اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

ترفند های عالی برای پاک کردن تتو و هاشور ابرو

ترفند های عالی برای پاک کردن تتو و هاشور ابرو

ترفند های عالی برای پاک کردن تتو و هاشور ابرو

 

 

تاتو کردن ابرو خیلی وقت است بین خانم ها و آرایشگران رایج است و یه جورایی قدیمی شده است, روش های جدیدتری برای پرتر نشان دادن ابروها به تازگی مد شده به نام شیدینگ یا سایه ابرو.

 

سایه ابرو با استفاده از تزریق رنگ ها به پوست با دو روش ساده و شیدینگ مخملی انجام میشود, سایه ابرو به این صورت است که رنگ ها به طور یکدست در تمام ابرو پخش میشود و مانند هاشور دارای خطوط نیست.

 

درست است که سایه ابرو باعث پر و خوش حالت شدن ابروها میشود اما اگر بعد از یک مدتی مانند روز اول برایتان جذاب نبود خواستید آن ها را پاک کنید میتوانید از روش هایی که در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, معرفی میکنیم استفاده کنید

 

*ابتدا بدانید سایه ابرو چیست؟

قبل از هر چیز ابتدا به تعریف سایه ابرو و روش انجام آن می‌پردازیم. تاتو سایه ابرو مانند سایر روش‌های تاتو کردن با استفاده از رنگ‌ها و تزریق آن به پوست انجام می‌شود.

 

با این تفاوت که رنگ‌ها به صورت کمرنگ و پر و یکدست در تمام ابرو پخش می‌شوند تا ظاهری طبیعی ایجاد کنند. سایه ابرو به دو روش ساده و شیدینگ مخملی ابرو انجام می‌شود. در هر دوی این روش‌ها تمام سطح ابرو با حفظ حالت طبیعی با نقاط رنگی کمرنگ پر می‌شوند.

 

در حالی که در‌ هاشور ابرو خطوط ظریف و مشابه تارهای ابرو کشیده می‌شوند. جوهر استفاده شده در تاتو ابروها از نوع مواد آرایشی نیمه‌دائم است و با جوهر به کار رفته در خالکوبی بدن متفاوت است.

 

 

*روش های پاک کردن تاتو:

1- لیزر

 

ترفند های عالی برای پاک کردن تتو و هاشور ابرو

 

پاک‌ کردن سایه ابروها و به طور کلی تاتو ابرو توسط لیزر کاملاً امکان پذیر است. البته نتایج لیزر کاملاً به رنگ جوهر استفاده شده در تاتو ابروی شما بستگی دارد.

 

جوهرهای قدیمی‌تر سخت تر از جوهرهای امروزی پاک می‌شوند، به علاوه بعضی از جوهرها پس از چند جلسه لیزردرمانی از بین می‌روند، بعضی دیگر اما اکسید شده و به مراتب تیره تر می‌شوند.

 

اگر چنین اتفاقی بیفتد، لیزر برای حذف این مواد رنگی کاربردی ندارد و باید از سایر روش‌ها استفاده کرد.

*به طور کلی دو نوع لیزر اصلی برای حذف خالکوبی و تاتو استفاده می‌شوند:

-لیزر ان‌ دی‌ یگ (Nd:YAG) (Revlite)

-(Picosecond) (PicoSure)

 

برای اکثر تاتوها، درمان با لیزر Picosecond بسیار سریع‌تر از ان‌دی‌یگ جواب می‌دهد. اما این مورد همیشگی نیست و با توجه به نوع تاتو و پوست صورت برای هر فرد یکی از این دو نوع لیزر انتخاب می‌شود.

 

فاصله زمانی بین جلسات لیزردرمانی تقریبا 4 تا 6 هفته بوده و معمولاً برای پاک‌ کردن سایه ابرو دو جلسه لیزر درمانی کافی است.

 

2-گلایکولیک اسید

 

ترفند های عالی برای پاک کردن تتو و هاشور ابرو

به طور کلی گلایکولیک اسید باعث لایه برداری پوست می‌شود. قرص‌ها و محلول‌های گلایکولیک اسید که به گونه تجاری تهیه می‌شوند با داشتن فرمولاسیون اسیدی می‌توانند سلول‌های مرده سطح پوست را از بین ببرند.

 

بنابراین پاک‌ کردن سایه ابرو با گلایکولیک اسید به مدت زمان بیشتری احتیاج دارد.چرا که با از بین رفتن سلول‌های مرده سلول‌های جدید و فاقد رنگ جایگزین می‌شوند.

 

شما می‌توانید بدون احتیاج به مراجعه به پزشک این شیوه را برای پاک‌ کردن تاتوی ابرویتان امتحان کنید. البته باید مهارت و توجه کافی برای استفاده از این ماده را برای پاک‌ کردن ابروهایتان داشته باشید و همینطور حساسیت‌زا بودن این ماده را برای پوستتان امتحان کنید.

 

 

3- آب نمک

 

ترفند های عالی برای پاک کردن تتو و هاشور ابرو

 

مطمئن ترین شیوه برای پاک کردن سایه ابرو همین است چون درد کمتر و اثر بیشتری دارد، در این شیوه آب نمک یا سالین به وسیله تکنسین توانا به ابروها تزریق می شود.

 

 

4-استفاده از کرم پاک کننده سایه ابرو

 

ترفند های عالی برای پاک کردن تتو و هاشور ابرو

 

کرم های پاک کننده تاتو و سایه ابرو مدتی است وارد بازار شده اند و کار شما را آسان نموده اند. به وسیله این کرم ها میتوانید تاتو ابروهایتان را پاک کنید.

 

5- آلوئه ورا

 

ترفند های عالی برای پاک کردن تتو و هاشور ابرو

 

آلوئه ورا یکی از مواد طبیعی و خیلی موثر برای حل بسیاری از مشکلات پوستی است که می‌توان از آن به عنوان یک پاک کننده طبیعی برای هاشور ابرو هم استفاده کرد.

 

1 قاشق از ژل و یا آب آلوئه ورا تازه را با محتویات داخل یک کپسول ویتامین E مخلوط کنید. این دو ماده را به خوبی با همدیگر ترکیب کنید تا به صورت خمیری و یکنواخت به وجود بیاید. این خمیر را روی ابروی هاشور شده گذاشته و اجازه دهید به مدت 40 دقیقه باقی بماند.

 

پس از گذشت این مدت آن را با آب گرم بشویید. این شیوه را به صورت همیشگی و هر روز تکرار کنید تا اثرات باقی مانده از هاشور ابرو به طور کامل ناپدید شود.

 

برای اینکه اثرگذاشتن این شیوه بیشتر باشد می‌توانید پس از استحمام و هنگامی که منفذهای پوستی به خوبی باز شده و پوست رطوبت کافی داشته باشد استفاده کنید.

 

 

6-نمک

 

ترفند های عالی برای پاک کردن تتو و هاشور ابرو

 

نمک یک ماده ساینده است. سدیم و کلر موجود در نمک به خلاص شدن از خالکوبی کمک می کنند. آنها به سرعت وارد پوست می شوند و ساختار جوهر را می شکنند. قدری آب به نمک اضافه کنید و یک اسفنج را در آن خیس کنید.

 

اکنون اسفنج را به مدت 30 دقیقه تا یک ساعت روی پوستتان بمالید و سپس با آب گرم تمیز کنید. استفاده از نمک، یک شیوه ارزان ولی مفید است.

 

 

7-آب لیمو با نمک

 

ترفند های عالی برای پاک کردن تتو و هاشور ابرو

 

ترکیبی از آب لیمو و نمک یکی دیگر از شیوه های خانگی برای پاک کردن هاشور ابرو است. نمک یک ساینده خیلی خوب و دارای سدیم و کلر است که می‌توانند به آسانی به عمق پوست نفوذ کنند و اثرات باقی مانده از هاشور و یا تتو ابرو را از بین ببرند.

 

لیمو هم حاوی خاصیت سفیدکنندگی طبیعی است که می‌تواند سبب روشن شدن قسمت‌های هاشور شده پوست شود.100 گرم نمک را با آب یک عدد لیمو مخلوط کنید .

 

با استفاده از یک توپ پنبه‌ای این ترکیب را روی ابروی هاشور شده و یا تتو شده ماساژ دهید و آنگاه پوست را با آب گرم بشویید. از این شیوه هم باید به صورت مرتب استفاده شود تا نتایج آن را ببینید.

 

 

8-عسل

 

ترفند های عالی برای پاک کردن تتو و هاشور ابرو

 

عسل یک راه طبیعی مفید برای پاک کردن خال کوبی در منزل است، به خصوص برای خالکوبی کوچک و ران.دو قاشق غذا خوری ژل آلوئه ورا، ماست، نمک و عسل را باهم مخلوط کنید تا خمیر سفتی به دست آورید. اکنون این ترکیب را روی پوست خود بمالید و پس از نیم ساعت با آب گرم بشویید.