وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

تجربه‌ای ناب و دلپذیر در دل طبیعت

تجربه‌ای ناب و دلپذیر در دل طبیعت

تجربه‌ای ناب و دلپذیر در دل طبیعت

 

برای بیشتر ما که در شهرهای بزرگ زندگی می‌کنیم حتی تجربه چند روزه بودن در طبیعت می‌تواند حال‌وهوایمان را حسابی عوض کند.

 

البته همیشه لازم نیست که برای این تجربه برای یک سفر طولانی به یک نقطه دور برنامه‌ریزی کنیم.

 

تجربه‌ای ناب و دلپذیر در دل طبیعت

 

چرا که گاهی در اطراف شهرها هم روستاهای زیادی برای آرامش آخرهفته‌ای وجود دارند که فقط کافی است یک ویلا یا حتی اقامتگاه اجاره کنید و با خانواده یا دوستان خوش بگذرانید.

 

اگر در تهران هستید در غرب و دامنه کوه البرز می‌توانید به روستاهای کردان بروید. منطقه‌ای خوش آب‌وهوا و خنک که مقصد جذابی برای بهار و تابستان است.

 

در بهار باغ‌های میوه پر از شکوفه می‌شوند و هرکجا را که نگاه کنید، سرسبزی طبیعت را می‌بینید. در تابستان هم همه درختان پر از بار میوه می‌شوند که در باغ‌های اطراف ویلا عطر سیب، گلابی، هلو، آلو یا آلبالو به مشام‌تان می‌رسد.

 

اگر با هوای کمی سرد مشکلی نداشته باشید، در پاییز باید به تماشای زیبای‌های باغ‌های کردان و طبیعت هزار رنگی بنشینید که چشم‌تان از دیدن آن سیر نخواهد شد.

 

تمام این زیبایی‌های بی‌مثال کردان یک طرف، نزدیکی آن به تهران و کرج و تنوع بالای ویلاهایش یک طرف دیگر که به شما این امکان را می‌دهد حتی یک شب برای دورهمی‌هایتان از بین ویلاهای لوکس تا اقتصادی یکی را اجاره کرده و در کمترین زمان ممکن بدون اینکه نیاز به برنامه‌ریزی عجیب و غریبی داشته باشید، آخر هفته را در یک منطقه خوش آب‌وهوا سپری کنید.

 

آب و هوایی خنک و طبیعتی ناب در روستای فشم

 

آب و هوایی خنک و طبیعتی ناب در روستای فشم

 

در شمال شرق تهران و ارتفاعات البرز یکی دیگر از دیدنی‌ترین و خوش آب‌وهواترین روستاهای تهران قرار دارد که حالا بخش زیادی از آن را ویلاهای لوکس و باغ‌های بزرگ تشکیل می‌دهند.

 

فشم تا چند دهه پیش یک روستا در نزدیکی تهران بود که با وجود آب‌وهوای خنک و باغ‌های میوه‌اش به‌عنوان یک تفرجگاه برای تهرانی‌ها شناخته می‌شد.

 

گرچه که در چند سال اخیر تعداد زیادی ویلا و خانه‌های ویلایی با چشم‌اندازی با کوه یا باغ‌های میوه در آن ساخته شد و حالا یکی از طبیعت‌های اطراف تهران با ویلاها و خانه‌های لوکس‌نشین است.

 

البته در بخش‌های روستایی آن نیز می‌توانید خانه‌ها مختلف را هم رزرو کنید. با اجاره روزانه خانه در تهران یا فشم می‌توانید یک الی چند روزی در این منطقه خوش آب‌وهوا تفریح کنید.

 

علاوه‌بر خانه امکان اجاره سوئیت در تهران نیز وجود دارد که برای اقامت دسته‌جمعی بسیار مناسب و به‌صرفه است.

 

فشم با وجود آبشارهای پرآب مثل لالان، لار محله یا آبشار یخی آبنیک و دره های زیبایی مثل دره آهنگرک برای تفریح در دل طبیعت بسیار جذاب است.

 

فصل بهار، تابستان و پاییز بهترین زمانی‌ست که می‌توانید برای تفریح در فشم انتخاب کنید. فصل‌های دیدنی که هر یک آب‌وهوای مناسبی دارند و برای آخر هفته‌ها و تجربه‌ای از یک آرامش دلچسب می‌توانید روی آن حساب کنید.

 

اگر هم اهل تفریحات زمستانی و هیجانی هستید، اسکی بازی در فشم را به هیچ وجه از دست ندهید. اینجا پیست‌های اسکی مختلفی مثل دربندسر و شمشک دارد و برای تجربه اسکی تفریحی و آموزشی بخش‌های مجزایی در آن نظر گرفته شده است.

 

اگر قصد اسکی هم نداشته باشید، در زمستان نباید برف‌بازی در فشم را به هیچ‌وجه از دست بدهید. چرا که چهره زمستانی فشم به دلیل اینکه در یک منطقه کوهستانی قرار گرفته بسیار تماشایی می‌شود.

 

بازدید از زیباترین و قدیمی ترین پل در اصفهان

 

بازدید از زیباترین و قدیمی ترین پل در اصفهان

 

یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های معماری ایرانی در بسیاری از شهرهای تاریخی مثل اصفهان پیوند طبیعت با بناهای مختلف است.

 

اصفهان گرچه بیش از هر چیز به‌عنوان یک شهر تاریخی شناخته می‌شود ولی دلیل اهمیت این شهر بدون شک، رود خروشان زاینده رود است.

 

جریانی که مانند خون در رگ‌های این شهر می‌جوشد. با سفر و اجاره سوئیت اصفهان می‌توانید درست در وسط شهر به تماشای شکوه زاینده رود از یک پل قدیمی و با صلابت یعنی پل خواجو بنشینید.

 

پلی که از عهد صفوی تا کنون همچنان پابرجاست و از قدم زدن روی آن به‌ویژه در شب‌ها لذت خواهید برد. پل خواجو در مسیر زاینده رود ساخته شده و دارای یک عمارت شاه‌نشین در میانه است که همین مورد هم وجه تمایز پل خواجو یا سی‌وسه‌پل به‌شمار می‌رود.

 

پل خواجو در شرق زاینده رود نه تنها به دلیل معماری اصولی و چشم‌نواز که برای تزئینات و کاشی‌کاری‌های هنرمندانه‌اش حسابی معروف شده است.

 

در گذشته هدف از ساخت پل نه تنها محلی برای عبور که تفرجگاهی برای توقف و استراحت بوده که گاهی هم شاهان صفوی در عمارت شاه‌نشین آن اقامت کوتاه‌مدتی داشتند.

 

سازه معماری آن به‌صورتی است که از بالا به شکل یک عقاب به‌نظر می‌رسد که چنگال‌های خود را باز کرده است.

 

دو طرف پل هم مجسمه شیرهای سنگی به چشم می‌خورد که وقتی از روبه‌رو به شیر مقابل نگاه می‌کنید چشمان آن در زیر نور آفتاب می‌درخشند.

 

این شیرها در واقع به‌عنوان نگهبانان پل و نمادی از شجاعت ایل بختیاری به‌شمار می‌روند. کاربرد پل خواجو نه فقط به‌عنوان یک پل که در واقع سد زیرزمینی بوده که مانع از وقوع سیل می‌شده و از طرف دیگر باعث تجمع آب‌های زیرزمینی اصفهان بوده است.

 

گرچه که در چند سال اخیر به دلیل کم‌آبی حجم آب زاینده رود به شدت کاهش پیدا کرده اما این پل با سازه معماری اصولی و مهندسی شده همچنان پابرجاست.

 

در پایان اینکه برای تجربه حس ناب طبیعت همیشه لازم نیست که مقاصد دور را انتخاب کنید. گاهی در اطراف محل زندگی‌تان روستاها و جاذبه‌های دیدنی زیادی وجود دارد که دقیقا وسط طبیعت هستند و حتی برای یک آخر هفته می‌توانید با اجاره ویلایی در اطراف شهر یا یک خانه و سوئیت روی آن‌ها حساب کنید.

 

وردیج و واریش از زیباترین مناطق ییلاقی تهران

 

وردیج و واریش از زیباترین مناطق ییلاقی تهران

 

وردیج و واریش دو روستای ییلاقی در بخش کن و سولقان تهران هستند و همیشه نامشان با هم می‌آید؛ چرا که در امتداد با یک دیگر قرار دارند و هر کدام زیباتر از دیگری هستند.

 

اگر فرصت کافی برای سفر ندارید و می‌خواهید در یک تعطیلات آخر هفته یا فرصتی یک روزه، به دل طبیعت بزنید، وردیج و واریش می‌توانند بهترین انتخاب‌های شما باشند.

 

انتخاب‌هایی که شما را با زیباترین جلوه‌های طبیعی روبرو می‌کنند و در خنکای هوا، حس و حالی بی‌نظیر را به شما هدیه می‌دهند.

 

اهالی شهر تهران و مردمان شهرهای اطراف، به خوبی این دو روستا را می‌شناسند؛ روستاهایی که آوازه نامشان را از طبیعت بکرشان دارند و هیچ گردشگری را از آمدن به این منطقه گردشگری پشیمان نمی‌کنند.

 

از جمله جاذبه‌های دیدنی وردیج و واریش به ترتیب می‌توان به دامنه ارواح سنگی، آبشار لت مال وردیج، دره انار، ارتفاعات پهنه حصار واریش، چشمه واریش، امامزاده زرین بی بی قمر، جاده مسیح الله دین محمد و… اشاره کرد.

 

اگر قصد بازدید از این مناطق را دارید می‌توانید با اجاره بومگردی خود را به تفریح و سفری بی نظیر دعوت کنید.

 

شیراز، مملو از جاذبه های گردشگری تاریخی، فرهنگی و طبیعی

 

شیراز، مملو از جاذبه های گردشگری تاریخی، فرهنگی و طبیعی

 

شیراز شهری است که در هر خیابان و گوشه‌ کناری از آن، ارزش‌های تاریخی و فرهنگی بی‌نظیری را می‌توان دید. از جاذبه‌های باستانی همچون باغ ارم تا معماری زیبا و بی‌نظیر مساجد و اماکن مذهبی، هر کدام از این نقاط چشم اندازهایی از فرهنگ و تاریخ ایران را به نمایش می‌گذارند.

 

اما جذابیت‌های شیراز تنها به تاریخ و فرهنگ محدود نمی‌شود. شیراز در فصل بهار و پاییز خود به باغستانی از رنگ‌ها و عطرهای گوناگون تبدیل میشود و گردشگران را مسحور زیبایی‌های فرهنگی، طبیعی و تاریخی خود می‌کند.

 

همچنین، اجاره سوئیت شیراز یکی از بهترین گزینه‌های اقامتی برای گردشگران است؛ اجاره سوئیت ارزان در شیراز این امکان به گردشگران و مسافران می‌دهد تا در محیطی راحت و با امکانات مدرن، تجربه‌ای راحت و لذت‌بخش از سفر خود داشته باشند.

 

شیراز، با همه این جذابیت‌ها و امکانات اقامتی مناسب، شهری است که هر ساله میزبان گردشگرانی از سراسر جهان است و تجربه‌ای فراموش‌نشدنی از زیبایی‌های ایران را به مهمانان خود هدیه می‌دهد.