اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

بیوگرافی دیه‌گو مارادونا و علت فوت ( عکسهای مارادونا )

مجموعه : مجله خبری روز
بیوگرافی دیه‌گو مارادونا و علت فوت ( عکسهای  مارادونا )

بیوگرافی دیه‌گو مارادونا و علت فوت ( عکسهای  مارادونا )

 

دیه‌گو مارادونا ساعتی پیش در سن ۶۰ سالگی درگذشت⁣

 

دیگو مارادونا اسطوره فوتبال آرژانتین ۲۵ نوامبر ۲۰۲۰ درگذشت. بیوگرافی مارادونا اسطوره فوتبال و همسرش و علت مرگ و درگذشت وی را در این بخش از ایران ناز میخوانید

 

بیوگرافی دیه‌گو مارادونا و علت فوت ( عکسهای  مارادونا )

 

دیگو مارادونا متولد ۳۰ اکتبر ۱۹۶۰ در بوینس آیرس آرژانتین ، درگذشت ۲۵ نوامبر ۲۰۲۰ سرمربی فوتبال و بازیکن فوتبال بود که یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال و ستاره دهه هشتاد میلادی به‌شمار می‌رفت.

 

علت مرگ دیگو مارادونا

 

نشریه آرژانتینی کلارین مدعی شد مارادونا دچار مشکل قلبی شدید شده و حال و اوضاع وخیمی دارد. او به بیمارستان منتقل شده است. برخی رسانه ها مانند مارکا خبر از فوت او داده اند.

 

بیوگرافی دیه‌گو مارادونا و علت فوت ( عکسهای  مارادونا )

 

مارادونای ۶۰ ساله چندی قبل به علت عارضه ای در بیمارستان بستری شده و تحت عمل جراحی قرار گرفته بود. اما به نظر می رسید حال این ستاره بزرگ بهبود یافته و او چند روز قبل از بیمارستان مرخص شد. اما امروز او در خانه دچار ایست قلبی شده و در نهایت جان خود را از دست داده است.

 

سوابق ورزشی

 

بیوگرافی دیه‌گو مارادونا و علت فوت ( عکسهای  مارادونا )

 

مارادونا تیم ملی آرژانتین را با درخشش خود در جام جهانی ۱۹۸۶ به قهرمانی رساند. استعداد، تکنیک، چابکی، دید قوی، پاس‌های دقیق، مهارت در کنترل توپ و دریبل زنی مهار نشدنی مارادونا باعث شده‌بود تا با وجود قامت کوتاهی که دارد، در فوتبال سرآمد باشد و به او لقب پسر زرین را بدهند.

 

مارادونا اولین بازیکن در تاریخ فوتبال بود که دو مرتبه رکورد نرخ نقل و انتقالات را در جهان شکست و در دوران حرفه‌ای خود برای تیم‌های آرژانتینوس جونیورز، بوکا جونیورز، بارسلونا، ناپولی و سویا و نیولز اولد بویز به عنوان یک بازی‌ساز توانا، در پست هافبک هجومی بازی کرد. مارادونا در بارسلونا و ناپولی به بیشتر موفقیت‌های باشگاهی‌اش دست یافت.

 

بازیکن تیم ملی

 

مارادونا در رده ملی ۹۱ بار برای تیم ملی آرژانتین به میدان رفت و ۳۴ بار گلزنی کرد و در چهار جام جهانی فوتبال شرکت داشت.

 

خانواده و زندگی شخصی

 

مارادونا هنگامی که کودکی هشت ساله بود با انجام حرکات نمایشی با توپ فوتبال در اماکن عمومی سعی می‌کرد بخشی از خرج خانواده فقیرش را تأمین کند و سپس با تیم بوکا جونیورز فوتبال حرفه ای را آغاز کرد و پس از آن به بارسلونای اسپانیا رفت.

 

ماجرای اعتیاد

 

وی بعد از کشیده شدن به دام اعتیاد و البته مثبت شدن تست دوپینگ دچار مشکلات فراوانی شد و در نهایت ۵ آذر ۱۳۹۹ – ۲۵ نوامبر ۲۰۲۰ در سن ۶۰ سالگی و به علت ایست قلبی جان خود را از دست داد.

 

بیوگرافی دیه‌گو مارادونا و علت فوت ( عکسهای  مارادونا )