اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

یادگیری، همیشه، همه جا با فرادرس

یادگیری، همیشه، همه جا با فرادرس

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

بهترین مشاور و روانشناس در کرج را از کجا پیدا کنیم؟

بهترین مشاور و روانشناس در کرج را از کجا پیدا کنیم؟

بهترین مشاور و روانشناس در کرج را از کجا پیدا کنیم؟

 

زندگی بشر امروز با مشکلاتی از جمله اضطراب، استرس، افسردگی، وسواس، اعتیاد، مشکلات زوجین، مشکلات جنسی و… همراه است.

 

مشکلاتی که تنها راه درمان آن استفاده از خدمات مشاوره و روانشناسی است. امروزه نگاه مردم به استفاده از چنین خدماتی بسیار متفاوت از گذشته است و تقریبا همه افراد از مزایای مشاوره و روانشناسی در زمینه‌های مختلف آگاه هستند.

 

مشاوره کرج

 

با این حال انتخاب بهترین مشاور و روان درمانگر مهمترین چالش پیش روی افرادی است که قصد دریافت چنین خدماتی را دارند.

 

به طور مثال پیدا کردن روانشناس خوب در کرج، به عنوان یکی از پر جمعیت‌ترین شهرهای کشور مسئله مهمی است که با برطرف شدن مشکلات بسیاری همراه خواهد بود.

 

ما قصد داریم در این مقاله شما را در راه یافتن بهترین دکتر روانشناس در کرج به منظور مشاوره ازدواج، روانشناسی کودک و… همراهی کنیم.

 

انتخاب روانشناس خوب در کرج

برای انتخاب یک دکتر روانشناس در کرج مهم است که با روش کار او آشنا باشید. معمولا یک روانشناس باید به دانش روز این رشته مسلط باشد.

 

روش‌های درمانی موثر، استاندارد و پذیرفته شده جهانی را بداند و از تجربه و مهارت بالایی در این زمینه برخوردار باشد.

 

در واقع یک روانشناس اگرچه از اطلاعات تحصیلی و آکادمیک مناسب در همه زمینه‌ها برخوردار است اما تحقیق، مطالعه و تجربه دائم در یک زمینه مشخص می‌تواند توانایی یک روانشناس در زمینه مورد نظر را افزایش دهد به طوری که مثلا یک روانشناس در زمینه کودک فعالیت می‌کند، دیگری در زمینه مشاوره ازدواج، برخی در زمینه اعتیاد و برخی دیگر نیز به مشکلات زوجین می‌پردازند.

 

روانپزشک کرج

 

انتخاب بهترین دکتر روانشناس در کرج

روانشناس و مشاور به فردی گفته می‌شود که با در اختیار داشتن مجوزهای لازم از مراجع قانونی ذی صلاح امکان برگزاری جلسات مشاوره دارد.

 

چنین فردی به سایر افراد در امور مختلف زندگی از جمله مشکلات تحصیلی، شغلی، اختلالات رفتاری و ذهنی، مسائل خانوادگی و زناشویی، تربیتی، ازدواج، اعتیاد و… کمک می‌کند.

 

انتخاب بهترین مشاور می‌تواند نقش مهمی در برطرف شدن مشکلات در کوتاهترین زمان و با صرف کمترین هزینه‌ها شود.

 

مواردی چون تشخیص دقیق مشکلات و مهارت بالا در بکارگیری روش‌های درمانی و انتخاب آن‌ها از جمله مواردی است که با انتخاب بهترین روانشناس می‌توان به آن‌ها تکیه کرد.

 

مهمترین ویژگی‌هایی که یک روانشناس یا مشاور خوب باید از آن برخوردار باشند عبارتند از:

 

راز نگهداری و امانت داری

یکی از مهمترین عوامل موفقیت در جلسات مشاوره رازنگهداری و امانت داری شخص مشاور و روانشناس است.

 

در واقع همه صحبت‌هایی که در یک جلسه مشاوره بیان می‌شود باید کاملا پنهان نگه داشته شود تا مراجعه کننده بتواند با خیال راحت در مورد مشکلات خود با مشاور یا روانشناس صحبت کند.

 

روانشناسی کرج

 

هدفمند بودن جلسات

برگزاری جلسات مشاوره باید کاملا هدفمند و برنامه ریزی شده باشد. به طور مثال برای مشاوره ازدواج در کرج شخص مشاور باید برنامه جامعی در خصوص شخصیت‌شناسی و نقاط مشترک زوجین و تصمیمات آن‌ها در مورد زندگی مشترک و آینده داشته باشد.

 

آگاهی بخش بودن جلسات

جلسات مشاوره باید سرشار از آگاهی و اطلاعات کاربردی و درست باشد. شخصی که به دنبال یک روانشناس کودک در کرج است تلاش دارد تا روابط میان خود و فرزندش را بهبود بخشیده و به او در رشد و بالندگی کمک کند.

 

بنابراین مهم است که روانشناس مورد نظر از علم و آگاهی کافی برخوردار باشد تا بتواند چنین آگاهی را در مراجعه کننده ایجاد کند.

 

ایجاد رابطه صمیمانه

مهمترین گام در جلسات مشاوره و روانشناسی جلب اعتماد مراجعه کننده برای بیان مشکلات و دانستن جزئیات آن است.

 

بنابراین اگر به دنبال روانپزشک خوب در کرج هستید باید فردی را بیابید که از نظر ایجاد رابطه بتوانید با او صمیمانه و دوستانه صحبت کنید و در جلسات مشاوره احساس راحتی داشته باشید. عدم قضاوت و برچسب زدن

 

یک مشاور خوب تلاش می‌کند تا بدون قضاوت و برچسب زدن مشکل مراجعه کننده را به درستی کشف کرده و به او در حل مشکل کمک کند.

 

این ویژگی کمک می‌کند تا مراجعه کننده بدون ترس از قضاوت مشکل خود را به راحتی با مشاور در میان بگذارد.

 

روانپزشک خوب کرج

 

ارجاع به موقع

گاهی ممکن است که مراجعه کننده به درمان‌های روانپزشکی نیاز داشته باشد و یا در شرایطی مراجعه کننده باید درمان دارویی داشته باشد.

 

بنابراین شناخت دقیق مشکل مراجعه کننده و توجه به نیازهای درمانی او در کنار ارجاع به موقع بیمار به مراجع درمانی مورد نیاز می‌تواند بیشترین تأثیر را در حل مشکل بیمار داشته باشد.

 

گام‌های مهم درمانی در مراجعه به روانپزشک

برای مشاوره و درمان مشکلات روحی و روانی و یا مشکلاتی که فرد با خود، خانواده یا جامعه دارد هرگز دیر نیست.

 

بهره مندی از روش‌های نوین مشاوره و درمان از جمله نوروفیدبک تراپی کرج می‌تواند به ساکنین این منطقه بیشترین کمک را در زمینه برطرف ساختن مشکلات روحی، روانی و شخصیتی کرده و در امر مشاوره ازدواج، مشاوره شغلی، مشاوره کودک و… کارساز باشد.

 

مهمترین گام‌های مشاوره و روان درمانی در جلسات مشاوره روانپزشکی عبارتند از:

 

راهنمایی

بعد از این که مشکل مراجعه کننده به خوبی تشخیص داده شد، در مرحله نخست روانشناس یا مشاور تلاش می‌کند تا با راهنمایی‌های لازم از بسیاری مشکلات پیشگیری کند.

 

این راهنمایی‌ها به ویژه در آموزش‌های پیش از ازدواج، انتخاب شغل، انتخاب رشته، تربیت فرزند و ترک اعتیاد بیشترین کارایی را دارند.

 

روانشناس گوهردشت

 

مشاوره

گاهی اوقات مشکل ایجاد شده برای فرد هنوز باعث تبعاتی چون بیماری نشده است.

 

در این صورت روان درمانگر کمک می‌کند تا از شدت یافتن مشکل پیشگیری شده و با مشاوره مشکلات سطحی را برطرف کرده و آگاهی‌های لازم را به فرد بدهد.

 

به عنوان مثال مشکلاتی چون اختلافات زناشویی، مشکلات خانوادگی، مشکلات نوجوانان و… از آن جمله هستند.

 

روان درمانی

گاهی مشکل به اندازه‌ای شدت می‌یابد که به بیماری تبدیل می‌شود، بنابراین نیاز است که روانشناس به درمان بیماری کمک کند.

 

در این صورت ارجاع بیمار به روانپزشک، روان درمانگر و پزشک متخصص بهترین راه حل است. مشکلاتی چون سردی روابط زناشویی، وسواس، اختلالات اضطرابی، افسردگی، آسیب‌های روانی و… از آن جمله هستند.

 

بهترین روش‌های دریافت مشاوره

در حال حاضر پیشرفت تکنولوژی و بهره مندی از مزایای آن کمک می‌کند تا بتوان با کمک گرفتن از روش‌هایی چون مشاوره تلفنی روانشناسی بدون ترس از قضاوت توسط دیگران به صورت کاملا محرمانه با روانشناس در زمینه مورد نظر مشاوره کرد.

 

همچنین امکان مشاوره روانشناسی آنلاین نوع دیگری از روش‌های مشاوره است که به صورت کاملا آنلاین و شکل گیری ارتباط مستقیم روانشناس یا مشاور با بیمار از طریق سایت یا اپلیکیشن انجام می‌گیرد و بهترین نتایج را در بر دارد.