اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

یادگیری، همیشه، همه جا با فرادرس

یادگیری، همیشه، همه جا با فرادرس

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

خرید بیمه تکمیلی با پوشش دندانپزشکی: راهکاری طلایی برای کاهش هزینه های دندان

خرید بیمه تکمیلی با پوشش دندانپزشکی: راهکاری طلایی برای کاهش هزینه های دندان

خرید بیمه تکمیلی با پوشش دندانپزشکی: راهکاری طلایی برای کاهش هزینه های دندان

 

برخی از افراد اطلاعات کاملی درباره بیمه تکمیلی ندارند و همیشه سوال آن‌ها این است که چرا در کنار بیمه‌های پایه باید این بیمه نامه را خریداری کرد؟

 

همانطور که می‌دانید بیماری یکی از عوامل مهم و تاثیر گزار بر کیفیت زندگی است. برخی از بیماری‌ها با هزینه‌های زیادی روبه رو هستند که بیمه‌های پایه مانند:

 

بیمه تکمیلی با پوشش دندانپزشکی ، راهکار کاهش هزینه دندان

 

بیمه سلامت، بیمه تامین اجتماعی و بیمه ارتش نمی‌توانند جبران خسارت کنند اما بیمه تکمیلی برای جبران آن بیماری‌ها طرح‌ها و پوشش‌های گوناگونی را در نظر گرفته است.

 

خب مشخص است که برای درمان بیماری باید وقت و هزینه صرف کرد تا مراحل بهبود صورت گیرد اما مشاهده می‌شود که برخی از بیماری‌ها با بار سنگین هزینه‌ها همراه هستند و افراد علاوه بر تحمل بیماری باید بار روانی جبران هزینه‌ها را هم متحمل شوند.

 

از این رو شرکت‌های بیمه‌ای برای ایجاد امنیت روانی طرح‌های مختلفی را در بیمه تکمیلی در نظر گرفته تا هزینه‌های بیماری تا سقف تعهدات مشخص شده جبران خسارت شود.

 

امروزه با پیشرفت‌های چشمگیر بهداشت و سلامت دندان، بسیاری از افراد تمایل دارند که دندان‌هایی زیبا و سالم داشته باشند.

 

اما شرط آن مراقبت دائمی و صحیح از دندان‌ها است که اگر به‌درستی انجام نشود، ناچار به مراجعه به دندانپزشک خواهید بود.

 

از طرفی هزینه های گزاف دندانپزشکی خود یک معضل مالی  بزرگ برای بخش زیادی از مردم و به‌خصوص قشر متوسط و پایین جامعه محسوب می‌شود و بسیاری از افراد توان پرداخت آن را ندارند.

 

به همین دلیل برخی شرکت‌های بیمه حتی پوشش دندانپزشکی را نیز در پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی ارائه کرده اند.

 

در این مطلب درباره مزیت‌های و پوشش‌های بیمه تکمیلی توضیحاتی خواهیم داد تا با ماهیت این بیمه نامه بیشتر آشنا شوید با ما تا انتهای متن همراه باشید.

 

ماهیت بیمه تکمیلی

همانطور که از اسم این بیمه نامه مشخص است، ‌بیمه تکمیلی برای تکمیل پوشش‌های بیمه‌های پایه طراحی شده است تا بتوان هزینه‌های ناشی از بیماری را برای بیمه‌گزار کاهش داد.

 

در حقیقت بیمه شده تامین اجتماعی علاوه بر اینکه از دفترچه و خدمات درمانی استفاده می‌کند، می‌توانند هزینه‌های بیشتر درمان را به عنوان جبران خسارت دریافت کند.

 

همچنین بهتر است بدانید که بیمه تکمیلی از طریق شرکت‌های بیمه قابل خریداری است و لازمه آن این است که تحت پوشش یکی از بیمه‌های پایه بود. همچنین این بیمه نامه هزینه‌های مازاد درمان را پرداخت می‌کند.

 

نکته: برخی از شرکت‌های بیمه‌ای شرایطی را ایجاد کرده‌اند که تمام افراد حتی بدون داشتن بیمه‌های پایه هم بتوانند از این بیمه نامه استفاده کنند که بهتر است در ایم مورد از کارشناس‌های بیمه اطلاعات کسب کنید.

 

انواع بیمه درمان تکمیلی

بیمه تکمیلی جزو بیمه نامه‌های اختیاری است و بیمه‌گزار با توجه به الویت‌های خود می‌تواند پوشش‌ها و نوع بیمه نامه را مشخص کند. اما به طور کلی این بیمه به دسته بندی‌های مختلف تقسیم بندی می‌شود که عبارتند از:

 

• بیمه درمان تکمیلی انفرادی

• بیمه درمان تکمیلی گروهی

• بیمه درمان تکمیلی خانواده

• بیمه درمان برای مسافران خارج از کشور

 

بیمه درمان تکمیلی انفرادی

پوشش‌های بیمه تکمیلی به طور حتم یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این بیمه نامه است. در بیمه تکمیلی انفرادی می‌توان پوشش‌های بیشتری دریافت کرد و متناسب با آن جبران خسارت بیشتری هم به بیمه‌گزار پرداخت شود.

 

طرح نوین ارائه شده توسط شرکت های بیمه‌گر که نرخ و طرح های متعددی را برای دربرگرفتن نیازهای بیمه اشخاص شامل می شود و مناسب افرادی است که امکان تهیه بیمه درمان تکمیلی را تحت نظر ارگان یا سازمان خاصی به صورت گروهی ندارند.

 

هر فرد با توجه به پوشش‌ها و حق بیمه مناسب خود می تواند طرح مختص خود را خریداری نماید.

 

در حال حاضر فقط شرکت های بیمه سامان و بیمه تعاون ، طرح بیمه درمان تکمیلی انفرادی را ارائه می دهند که هر کدام شرایط بیمه ای خاصی دارند.

 

بیمه‌گزار در انتخاب بیمه درمان تکمیلی انفرادی باید به تعداد مراکز درمان تحت قرارداد با بیمه‌گر توجه نماید که هرچه تعداد این مراکز درمانی طرف قرارداد بیشتر باشد، مراجعه به مراکز درمانی در هنگام بیماری و بستری شدن آسان تر می باشد.

 

شما می‌توانید برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی با پوشش دندانپزشکی به لینک زیر از سایت بیمه دات کام مراجعه نمایید:

https://bimeh.com/health

 

بیمه درمان تکمیلی گروهی

کارفرماهای شرکت‌ها می‌توانند با درخواست کارمند‌های خود شرایط خرید بیمه‌گروهی را فراهم کنند تا تمام افراد مشغول در سازمان از مزیت‌ها و پوشش‌های این بیمه نامه بهره‌مند شوند.

 

بیشتر بیمه های درمان تکمیلی در این نوع گروهی جای می‌گیرند.

 

کارفرما می تواند اعضای سازمان شامل کارکنان رسمی، پیمانی ، قراردادی و حتی کارکنان بازنشسته خود را بیمه تکمیلی نماید البته تعداد این افراد باید از حدی فراتر رود و همه آن افراد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی با شماره کارگاهی آن سازمان باشند.

 

بیمه درمان تکمیلی خانواده

هنگام خرید بیمه تکمیلی نیازی نیست که تعداد افراد همانند بیمه درمان گروهی به حد نصاب مشخصی برسند.

 

اگر بیمه پایه افراد خانواده در کارگاه‌های مختلف پرداخت شده باشد، می‌توان برای خانوده درخواست بیمه تکمیلی داد.

 

بیمه تکمیلی خانواده از انواع بیمه تکمیلی است ، خرید بیمه تکمیلی با پوشش دندانپزشکی ، راهکار کاهش هزینه دندان

بیمه تکمیلی خانواده از انواع بیمه تکمیلی است

 

بیمه درمان برای مسافران خارج از کشور

بیشتر افراد این بیمه نامه را با نام بیمه مسافرتی می‌شناسند که تنها یک بخش آن به خدمات درمان مرتبط است.

 

بیمه تکمیلی چه پوشش‌هایی دارد؟

در پوشش‌های بیمه تکمیلی بیمه‌گزار با پرداخت حق بیمه می‌تواند سقف تعهدات بیمه‌گر را مشخص کند و در صورت بروز بیماری تا سقف تعهدات خسارت درمان دریافت کند.

 

نکته مهم این است که پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی در شرکت‌های بیمه متفاوت است و هنگام عقد قرارداد باید به مفاد بیمه نامه توجه داشته باشید.

 

بیمه تکمیلی: راهکار طلایی کاهش هزینه‌های دندانپزشکی:

بهترین راه برای جبران هزینه‌های دندان‌پزشکی، بیمه دندانپزشکی یا بهتر بگوییم پوشش دندان‌پزشکی در بیمه‌ درمان تکمیلی‌ است.

 

اگر به دنبال این هستید که بدانید بیمه تکمیلی از خدماتی مثل زیبایی فک و دندان و ایمپلنت پشتیبانی می‌کند، باید به عرض شما برسانیم که مثل بیمه‌های پایه، بیمه تکمیلی انفرادی نیز از برخی از خدمات پشتیبانی نمی‌کند و موارد نامبرده شده جزو خدمات پشتیبانی شده بیمه تکمیلی نیست.

 

اگر می‌توان در بیمه گروهی و با پرداخت هزینه بیشتر، اقدام به خرید بیمه تکمیلی ایمپلنت کرد.

 

خدمات بیمه دندانپزشکی چگونه است؟

در بیمه تکمیلی خدمات دندان‌پزشکی معمولا به دو صورت وجود دارد:

 

حالت اول:

در این حالت بیمه‌ های تکمیلی طرف قراردادِ برخی از مراکز دندانپزشکی هستند. شما می‌توانید برای خدمات موردنیاز خود به این مراکز مراجعه نمایید.

 

در مراکز طرف قرارداد بیمه‌های تکمیلی، معولا همگی خدمات دندانپزشکی پوشش داده می‌شوند؛ ولی پرداخت درصدی از هزینه‌ها به عنوان فرانشیز به عهده شما خواهد بود.

 

حالت دوم:

شما توانایی این را دارید  که به هر مرکز دندان‌پزشکی و هر کلینیکی که دوست دارید مراجعه کرده از خدمات آنها بهره ببرید.

 

سپس از پوشش دندانپزشکی بیمه تکمیلی هزینه‌ی خود را دریافت نمایید.

 

اما به این نکته توجه داشته باشید که برخی اوقات برای دریافت هزینه از شرکت بیمه نیاز به تایید پزشک معتمد بیمه یا انجام رادیوگرافی قبل و بعد از درمان است!

 

شرکت‌های بیمه‌ با توجه به توافقی که با بیمه‌گزار انجام می‌دهند تمام یا برخی از پوشش‌ها را ارائه می‌کنند.

 

برای اینکه بتوانید روش مقایسه‌ای برای خرید بیمه داشته باشید پیشنهاد می‌کنیم که از وب سایت‌های مقایسه،‌ استعلام و خرید بیمه آنلاین مانند:

 

بیمه دات کام bimeh.com استفاده کنید تا در زمان کوتاهی بهترین بیمه نامه را با پوشش‌های مناسب خریداری کنید.

 

بیمه‌گزار با توجه به انتخاب پوشش‌های مورد نیاز به پرداخت حق بیمه موظف بوده و بیمه‌گر هم جبران خسارت را متعهد می‌شود.

 

همانطور که در ابتدای متن توضیح داده شد شرکت‌های بیمه با توجه به شرایط خود و بیمه‌گزار، پوشش‌های گوناگون را ارائه می‌کند تا هنگام بروز حادثه بتوان بالاترین خسارت را دریافت کرد.

 

استثنائات پوشش‌های بیمه تکمیلی

در بیمه تکمیلی هم یکسری خطرات تحت پوشش بیمه نامه نخواهند بود و با توجه به بالا بودن میزان ریسک، جزو استثنائات بیمه شناخته می شوند. در بیمه درمان تکمیلی موارد زیر تحت پوشش این بیمه نامه نیستند:

 

• هزینه‌های معلولیت ذهنی و ازکارافتادگی کامل

• آسیب‌‌های ناشی از جنگ، اعتصاب، شورش، آشوب، کودتا و قیام

• اعمال جراحی‌های زیبایی بدون جنبه درمانی

• ترک اعتیاد

• آسیب‌‌های ناشی از حوادث هسته‌ای

• هزینه‌‌های اتاق خصوصی

• آسیب‌های ناشی از جنون یا از دست دادن مشاعر

• آسیب‌‌های ناشی از حوادث طبیعی مانند: سیل، زلزله و آتش‌فشان

• سقط‌ جنین

• عیوب مادرزادی

• هزینه همراه بیماران 7 تا 70 ساله

• خودکشی و آسیب دیدن در اثر شرکت در اعمال خلاف قانون

 

سقط جنین تحت پوشش بیمه تکمیلی نیست ، خرید بیمه دندانپزشکی

سقط جنین تحت پوشش بیمه تکمیلی نیست

 

اهمیت خرید بیمه تکمیلی چقدر است؟

با توجه به اینکه خرید بیمه تکمیلی ملزم به داشتن بیمه درمان یا بیمه تامین اجتماعی است بهتر است بدانید که این بیمه نامه برای جبران هزینه‌های ایجاد شده ناشی از بیماری طراحی شده و از آنجایی که خدمات بیمه‌های پایه بسیار محدود است خرید بیمه درمان تکمیلی می‌تواند تا حدود زیادی میزان دغدغه‌های ایجاد شده برای بیمار را کاهش دهد.

 

به طور کلی با توجه به شرایط زندگی این روزها، سطح آلودگی هوا و کیفیت غذاهای فست فود، بروز بیماری و مبتلا شدن به برخی از بیماری‌ها بیشتر شده است.

 

با تهیه بیمه تکمیلی می‌توان از مزیت‌ها و پوشش‌های آن استفاده کرد تا هزینه‌های درمان بیماری تا حدود زیادی کاهش داشته باشد.

 

همچنین مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه تکمیلی یکی دیگر از مزیت‌های این بیمه نامه است.

 

بیمه‌گزار هنگام بروز بیماری می‌تواند به مراکز طرف قرارداد بیمه نامه مراجعه کرده و با استفاده از معرفی نامه از پوشش‌ها و مزیت‌های درمان بیمه نامه استفاده کند.

 

برای تهیه معرفی نامه می‌توان به دو روش آنلاین و حضوری اقدام کرد. نکته مهم دیگر این است که اگر درمان در بیمارستان‌های طرف قرارداد بیمه‌های پایه انجام شود، نیازی به پرداخت فرانشیز بیمه تکمیلی نیست.

 

این مزیت در صورتی برقرار خواهد بود که هزینه‌های درمان بیشتر از سقف تعهدات شرکت بیمه نباشد.