اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

بهترین روش کراتینه و لخت کردن مو در خانه

بهترین روش کراتینه و لخت کردن مو در خانه

بهترین روش کراتینه و لخت کردن مو در خانه

 

گروه آرایش و بهداشت ایران ناز، برای در امان ماندن از عوارض کراتینه مو بهتر است خودتان برای ساخت انواع ماسک لخت کردن و کراتین مو خانگی دست به کار شوید.

 

روش‌های مختلفی برای صاف کردن مو وجود دارد اما مسلما صاف کردن مو با مواد شیمیایی عوارضی مانند خشکی مو، حساسیت‌های پوستی و ریزش مو را در پی خواهد داشت.

 

بهترین روش کراتینه و لخت کردن مو در خانه

 

در این پست از سایت ایران ناز یاد خواهید گرفت که با مواد طبیعی و بدون پرداخت هزینه‌های هنگفت موهای خود را لخت و صاف کنید، پس در ادامه با ما همراه باشید.

 

لخت و کراتینه مو با سس مایونز

 

بهترین روش کراتینه و لخت کردن مو در خانه

 

به جرات می‌توان سس مایونز را یکی از قدرتمندترین مواد برای صاف کردن مو با کراتین طبیعی نامید.

 

سس مایونز از آن جایی که روغن کانولا، روغن سویل، زرده تخم مرغ، سرکه و آب لیمو دارد، به خوبی می‌تواند به شما در کراتینه مو خانگی کمک کند و بهترین کراتین مو خانگی است.

 

برای آن که بتوانید موهای خود را به وسیله سس مایونز صاف کنید، بهتر است از معتبر بودن مارک سس اطمینان حاصل کنید.

 

سپس برای شروع کراتینه مو خانگی با سس مایونز موهای خود را با آب خیس کنید.

 

در گام بعد باید سس را به آرامی روی موهایتان ماساژ دهید (برای این کار می‌توانید از یک برس یا شانه مو نیز کمک بگیرید.) به گونه‌ای که تمام موها به‌صورت کامل به سس آغشته شود.

 

بهترین روش کراتینه و لخت کردن مو در خانه

 

سپس یک کلاه رنگ یا یک پلاستیک را روی سرتون بکشید و اجازه دهید تا مواد به مدت تقریبا نیم ساعت روی موهایتان باقی بماند. پس از گذشت این زمان موهایتان را با آب گرم بشویید.

 

همچنین می‌توانید برای ساخت کراتین مو خانگی، یک عدد تخم مرغ را با ۱/۴ لیوان ماست را هم به سس مایونز خود اضافه کنید و با یکدیگر مخلوط کنید و آنقدر با یکدیگر هم بزنید تا مخلوطی یک دست حاصل شود.

 

سپس ترکیب حاصل را بر خلاف روش اول که از سس مایونز به تنهایی استفاده کردید، روی موهایتان بگذارید.

 

به یاد داشته باشید، برای نتیجه‌‌گیری بهتر از این روش کراتینه مو خانگی، باید هر هفته و به‌صورت مداوم از آن استفاده کنید تا بتوانید با کراتینه مو در خانه با مواد طبیعی موهایی نرم و صاف داشته باشید.

 

کراتینه و لخت کردن مو در خانه با ماسک جو دو سر و آلوئه ورا

 

بهترین روش کراتینه و لخت کردن مو در خانه

 

مواد لازم برای کراتینه مو در منزل به کمک این ماسک، یک عدد آلوئه‌ورا و ۲ قاشق سوپ‌خوری جو دو سر است.

 

هر دو این مواد خواص فراوانی برای مو دارند. هنگامی که در کنار هم قرار می‌گیرند، به خوبی می‌توانند باعث صاف و یکدست شدن موها شوند.

 

جو دو سر در این روش خانگی کراتینه مو از آن جایی که سرشار از پروتئین، مواد معدنی، عناصر و ویتامین‌های مختلف است، برای تغذیه، تقویت و مرطوب کردن مو بسیار مفید است.

 

تاثیر آلوئه‌ورا هم که برای تقویت و رشد مو بر هیچ کس پوشیده نیست و همه ما به این مسئله آگاه هستیم که آلوئه‌ورا بیش از ۷۵ ماده مغذی در خود دارد که آن را تبدیل به یک نرم‌کننده فوق‌العاده برای مو کرده است.

 

بهترین روش کراتینه و لخت کردن مو در خانه

 

برای ساخت کراتینه مو خانگی در ابتدا لازم است تا ژل آلوئه‌ورا را جدا نمایید و سپس با دو قاشق سوپ‌خوری جو دو سر مخلوط کنید. ترکیب را به قدری هم بزنید تا حالت خمیری به خود بگیرد.

 

سپس این ماسک خانگی برای کراتینه مو را روی موهای خود بمالید و به دقت ماساژ دهید. اجازه بدهید مواد حدود ۲۰ تا ۳۰دقیقه روی موها باقی بماند.

 

پس از گذشت این زمان می‌توانید موهای خود را با آب سرد بشویید و شاهد تاثیر شگفت‌انگیز این ماسک کراتینه مو به روش خانگی در صاف و نرم شدن موهای خود باشید.

 

اگر از شوره سر خود رنج می‌برید به مطلب روش های طبیعی برای درمان شوره سر مراجعه کنید.