اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

توصیه خنده دار ترامپ برای مقابله با کرونا ( فیلم )

مجموعه : مجله خبری روز
توصیه خنده دار ترامپ برای مقابله با کرونا ( فیلم )

توصیه خنده دار ترامپ برای مقابله با کرونا ( فیلم )

 

دونالد ترامپ بازهم با توصیه های پزشکیش جنجال به پا کرد.

 

دونالد ترامپ خیلی جدی پشت تریبون گفت برای در امان ماندن از کرونا مایع ضدعفونی تزریق کنید !

 

واكنش دبورا بركس عضو ارشد كارگروه مقابله با كرونا هنگامى كه ترامپ پيشنهاد مى دهد با تاباندن نور و گرما بر بدن بيماران كرونايى و يا تزريق ماده ضدعفونى كننده آنها را درمان كنند ?

 

 

رئیس جمهور آمریکا صبح جمعه بار دیگر با به زبان آوردن جمله ای جنجالی، موجب شکل گرفتن انتقاداتی جدید از کاخ سفید شد.

 

توصیه خنده دار ترامپ برای مقابله با کرونا ( فیلم )

 

رویترز گزارش داد، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری ایالات متحده پیشنهاد کرد که شاید بتوان به افراد مبتلا به کووید -۱۹ داروی ضدعفونی‌کننده تزریق کرد تا ریه‌هایشان تمیز شود.

 

در جلسه توجیهی بامداد جمعه، بیل برایان، مدیر بخش علوم و فناوری وزارت کشور آمریکا نتایج پژوهش اخیر تیم خود را اعلام کرد؛ تأثیر ضدعفونی‌کننده‌ها و نیز «دمای بالا و محیط مرطوب» در تسریع از میان رفتن ویروس جدید کرونا بخشی از این پژوهش بود. وی گفت: «این ویروس در نور خورشید سریع‌تر می‌میرد.»

 

توصیه خنده دار ترامپ برای مقابله با کرونا ( فیلم )

 

اشاره به این نکات سبب شد تا ترامپ که بعد از بیل برایان سخن می‌گفت، راه حل‌های تازه‌ای را که به‌ذهنش می‌رسید، به‌شکل پیشنهاد و پرسش مطرح کند.

 

ترامپ که از تأثیر دمای بالا در روند از میان رفتن ویروس شنیده بود کنجکاو شد که اگر نوری قوی را به درون بدن بیمار بتابانند چه تأثیری خواهد داشت وی گفت: «حالا فرض کنید نور شدیدی به تن بیمار بدهیم، حالا چه فرابنفش چه هر نور خیلی قوی دیگری، فکر کنم گفتید که هنوز این کار را امتحان نکرده‌اید» و افزود: «فرض کنید این نور را ببرید داخل بدن، حالا یا از پوست یا از یک راه دیگر، و فکر می‌کنم گفتید که این را هم امتحان می‌کنید.»

 

رئیس جمهوری آمریکا همچنین ادامه داد: «ضدعفونی‌کننده‌ای را دیده‌ام که ظرف یک دقیقه کارش را می‌سازد. حالا آیا راهی دارد که بشود مثلاً همین را تزریق کرد، مثل تمیزکاری؟» وی افزود: «خب این ویروس می‌رود داخل ریه، تعدادش در ریه فوق‌العاده زیاد می‌شود، پس امتحان کردن این کار جالب است.»

 

کارشناسان پزشکی به‌سرعت به این پیشنهادها واکنش نشان دادند. دکتر وین گوپتا، متخصص ریه، و کارشناس سیاست‌های بهداشت عمومی در آمریکا، اظهارات فوق را «پیام‌های بهداشتی ناشایست» خواند.

 

وی گفت: «اشاره به تزریق هرگونه ضدعفونی‌کننده به بدن یا خوردن آن غیرمسئولانه و خطرناک است. این کار شیوهٔ مرسومی است که افراد وقت خودکشی از آن استفاده می‌کنند.»

 

به دنبال اظهارات دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، درباره فواید احتمالی مواد ضدعفونی‌کننده در درمان کرونا، یکی از تولیدکنندگان اصلی این مواد هشدار داده که این محصولات اکیدا نباید روی بدن انسان استفاده شوند.

 

رکیت بنکیسر، مالک شرکت‌های لیسول و دتول، گفته “تحت هیچ شرایطی” نباید محصولاتش به بدن انسان‌ها تزریق شود یا وارد سیستم گوارشی شوند.

 

توصیه خنده دار ترامپ برای مقابله با کرونا ( فیلم )

 

دونالد ترامپ پیش از این نیز توصیه‌های پزشکی از این دست کرده بود و آخرین مورد آن «مهم» خواندن داروی هیدروکسی کلوروکین برای درمان کرونا بود، که مقامات پزشکی آمریکا علیه آن توصیه نیز هشدار دادند.