وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

برای تمیز شدن مبل ها قبل از سال باید چه کاری انجام داد؟

برای تمیز شدن مبل ها قبل از سال باید چه کاری انجام داد؟

برای تمیز شدن مبل‌ها قبل از سال باید چه کاری انجام داد؟

 

مبلمان هم مانند سایر وسایل در منزل بسیار کاربردی و پر مصرف هستند. به طوری که شما ممکن است برای مطالعه کتاب، نگاه کردن تلویزیون، مهمانی و… روی آنها دائما نشست و برخاست کنید.

 

برای تمیز شدن مبل‌ها قبل از سال باید چه کاری انجام داد؟

 

استفاده بیش از حد و اندازه از این وسایل موجب کثیفی و چرک شدن آنها می‌شوند. با کثیف شدن این وسایل روکش‌هایشان ممکن است رنگ اصلی‌شان را از دست بدهند و دیگر جلوه قبلی خود را نداشته باشند. اما چاره چیست و باید چه کار کرد؟

 

با نزدیک شدن به سال نو و همچنین خانه‌تکانی، علاوه بر شستن قالی و قالیچه‌ها، تمیز کردن و شستن مبل‌ها نیز مهم است. زیرا این در کنار هم می‌توانند تمیزی کل خانه را به رخ نگاه مهمانان بکشند.

 

اما چگونه مبل سنگین را بشوییم؟ آیا در منزل این کار امکان پذیر خواهد بود؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم خیر. تنها راه شستن بی‌دردسر مبل‌ها در منزل بهره از خدمات برخی از قالیشویی‌های معتبر مانند قالیشویی ملت است.

 

قالیشویی ملت علاوه بر شستشوی قالی و موکت، خدماتی نظیر مبل‌شویی در محل را نیز ارائه می‌کند. اما شاید نگران باشید که این فرآیند چگونه در خانه صورت می‌پذیرد.

 

در ادامه این مطلب شما را با مبل‌شویی در محل توسط تیم مجرب و متخصص قالیشویی‌ها بیشتر آشنا خواهیم کرد.

 

دستگاه مبل‌شوی در منزل چیست؟

 

دستگاه مبل‌شوی در منزل چیست؟

قبل از آنکه درباره خدمات مبل‌شویی در محل توسط تیم مجرب و کاربلد قالیشویی‌ها نظیر قالیشویی سبلان صحبت کنیم، بهتر است ابتدا با دستگاه مبل‌شویی و روند انجام آن اطلاعات کافی به دست بیاورید.

 

به طور کلی دستگاه‌های مبل‌شویی به دو نوع خانگی و صنعتی دسته‌بندی می‌شوند که هر کدام کاربردهای متفاوتی دارند. دستگاه مبل‌شوی خانگی همانگونه که از نامشان پیداست جهت شستشوی عمیق مبلمان و از بین بردن تمام گرد و غبار از روی آنها کاربرد دارد.

 

اما نوع صنعتی این دستگاه برای مقاصد حرفه‌ای‌تر مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 

دستگاه‌های مبل‌شوی دارای دو سیستم هستند که هر کدام در این دستگاه وظایف مشخصی دارند. این دو سیستم عبارتند از:

 

• سیستم مکنده

• سیستم پاشنده

 

فرآیند کار این دستگاه به گونه‌ایست که مواد شوینده از طریق مخزن مخصوص، روی سطح مبل پاشیده می‌شود و آب کثیف روی مبل به داخل مخزن مخصوص مکیده می‌شود.

 

مواد شوینده‌ای که درون این دستگاه می‌ریزند، مواد مخصوص دستگاه مبل‌شویی است و موجب تمیز شدن عمیق مبل می‌شود. همانطور که گفته شد دستگاه‌های مبل‌شوی دارای یک سیستم مکنده بسیار قوی هستند که هرگونه آب آلوده، گرد و خاک را از روی مبل از بین می‌برند.

 

امروزه با پیشرفت و توسعه علم و تکنولوژی دستگاه‌های مبل‌شویی ساخته و به بازار عرضه شده است که علاوه بر مبل، برای شستشوی فرش نیز مناسب هستند.

 

مزایای مبل‌شویی با دستگاه

 

مزایای مبل‌شویی با دستگاه

بسیاری براین باورند که خودشان نیز می‌توانند مبلمان منزلشان را بشویند و تمیز کنند. اما آیا امکانپذیر است؟

 

در پاسخ به این سوال باید گفت بله امکانپذیر است اما شستشوی مبلمان با شوینده‌های مختلف به بافت پارچه و حتی اسنفج مبل آسیب جدی وارد می‌کند و موجب کوتاه شدن عمر مبلمان می‌شود.

 

علاوه براین، در روش شستشوی دستی زمان و انرژی بسیار زیادی از شما گرفته خواهد شد. خشک کردن و استفاده مجدد از مبل‌ها نیز کار بسیار سخت و دشوار است.

 

بنابراین به نفع شماست که از خدمات قالیشویی‌ها نظیر قالیشویی سبلان و قالیشویی ملت استفاده کنید تا متخصصین در منزل‌تان مبلمان شما را با دستگاه‌های مخصوص در کمترین زمان ممکن بشویند.

 

مزیت‌های مبل‎شویی در منزل

• سرعت شستشوی سریع نسبت به روش‌های سنتی

• مناسب برای انواع پارچه‌های رومبلی

• شستشوی عمیقی و کامل سطوح مبل

• خشک شدن سریع مبلمان پس از شستشو

• افزایش طول عمر مبل

• هزینه مناسب

• دردسر کمتر

• ضدعفونی کردن کلیه مبلمان

• از بین‌برندگی کلیه لکه‌های سرسخت

• عدم نیاز به جابجایی مبلمان

 

بسیاری براین باورند که دستگاه مبل‌شویی به روکش مبل آسیب وارد می‌کند اما در حقیقت اینگونه نیست و در واقع شستشوی دستی بیشترین آسیب را به مبل وارد می‌کند.

 

از آنجایی که سازگاری با انواع پارچه از مزایای مبل‌شویی با دستگاه است، می‌توانید از بابت سالم ماندن پارچه مبلمان در صورت شستشو با دستگاه مطمئن باشید.

 

نحوه انجام شستشو مبل در محل

همانگونه که در بالاتر بیان کردیم، دستگاه‌های مبل‌شویی دارای دو محفظه مخصوص هستند که یکی از آنها جایگاه ماده شوینده و دیگری مربوط به مکش آب کثیف است.

 

مواد شوینده‌ای که برای شستن مبل در محل استفاده می‌کنند معمولا به شکل قرص است و در محفظه دستگاه با آب مخلوط شده و با فشار برروی سطوح مبل پاشیده می‌شود.

 

مسلما با پاشیده شدن آب و ماده شوینده حجم زیادی آب کثیف از مبل خارج خواهد شد که در این صورت محفظه مکنده تمام آب کثیف را به داخل محفظه می‌کشاند.

 

به همین دلیل است که در این روش به سرعت مبل خشک می‌شود و خیسی درون بافت آن باقی نمی‌ماند. از این رو کمترین آسیب به پارچه و حتی اسفنج‌ها وارد خواهد شد.

 

یکی دیگر از مزیت‌های مهم و قابل توجه مبل‌شویی با دستگاه خشک‌شویی مبل در محل است. مبلمان در منزل به سرعت خشک می‌شوند و دیگر نیاز نیست مبلمان خود را به خارج از خانه به قالیشویی ارسال کنید.

 

همچنین در این روش‌ شستشوی مبل با دستگاه و توسط افراد متخصص صورت می‌گیرد و قدرت تمیزی آن بسته به میزان چرک بودن مبل قابل تغییر است.

 

متخصصین قالیشویی ملت و قالیشویی سبلان می‌توانند با توجه به جنس و نوع پارچه مبلی و همچنین میزان کثیفی آن بهترین نتیجه را برای شما حاصل نمایند تا احساس رضایت داشته باشید.

 

تمیز شدن مبلمان با روش مبل‌شویی در محل تنها در عرض چند ساعت انجام می‌شود و شما بلافاصله پس از اتمام کار می‌توانید از مبلمان خود استفاده کنید.

 

پایان

همانطور که در این مقاله مطالعه کردید، مبل‌ها وسایل بسیار مهم و کاربردی در منزل هستند به همین منظور نظافت و نگهداری درست از آنها امری بسیار مهم و حائز اهمیت است.

 

برای شستن و تمیز کردن مبلمان منزل بهترین کار بهره از خدمات برخی از قالیشویی‌ها نظیر قالیشویی ملت و قالیشویی سبلان است.