وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

ترفند عالی برای از بین بردن لکه واکس از روی لباس

مجموعه : سبک زندگی
ترفند عالی برای از بین بردن لکه واکس از روی لباس

ترفند عالی برای از بین بردن لکه واکس از روی لباس

 

خب خب دوستان و همراهان ایران نازی سلام.خدمت شما هستیم امروز با یک آموزش ترفند خانه داری عالی و کاربردی.تا به حال شده لباستون،شلوارتون و… با لکه واکس کثیف بشه و ندونید چیکار کنید؟

 

بله!حتما شده.امروز ما به شما دو ترفند عالی آموزش میدیم که این لکه را به سرعت از بین ببرید.با ما در ایران ناز تا انتهای این مطلب همراه باشید.

 

چنانچه واکس از نوع مایع است دستمال کاغذی را روی لکه فشار دهید تا مایع واکس را جذب کند توجه کنید لکه را پخش نکنید. چنانچه لکه واکس جامد است با یک قاشق یا چاقو واکس را از روی پارچه بردارید. سپس از مایع ظرفشویی معمولی یا ترکیب نمک و آبلیمو استفاده کنید و بقیه لکه را با آنها پاک کنید.

 

1-میتوانید از یخ استفاده کنید:

نخست قدری یخ را روی لکه بگذارید. اینکار سبب می‌شود که واکس سفت شده و بتوانید به آسانی آن را از روی لباس جدا کنید.

 

تا میتوانید لکه را سرد کنید. بگذارید یخ لااقل برای چند دقیقه روی لکه بماند تا یخ کاملا سفت گردد. چنانه لکه با یخ سفت نمیشود میتوانید از قدری آب روی لکه اسپری نموده و مجددا روی آن یخ قرار دهید یک کارد کره خوری بردارید. با استفاده از لبه کند چاقو می‌توانید بدون اینکه آسیبی به لباس بزنید لکه سفت شده واکس را جدا کنید.

 

چنانچه در منزل مایع ویژه (پودر اکسیژنه سپید) داشته باشید می‌توانید از آن استفاده کنید و زودتر نتیجه بگیرید. از یاد نبرید که پیش از هر کاری ابتدا تگ روی لباس را بخوانید و ماده مورد نظر خود را روی بخش کوچکی از لباس که در دید نیست امتحان کنید و اگر تغییری پیدا نکرد آن را برای دیگر جاها استفاده کنید. چنانچه لباس شما تگ مربوط به شستشو ندارد بهتر است لباس خود را به خشکشویی بدهید.

 

ترفند عالی برای از بین بردن لکه واکس از روی لباس

2-میتوانید از گرما و حرارت استفاده کنید:

اکنون می‌توانید لباس را مثل همیشه بشویید. چنانچه اثری از لکه باقی مانده باشد می‌توانید از سفیدکننده‌هایی مانند پودر اکسیژنه و یا وایتکس استفاده کنید.

 

واکس کفش ماده‌ای مومی و چرب است و در حرارت بالا حل می‌ گردد بنابراین بهتر است لباس را در بالاترین دمای ممکن (که روی برچسب مراقبتی آن درج شده) بشویید تا به طور کامل تمیز گردد. چنانچه بعد از شستشو اثری از لکه دیده شد لباس را خشک نکنید و مراحل بالا را دوباره تکرار کنید لکه واکس کفش کاملا پاک شود .