تصاویر دیدنی و جذاب حباب های یخ دریاچه آبراهام در کانادا

تصاویر دیدنی و جذاب حباب های یخ دریاچه آبراهام در کانادا

تصاویر دیدنی و جذاب حباب های یخ دریاچه آبراهام در کانادا

به گزارش ایران ناز دریاچه آبراهام به دلیل اینکه کاملا شفاف یخ می زند بسیار معروف است و تصاویر آن را در ادامه این مطلب مشاهده خواهید کرد. با ما همراه باشید.

 

تماشای حبابهای خیره کننده زیر دریاچه آبراهام  

دریاچه آبراهام در ایالت آلبرتا واقع در کشور کانادا قرار دارد. این دریاچه علاوه بر زیبایی ظاهری و چشمگیری که دارد،در فصول سرد سال بیشترین زیبایی ممکن را به نمایش می گذارد. این دریاچه یکی از جاذبه های توریستی کشور کانادا محسوب می شود. برای دانستن علت معروف بودن دریاچه آبراهام و اینکه در زمستان به چه شکلی در می آید، با ما همراه باشید.

 

تصاویر دیدنی و جذاب حباب های یخ دریاچه آبراهام در کانادا
دریاچه آبراهام در کشور کانادا واقع شده و هر ساله گردشگران زیادی را راهی آن می کند

 

دریاچه آبراهام و داستان نام گذاری آن

دریاچه آبراهام همانطور که گفته شد در ایالت آلبرتا واقع در کانادا می باشد و به عنوان یکی از بهترین جاذبه های توریستی این کشور به حساب می آید و فصل زمستان باعث می شود که زیبایی آن چندین برابر شود،به این علت که این دریاچه در فصل سرما به صورت کاملا شفاف یخ می زند. همچنین در هنگام یخ زدن این دریاچه حباب های آن نیز به همان شکل یخ می زنند ، مانند اینکه زمان متوقف شده باشد و حباب های دریاچه به همان شکل در جای خود باقی مانده اند.

 

قابل ذکر است که این دریاچه مصنوعی است ، یعنی به وسیله انسان ساخته شده است و به صورت طبیعی وجود ندارد.

جالب است که نام دریاچه آبراهام از شخصی به نام سیلاس آبراهام گرفته شد.سیلاس آبراهام یک راهنمای گردشگری بود که در نزدیکی همان منطقه زندگی می کرد. برای نامگذاری این دریاچه، مسابقه ای درمدارس و حتی در دانشگاه ترتیب داده شد که در نهایت بر اساس موقعیت جغرافیایی این دریاچه و همچنین نام شخص ذکر شده،این اسم برای دریاچه انتخاب شد.

 

تصاویر دیدنی و جذاب حباب های یخ دریاچه آبراهام در کانادا

دلیل نامگذاری دریاچه آبراهام

 

دریاچه آبراهام در فصول سرد

در فصول سرد سال در کشور کانادا،این دریاچه که به همراه حباب های رنگی خود یخ می زند،گردشگران زیادی را جذب می کند و مانند یک سطح شفاف است که طرح حبابی دارد.

علت به وجود آمدن این حباب ها،گاز متانی است که در دریاچه وجود دارد و در هنگام یخ زدن دریاچه به دام می افتد. این گاز متان که در حباب ها وجود دارد کاملا خالص نیست. شاید  از خودتان سوال کنید که این گاز متان از کجا می آید؟ پاسخ به این سوال بسیار پیچیده نیست؛گاز متان آزاد شده یکی از محصولات فاسد شدن پسماند های گیاهی و بقایای جانوران است که در آب این دریاچه حل شده است.

 

فشار گاز متان در حباب های یخ زده این دریاچه بسیار زیاد است،به طوری که اگر شرایط نامساعدی مانند ایجاد جرقه یا … ایجاد شود ، منجر به انفجار دریاچه می شود و حجم این انفجار به اندازه ای بزرگ بر آورد شده است که می تواند کل دریاچه را از بین ببرد.

قابل ذکر است که متان موجود در این دریاچه ، فقط در این دریاچه وجود ندارد و دریاچه های منجمد و طبیعی بسیاری وجود دارند که متان زیادی را در خود ذخیره کرده اند.

 

حباب های یخ زده در دریاچه به رنگ آبی دیده می شوند.علت این پدیده پودر سنگ کف دریاچه است که باعث می شود حباب ها به این رنگ دیده شوند.

دما در منطقه این دریاچه حتی می تواند به منفی30 درجه سیلسیوس نیز برسد که واقعا سرد است.

 

تصاویر دیدنی و جذاب حباب های یخ دریاچه آبراهام در کانادا

دریاچه آبراهام در فصول سرد به ویژه زمستان بسیار دل انگیز و دیدنی است

 

تاثیر بارش کم برف بر دریاچه آبراهام

در منطقه ای که دریاچه آبراهام ساخته شده است، بارش برف به مقدار کم باعث می شود دریاچه به صورت کاملا شفاف و شیشه ای دیده شود. این امر باعث می شود که کف دریاچه و حباب های آن به صورت کاملا واضح دیده شود.

 

جلوه های دیگر گردشگری دریاچه آبراهام

دریاچه آبراهام در فصول تابستان نیز میزبان افراد محلی و گردشگران زیادی است. مردم در فصل تابستان برای کوه نوردی و همچنین ماهیگیری ، به این دریاچه می آیند.

به علاوه زیبایی ظاهری این دریاچه در زمستان ، مردم برای اسکی کردن نیز به مکان این دریاچه می آیند. همچنین این دریاچه به عنوان یکی از زیبا ترین مکان های ممکن برای عکس برداری شناخته می شود و عکاسان بسیاری برای عکس برداری ،به این مکان شگفت انگیز می روند.

 

دریاچه آبراهام و راهکارهایی برای تولید انرژی

با توجه به منابعی که در دریاچه آبراهام و دریاچه های مصنوعی مشابه وجود دارد،از جمله گاز متان که در گاز شهری نیز وجود دارد،این دریاچه ها می توانند منبعی برای تامین انرژی باشند. از این دریاچه و دریاچه های مشابه می توان برای استخراج متان و همچنین برای تولید نیروی الکتریسیته استفاده کرد.

 

تصاویر دیدنی و جذاب حباب های یخ دریاچه آبراهام در کانادا

دریاچه آبراهام به عنوان یک تامین کننده انرژی نیز شناخته می شود

 

مشکلات محیط زیستی دریاچه

 در مورد این گونه دریاچه ها نگرانی هایی نیز وجود دارد؛از جمله اینکه با افزایش گرمای جهانی این قبیل دریاچه ها آب می شوند و متان زیادی را آزاد می کنند.

متان یکی از مهمترین گازهای گلخانه ای است که باعث گرمایش جهانی می شود.به طوری که با آزاد شدن این حجم از گازهای متان،بر سرعت افزایش گرمای جهانی،به مقدار قابل توجهی افزوده می شود.

 

اطلاعات بیشتری در مورد دریاچه آبراهام

دریاچه آبراهام یکی از عمیق ترین دریاچه های جهان نیز هست.این دریاچه به دلیل وجود پودر سنگ در کف خود،در تابستان نیز به رنگ آبی بسیار زیبایی دیده می شود و نمی توان زیبایی آن را،کمتر از زیبایی اش در زمستان ، در نظر گرفت. 

 

این دریاچه در واقع از آب رودخانه ای به نام ساسکاچوان ساخته شده است،این آب همچنین توسط سد بیگهورن ذخیره شده است.از سد بیگهورن برای جلوگیری از سیل و همچنین تولید مقدار قابل توجهی برق استفاده می شود.

دریاچه آبراهام در حدود 32 کیلومتر امتداد و حدود 53 کیلومتر مساحت دارد،که اندازه بزرگی است.مکان دقیق تر این جاذبه دیدنی در منطقه ای به نام bighorn country  واقع در کوه های راکی در ایالت آلبرتا است.

تصاویر دیدنی و جذاب حباب های یخ دریاچه آبراهام در کانادا

جالب است بدانید دریاچه آبراهام کاملا مصنوعی است

 

دریاچه آبراهام ، یک تابلوی سه بعدی

حباب های تشکیل شده در دریاچه یخ زده آبراهام،اغلب در نزدیکی سطح آن قرار دارند و در زمان آمدن به سطح،منجمد می شوند.

بعضی از حباب ها در قسمت های عمقی تر ایجاد می شوند و باعث می شوند زمانی که داریم از بالا به دریاچه نگاه می کنیم،تصویری سه بعدی را مشاهده کنیم. این تصویر سه بعدی یکی از محدود تصاویر شگفت انگیزی است که در طبیعت به صورت سه بعدی تشکیل می شود.این پدیده یکی از بهترین صحنه های طبیعی را برای عکاسی پدید آورده است.

 

سفر به دریاچه آبراهام

دریاچه آبراهام یکی از شگفتی های جهان و مورد توجه گردشگران بسیاری است و سالانه گردشگران زیادی را جذب می کند. این دریاچه با وجود مصنوعی بودنش،یکی از نادر ترین و زیبا ترین پدیده های طبیعی را به نمایش می گذارد.

 اگر قصد سفر به یک کشور خارجی،به ویژه کانادا را دارید،ما این مکان را به شما پیشنهاد می دهیم.امکان اسکی کردن در زمستان و همچنین ماهیگیری و کوهنوردی در تابستان،امکان سفر کردن به این مکان را در هر فصل از سال فراهم می کند ، اما پیشنهاد ما به شما ، سفر کردن در فصل زمستان است؛زیرا در این موقع از سال چیزی را می بینید که امکان دیدن آن در غیر از آن زمان و مکان،تقریبا غیر ممکن است.

 

هتل های متعددی نیز در منطقه bighorn country وجود دارد که برای دیدن از دریاچه آبراهام می توانید آنها را رزرو کنید؛ در ادامه ما بهترین این هتل ها را به شما معرفی می کنیم ، تا اگر قصد اقامت چند روزه در این منطقه را دارید ، آنها را اینترنتی رزرو کنید. این هتل ها عبارت اند از:

• Graybul hotel

• Fair field inn

• Days inn

• Surestay plus

• Home stead inn

• Rodeway inn Hardin

• و…

 

در آخر

سفر به دریاچه آبراهام می تواند بهترین تجربه زندگی یک فرد باشد. بنابرین همانطور که گفته شد،این مکان برای سفر خارجه را به شما توصیه می کنیم. امید است هر کدام از شما که این مطلب را می خوانید ، حداقل یک بار سفر به دریاچه آبراهام را تجربه کنید.