وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

معروف‌ترین و ترسناک ترین قاتلان زنجیره‌ای ایران + عکس و سال اعدام

معروف‌ترین و ترسناک ترین قاتلان زنجیره‌ای ایران + عکس و سال اعدام

معروف‌ترین و ترسناک ترین قاتلان زنجیره‌ای ایران + عکس و سال اعدام

در این بخش از سایت ایران ناز, به سراغ معروف‌ترین قاتلان زنجیره‌ای ایران رفته ایم و درباره ماجرای قتل‌هایشان مطالبی گردآوری کرده ایم . با ما همراه باشید.

 

یک قاتل زنجیره ای فردی است که سه نفر یا بیشتر را در موقعیت‌های مختلف و در یک بازه زمانی مشخص، به دلایل عمدتاً روانی به قتل می‌رساند.

 

فاصله زمانی بین قتل‌ها وجود دارد که ممکن است طیف وسیعی از چند ساعت تا چندین سال را دربرگیرد. قاتلان زنجیره ای معمولا شیوه یکسانی در قربانی کردن طعمه های خود دارند.

 

طرح و نقشه آنها در به قتل رساندن افراد مورد نظرشان یکسان است.هدف آنها از قتل انسان های دیگر غالبا یک هدف واحد است و برای همین هم هست که همه قربانیان دارای یک ویژگی یا خصیصه مشترک هستند.

 

اولین قاتل‌ زنجیره‌ای چه سالی اعدام شد؟ ۱۳۱۳

 

معروف‌ترین و ترسناک ترین قاتلان زنجیره‌ای ایران + عکس و سال اعدام

 

علی‌اصغر بروجردی معروف به اصغر قاتل، اولین قاتل زنجیره‌ای ایران بود که ۲۵ کودک عراقی و هشت کودک ایرانی و در مجموع ۳۳ کودک به دست او تا قبل از سال ۱۳۱۳ به قتل رسیدند. او در خانواده متزلزلی به دنیا آمد که از بدنام‌ترین و شرورترین خانواده‌ها بودند. این قاتل مخوف از طریق فروش تنقلات با کودکان ارتباط برقرار می‌کرد، قربانیان را فریب می‌داد، به آن‌ها تجاوز می‌کرد و برای این که ردی از خود باقی نگذارد، آنان را به قتل می‌رساند.

 

جنایات وی در عراق شروع شد تا این که برای فرار از دست پلیس به ایران گریخت. در ایران هم به دست‌فروشی جلوی مدارس مشغول شد و دوباره به اغفال کودکان و نوجوانان پرداخت و بعد از قتل آن‌ها، اجسادشان را در کوره پزخانه‌ها و قنات‌های جنوب تهران رها می‌کرد. او در ایران هفت فقره قتل و تجاوز مرتکب شد. در ۱۰ اسفند ۱۳۱۲ در حوالی چاه‌های قنات امین آباد، پلیس آگاهی به حضور مرد میان سالی که یک پیت حلبی و پشته حمالی به همراه داشت، مظنون شد. بعد از تفتیش و یافتن لباس و چاقوی خونین در بساطش، او دستگیر و زندانی و مشخص شد که آن لباس خونین متعلق به نوجوانی است که وی ادعا می‌کرده برادرش است. او در سال ۱۳۱۳ اعدام شد.

 

نخستین قاتل سریالی زنان با طناب‌سفید چه سالی اعدام شد؟ ۱۳۶۵

 

معروف‌ترین و ترسناک ترین قاتلان زنجیره‌ای ایران + عکس و سال اعدام

 

مجید سالک محمودی را نخستین قاتل سریالی زنان در ایران می‌دانند. این قاتل مخوف، خیانت همسرش را دلیل اصلی انجام قتل‌هایش بیان کرده بود. او به محض اطلاع از خیانت زنی به شوهرش، آن زن را پیدا می‌کند و به قتل می‌رساند. تمام مقتولان به شیوه مشابه هم و با طناب سفیدرنگ یک متری خفه شده بودند.

 

مجید سالک طی سال‌های ۵۹ تا ۶۴ به ۳۰ تا ۴۹ فقره قتل متهم شد. اظهارات خواهر یکی از قربانیان این قاتل زنجیره‌ای، سرنخی برای دستگیری این قاتل بود. این زن خبر داد که آخرین بار خواهرش را سوار یک شورولت رویال سبزرنگ با پلاک ارومیه دیده است.

 

این اظهارات شاهد، سرنخی شد برای پلیس تا به دنبال خودرویی با این مشخصات باشد که دست آخر در میدان بهارستان خودرویی با این مشخصات که در صندوق آن تعداد زیادی لباس زنانه و طناب سفیدرنگ یک متری وجود داشت، مورد سوءظن پلیس قرار گرفت و به دام افتاد. او در سال ۱۳۶۵ قبل از این که به طناب دار آویخته شود در زندان قصر خودکشی کرد.

 

خفاش شب و سوزاندن جسد‌ها چه سالی اعدام شد؟ 1376

 

معروف‌ترین و ترسناک ترین قاتلان زنجیره‌ای ایران + عکس و سال اعدام

قاتلان زنجیره‌ای ایران

 

غلامرضا خوشرو معروف به خفاش شب، قتل‌های سریالی‌اش را از سال ۱۳۷۱ آغاز کرد. این قاتل با یک خودروی سرقتی اقدام به مسافرکشی زنان و دختران جوان می‌کرد.

 

خوشرو بعد از سوار کردن مسافران، آن‌ها را به مکان خلوتی می‌کشاند و طلا‌ها و اموال‌شان را به سرقت می‌برد و در برخی موارد بعد از تجاوز، جسد آن‌ها را می‌سوزاند. وی در تمام قتل‌های خود لباس سیاه به تن داشت و به این دلیل تا قبل از شناسایی هویتش به خفاش شب معروف شد.

 

او تمام ۹ فقره قتلش را انکار کرد و گفت همه آن جنایات را همدستش «ح. ر» مرتکب شده و جرم او تنها سرقت بوده است. اما سرانجام حکم اعدام این قاتل سیاه پوش، در سال ۷۶ اجرا شد.

 

قاتل عنکبوتی چه سالی اعدام شد؟ ۱۳۸۱

 

معروف‌ترین و ترسناک ترین قاتلان زنجیره‌ای ایران + عکس و سال اعدام

 

شاید یکی از بحث‌برانگیزترین پرونده‌های جنایی معاصر کشورمان مربوط به سعید حنایی معروف به قاتل عنکبوتی است. او طی یک سال، ۱۶ زن را در مشهد به قتل رساند.

 

این قاتل ادعا می‌کرد برای از بین بردن فحشا دست به قتل زنان بدکاره می‌زده است. حنایی که می‌بیند نمی‌تواند با مردان مزاحم و بدکاره مقابله کند تصمیم می‌گیرد از زنان انتقام بگیرد.

 

قربانیان ضعیف‌تری که ساده گول می‌خوردند، قدرت کمتری داشتند و راحت‌تر به قتل می‌رسیدند! جالب این جاست او ادعا می‌کرد هدفش پاک سازی شهر مشهد از وجود افراد فاسد بوده است.

 

سعید حنایی مقتولان را بعد از خفه کردن با روسری یا دست، درون پارچه سیاهی می‌پیچید و در نقاط مختلف شهر رها می‌کرد. حنایی گفته بود اگر دستگیر نشده بودم، باز هم این کار را ادامه می‌دادم تا تعداد مقتولان به ۱۵۰ نفر برسد.

 

او در سال ۸۱ در محوطه زندان مرکزی مشهد به دار مجازات آویخته شد.

 

شکارچی کودکان چه سالی اعدام شد؟ ۱۳۸۳

 

معروف‌ترین و ترسناک ترین قاتلان زنجیره‌ای ایران + عکس و سال اعدام

 

محمد بیجه، قاتل دهه ۸۰ کودکان پاکدشت، کودکی بسیار بدی داشت. مادرش را در چهار سالگی از دست داد و پدرش کارگر کوره‌پزخانه، مرد بسیار بداخلاق و مستبدی بود.

 

بیجه در دوران کودکی مورد بی‌مهری‌های بسیاری قرار گرفته بود. او در دادگاه به تجاوز و قتل ۱۷ کودک و سه بزرگ سال اعتراف کرد و انگیزه‌اش را از ارتکاب این جنایات، انتقام خواند و گفت به دلیل کمبود توجه در کودکی و دو بار مورد تجاوز واقع شدن دست به چنین عمل وقیحانه و وحشیانه‌ای زده است.

 

این قاتل گفته بود اگر دستگیر نمی‌شد تا قتل ۱۰۰ کودک پیش می‌رفت. بیجه در سال ۱۳۸۳ اعدام شد. فیلم مستندی به نام «بیجه» به کارگردانی میکائیل دیانی در این خصوص و درباره زندگی این قاتل زنجیره‌ای ساخته شده است.

 

قاتل دوچرخه‌سوار چه سالی اعدام شد؟ ۱۳۸۷

 

معروف‌ترین و ترسناک ترین قاتلان زنجیره‌ای ایران + عکس و سال اعدام

قاتلان زنجیره‌ای ایران

 

فرید بغلانی قاتل دوچرخه سواری بود که به محض تنها یافتن زنان، وارد خانه آن‌ها می‌شد و به ضرب‌و‌شتم و کتک‌کاری آنان می‌پرداخت. ۱۳ زن و دختر و یک پسر در آبادان و دو زن دیگر در خرمشهر، مجموع قتل‌های او از اسفند ۱۳۸۳ تا خرداد ۱۳۸۷ بود.

 

طبق اعترافاتش در دادگاه، بغلانی بعد از اتمام کارش، با دوچرخه در اطراف شهر پرسه می‌زد و به محض رویت زن یا دختر تنهایی، با ضربه آهنی که همیشه به همراه داشت به سرش، او را به قتل می‌رساند و جسد را درمیان انبوه خاروخاشاک مخفی می‌کرد.

 

تنها زن قاتل سریالی ایران چه سالی اعدام شد؟ ۱۳۸۹

 

معروف‌ترین و ترسناک ترین قاتلان زنجیره‌ای ایران + عکس و سال اعدام

 

مهین قدیری، با قتل پنج زن میان سال و یک مرد، نخستین قاتل سریالی زن ایران نام گرفته است. جثه بزرگ این زن و ورزشکار بودنش، در انجام قتل‌ها و جابه‌جایی اجساد به کمکش آمده است!

 

این قاتل با پرسه در اطراف مکان‌های شلوغ قزوین، زنان مسنی را که در دست و سر و گردن‌شان زیورآلات طلا داشتند، شناسایی و به ‏بهانه رساندن‌شان به خانه، آن‌ها را سوار رنوی زردش می‌کرد و بعد آن‌ها را با آب میوه مسموم و خفه‌شان ‏می‌کرد.

 

مهین در زمان اعترافاتش، شخصیتی پیچیده و باهوش از خود نشان داد و همین او را برای ‏بررسی، خاص‌تر کرد. او دلیل قتل‌‏هایش را فقر و نیاز مالی برای درمان یکی از دو فرزندش اعلام کرده و گفته بود «تا زمانی که چک‌هایم پاس شود، قتل‌ها را ادامه می‌دادم و منتظر بودم تا یک جوری از این مخمصه نجات پیدا کنم!» او سال‌۸۹ قصاص شد.

 

مستند مهین به کارگردانی محمد حسین حیدری در سال ۱۳۹۷ به منظور واکاوی شخصیت مهین و انگیزه‌های قتل او با بازسازی صحنه‌های قتل ساخته شده است.

 

قاتل پیرزنان بعد از سرقت طلاهایشان چه سالی اعدام شد؟ ۱۳۹۳

«فرزاد. ن» قاتل سریالی هشت زن مسن گیلانی به هشت فقره قتل عمد و سرقت طلای مقتولان، متهم بود. او پس از قتل به کمک همسرش اجساد را مثله می‌کرد! این قاتل بی‌رحم در سال ۱۳۹۹ در زندان رشت اعدام شد.