 10314 کرون، برای همسر دانشجو 4،297.50 کرون و برای هر فرزند زیر 18 سال 2،578.50 کرون در ماه اعلام شده است، هزینه کلی بر اساس تعداد ماه هایی که دانشجو در سوئد مشغول به تحصیل است، محاسبه می شود. این هزینه به عنوان تمکن مالی برای دریافت ویزای تحصیلی سوئد لازم به ارائه می باشد.