اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

چگونه در تابستان زیباتر به نظر برسیم؟

چگونه در تابستان زیباتر به نظر برسیم؟

به گزارش ايران ناز در این بخش براي شما کاربران مطلبي با عنوان چگونه در تابستان زیباتر به نظر برسیم؟ قرار داده شده است.به محض اينكه فهميديد پوست‌تان سوخته است، مراحل زیر را اجرا كنيد تا فرايند بهبود را سرعت ببخشيد.آسپرين بخوريد: اين قرص‌ها كمك مي‌كنند كه ميزان ترشح پروستاگلاندين كم شود و حتي در بعضي موارد متوقف شود،

 

اين هورمون قرمزي پوست را افزايش مي‌دهد و توقف ترشح آن مساوي است با قرمز نشدن پوست.اما حتما قبل از مشورت از پزشک مشورت بگیرید.آب سرد را فراموش نکنید: آفتاب سوختگي باعث افزايش جريان خون زير پوست مي‌شود اما حمام يا دوش آب سرد مي‌تواند اين ميزان را كاهش دهد و در نتيجه از التهاب پوست بكاهد.

 

ژل آلوورا درمان پوست ملتهب: يكي از مهم‌ترين ويژگي‌هاي ژل آلوورا خاصيت التيام‌بخشي آن است،  به‌خصوص اگر از آلووراي تازه استفاده كنيد، كافي است يكي از برگ‌ها را برش دهيد و ژل درونش را به پوستتان بماليد، اگر هم ژل‌هاي آماده مي‌خريد حواستان باشد محصولي بگيريد كه بدون الكل باشد چون الكل پوست را خشك مي‌كند و در نتيجه احتمال پوسته‌پوسته شدن زياد مي‌شود.

 

مهم‌ترين قدم استفاده از ضد‌آفتاب را واقعا جدي بگيريد و حواستان باشد بايد هر دو ساعت يكبار،  آن را تجديد كنيد چون تاثيرش مي‌رود به‌خصوص اگر مدام در آفتاب هستيد.چگونه گزيدگي پشه را درمان كنيداولين كار اين است كه يك پماد هيدروكورتيزون يك درصد بخريد و به محض اينكه متوجه التهاب و قرمزي گزيدگي پشه شديد، 

 

چگونه در تابستان زیباتر به نظر برسیم؟

 

پماد را روي آن بماليد، ‌البته اگر دوست داشته‌ باشيد خوردن يك قرص آنتي‌هيستامين مثل لوراتادين يا زيرتك هم مي‌تواند به كاهش اين ورم پوستي كمك كند. بعد از اين مراحل درماني مي‌توانيد همانند يك جوش روي آن را بپوشانيد در اينجا روشي را كه تروي ثورت براي پوشاندن اين دانه‌هاي قرمز آزاردهنده مي‌دهد از اين قرار است:

 

يك كانسيلر كرمي شكل مي‌تواند به شما كمك كند. شما بايد با استفاده از يك برس آرايشي كوچك روي دانه قرمز را بپوشانيد، حواستان باشد كه بهتر است كمي از كانسيلر را بالا، پايين و اطراف دانه قرمز بزنيد و روي پوست پخش كنيد تا رنگي يكنواخت بگيرد.  بهتر است سر برس را چند بار به انگشت حلقه‌تان بزنيد

 

تا اضافه‌هاي آن گرفته شود و مناسب‌تر روي پوست بنشيند.  بعد از كانسيلر بهتر است از روي پوست پودر بزنيد تا رنگ‌ها كاملا يكنواخت شود.با تعرق چه کار کنیم؟در اين روزهاي گرم،  عرق كردن نيز يكي از مشكلات رايج است بايد ‌دنبال راهكارهايي باشيد كه كمتر عرق كنيد يا اينكه عرق‌ها كمتر روي پوست مشخص شوند. 

 

دكتر لورتا سيرالدو، استاد درماتولوژي دانشگاه علوم پزشكي ميامي مي‌گويد: دوش آب‌سرد نه تنها به‌طور موقت پوست را خنك مي‌كند بلكه دماي پوست را پايين مي‌آورد و همين پايين آمدن دما مي‌تواند تا حد زيادي ميزان عرق كردن شما را تنظيم ‌كند.بعد از حمام و خشك كردن بدن با حوله، مي‌توانيد به قسمت‌هايي از بدن كه زياد عرق مي‌كند

 

چگونه در تابستان زیباتر به نظر برسیم؟

 

پودر بچه‌ بزنيد البته پودرهاي جاذب ديگري هم در بازار وجود دارند كه مخصوص خشك نگه‌داشتن بدن هستند. اگر پاهايتان نيز در تابستان عرق مي‌كند و خيس مي‌شود. بعد از حمام پاها را با باد سرد سشوار كاملا خشك كنيد و بعد روي آنها مانند بدن پودر بچه بزنيد، حواستان باشد كه بين انگشتان را فراموش نكنيد.

 

در نهايت نيز پودرهاي ضدعرق و مام‌ها مي‌توانند اين فرايند را كامل كنند چون اين محصولات حاوي موادي چون زيركونيوم آلومينيوم هستند كه مي‌توانند تا حدي جلوي تعرق زياد را بگيرند.براي به دست آمدن بهترين نتيجه توصيه مي‌كنيم ضدعرق را قبل از خواب و روي پوست كاملا خشك استفاده كنيد.

 

اگر تمام اين موارد را رعايت كرديد و بازهم مشكل‌تان برطرف نشد و همچنان تعريق آزارتان مي‌داد بهتر است از يك متخصص پوست كمك بخواهيد تا او ضدعرق مناسب را برايتان تجويز كند. البته پزشكان براي تعرق بيش از اندازه تزريق بوتاكس توصيه مي‌كنند هم براي تعريق زير بغل و هم كف دست‌ها. با تزريق بوتاكس شما 3 تا هفت ماه از شر عرق كردن زياد خلاص مي‌شويد.با تاول‌ ها چه کنیم؟

 

گاهي به دليل تورم پا و نامناسب بودن كفش و به‌خصوص صندل روي پاها تاول‌هاي دردناكي به‌وجود مي‌آيد كه مي‌توانند حسابي آزاردهنده باشند اما با اين تاول‌ها چه بايد كرد، آنها را كند يا نه؟ بسياري از متخصصان پوست مي‌گويند، بله بايد آنها را كند، مثلا دكتر جعفري‌بنا بيومتخصص پوست در سن‌دياگو مي‌گويد: تاول‌هايي كه توسط خود فرد تخليه مي‌شوند سريع‌تر از تاول‌هايي خوب مي‌شوند كه به مرور زمان خودشان باز مي‌شوند.