وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

به دنبال بهترین متخصص ایمپلنت در غرب تهران هستید؟

به دنبال بهترین متخصص ایمپلنت در غرب تهران هستید؟

به دنبال بهترین متخصص ایمپلنت در غرب تهران هستید؟

 

از دست دادن دندان یکی از ناراحت کننده‌ترین تجربیاتی است که هر فرد در طول دوران زندگی خود ممکن است تجربه کند.

 

این موضوع نه‌تنها باعث می‌شود تا فرد در جویدن غذا دچار مشکل شود بلکه مشکلاتی از نظر زیبایی نیز برای فرد ایجاد می‌کند.

 

متخصص ایمپلنت دندان در غرب تهران

 

استفاده از دندان مصنوعی و یا خالی ماندن جای چند دندان در دهان، برای بسیاری مانند یک کابوس وحشتناک است.

 

با این حال در سال‌های اخیر ایمپلنت دندان به عنوان راه‌حلی مناسب به داد کسانی رسیده است که به هر دلیلی دندان‌های خود را از دست داده‌اند و نمی‌خواهند ظاهر ناخوشایندی را به تبع این موضوع تجربه کنند.

 

اگر شما هم از این دسته از افراد هستید و به دنبال یافتن متخصص ایمپلنت در غرب تهران هستید با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

 

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان یک پروتز مصنوعی است که در ساختار فک جایگذاری می‌شود و نتیجه‌ای نزدیک به دندان طبیعی دارد. ایمپلنت دندان در واقع از سه بخش اصلی تشکیل شده است.

 

این سه بخش عبارتند از پایه ایمپلنت که در فک جایگذاری می‌شود و نقشی نزدیک به نقش ریشه دندان دارد. وجود این بخش در ایمپلنت دندان و قرار گرفتن آن در فک به بیمار کمک می‌کند تا بتواند تا درصد بسیار بالایی عملکرد دندان از دست رفته خود را بازیابی کند.

 

برای این که تاج ایمپلنت بتواند به پایه آن متصل شود نیاز به یک رابط با نام اباتمنت وجود دارد. این بخش همان‌طور که از نام آن مشخص است از یک سو به تاج دندان و از سوی دیگر به ریشه متصل است.

 

در نهایت تاج مصنوعی ایمپلنت که همان بخش قابل مشاهده و آشنا برای ما از ایمپلنت دندان است روی رابط سوار می‌شود. این بخش ظاهری طبیعی و مشابه دندان‌های طبیعی دارد.

 

توجه کنید که عملکرد درست و طبیعی ایمپلنت دندان تا حد بسیار زیادی به شیوه جایگذاری آن توسط پزشک معالج وابسته است. با توجه به این موضوع توصیه ما به شما اگر به دنبال انجام ایمپلنت در غرب تهران هستید به مطب دکتر صابر ملک پور مراجعه کنید.

 

از مزایای اصلی انجام ایمپلنت دندان در مطب دکتر ملک‌پور این است که می‌توانید به صورت فوری روند درمان خود را در پیش بگیرید و از کیفیت انجام درمان آسوده خاطر باشید.

 

قبل و بعد ایمپلنت دندان

 

علاوه بر این موضوع یکی از مواردی که باعث نگرانی افراد و تردید آن‌ها در انجام یا عدم انجام ایمپلنت می‌شوند هزینه ایمپلنت دندان است.

 

لازم به ذکر است که دکتر صابر ملک پور با ایجاد امکان پرداخت اقساطی هزینه ایمپلنت دندان این مشکل را تا حد بسیار زیادی با هدف رفاه حال بیماران خود مرتفع کرده است و با مراجعه به مطب دکتر ملک پور دیگر نیازی نیست که به خاطر هزینه بالای ایمپلنت دندان، درمان دندان خود را به تعویق بیندازید.

 

انواع ایمپلنت دندان

انواع ایمپلنت دندان با توجه به تعداد دندان‌هایی که به کمک این روش جایگزین می‌شوند قابل طبقه‌بندی هستند. لازم به ذکر است که ایمپلنت می‌توان برای جایگزینی تنها یک دندان، چند دندان و یا حتی همه دندان‌های فکر بیمار هم استفاده کرد.

 

جایگزینی یک دندان صرفاً با جایگذاری ریشه، رابط و تاج دندان به صورت روتین انجام می‌شود. اگر بیمار چند دندان در کنار هم را از دست داده باشد می‌تواند از ایمپلنت چند دندان در کنار هم استفاده کرد.

 

در این شرایط از ایمپلنت به عنوان پایه بریج استفاده می‌شود. به این معنی که دندانپزشک یک تاج مصنوعی چندتایی به هم متصل را بر روی دو پایه ایمپلنت وصل می‌کند و دندان وسط مانند یک پل به دو دندان کناری خود متصل است.

 

در این شرایط لازم نیست به اندازه دندان‌های از دست رفته پایه ایمپلنت در فک بیمار جایگذاری شود.

 

روش اوردنچر نیز روش دیگری برای ایمپلنت دندان است که زمانی کاربرد دارد که همه دندان‌های فک بیمار از دست رفته باشند. در این روش به جای قالب‌گیری از لثه و ساخت دندان مصنوعی، در چند قسمت مختلف فک چندین پایه جایگذاری می‌شود.

 

در نهایت برای بیمار یک پروتز کامل تهیه می‌شود که بر روی این پایه‌های ایمپلنت سوار خواهد شد. این روش نسبت به دندان مصنوعی به بیمار بهتر است و عملکردی نزدیک‌تر به دندان طبیعی را برای فرد دارد.

 

در این روش دیگر خبری از فشار و درد لثه در هنگام جویدن غذا نیست و بیمار آسودگی بیشتری را تجربه می‌کند.

 

هزینه ایمپلنت دندان

 

روش‌های ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان را به توجه به روش‌های انجام آن نیز می‌توان طبقه‌بندی کرد. به صورت کلی انجام ایمپلنت دندان به صورت تک‌مرحله‌ای، دو مرحله‌ای و همین‌طور فوری رواج دارد. هر یک از این روش‌ها در شرایط مختلف و وضعیت مختلف بیمار کارکرد دارند.

 

به عنوان مثال زمانی که وضعیت لثه و استخوان فک بیمار مناسب باشد، ایمپلنت به صورت تک‌مرحله‌ای انجام خواهد شد. در این روش همان زمانی که جراحی به هدف جایگذاری پایه ایمپلنت انجام می‌شود، هیلینگ نیز روی آن سوار شده و نیازی به جراحی مجدد وجود نخواهد داشت.

 

ایمپلنت دو مرحله‌ای رایج‌ترین روش برای انجام ایمپلنت دندان است که طی مرحله اول آن جایگذاری پایه ایمپلنت انجام شده و در مرحله دوم اباتمنت روی آن قرار می‌گیرد. در این روش بافت لثه دو بار جراحی می‌شود.

 

ایمپلنت فوری در مواردی بسیار معدود که بافت لثه و استخوان فک کاملاً سالم است انجام می‌شود و نحوه انجام آن به این صورت است که بلافاصله بعد از کشیدن دندان، ایمپلنت گذاشته می‌شود.

 

ایمپلنت دندان برای چه کسانی مناسب نیست؟

عمل ایمپلنت دندان با وجود مزایای بی‌شماری که دارد برای همه افراد گزینه مناسبی به شمار نمی‌رود. به عنوان مثال این افراد کاندید مناسبی برای انجام ایمپلنت درمان نیستند:

 

  • کسانی که قصد انجام ارتودنسی دارند.
  • بیمارانی که تحت پرتودرمانی هستند.
  • افرادی که دچار بیماری‌هایی نظیر دیابت هستند.
  • بیمارانی که داروهای بیس فسفونات مصرف می‌کنند.
  • کسانی که عادت دندان ‌قروچه دارند.
  • کسانی که دچار به بیماری پریودنتیت هستند.

 

توجه کنید که لازمه موفقیت‌آمیز بودن ایمپلنت دندان این است که فرد مراقبت‌های لازم را قبل و بعد از ایمپلنت رعایت کند و همین‌طور بهداشت فردی بالایی داشته باشد.

 

کلام آخر

اگر قصد استفاده از ایمپلنت را برای به دست آوردن دوباره عملکرد دندان از دست رفته خود دارید و به دنبال مرکزی معتبر می‌گردید که با مراجعه به آن بتوانید با خاطری آسوده اقدام به ایمپلنت دندان خود کنید توصیه ما به شما مراجعه به مطب دکتر صابر ملک پور است.

 

دکتر ملک پور با بیش از ۱۵ سال تجربه کار در این حوزه و همین‌طور تعداد زیاد پرونده بیماران رضایتمند از پروسه درمان یکی از بهترین پزشکان برای انجام ایمپلنت دندان در غرب تهران به شمار می‌رود.

 

پس اگر قصد انجام ایمپلنت دندان را دارید فرصت را از دست ندهید و همین امروز با مطب دکتر صابر ملک پور برای تنظیم وقت معاینه و مشاوره تماس بگیرید.