وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

چرا در تولد کیک برش می دهیم و شمع فوت می کنیم؟

چرا در تولد کیک برش می دهیم و شمع فوت می کنیم؟

چرا در تولدها، کیک برش می دهیم و شمع فوت می کنیم؟

 

همه جشن تولدها یک رسم مشترک دارند و آن هم این است که شمع ها را فوت می کنند و کیک می بُرند. هیچ تولدی بدون کیک نیست و این یک رسم رایج در سراسر جهان است.

 

اما آیا می دانید این رسم چگونه شکل گرفت؟ در این بخش از سایت سرگرمی ایران ناز می خواهیم در این مورد بیشتر بدانیم.

 

سنت بریدن کیک در تولدها

 

سنت بریدن کیک در تولدها ، چرا در تولد کیک برش می دهیم و شمع فوت می کنیم؟

 

در فرهنگ رومی، کیک در مراسم های خاص مانند عروسی برای مهمانان سرو می شد. در ابتدا این کیکها به شکل دایره ای مسطح با موادی مانند آرد، عسل و آجیل درست می شدند.

 

در طول قرن پانزدهم پس از میلاد، نانوایی و قنادی های آلمانی کیک های تک لایه را برای جشن تولد در بازار معرفی کردند و این افسانه که کیک فقط مربوط به عروسی می شد را از بین برد و باعث شد در جشن تولدها هم کیک سرو و بریده شود.

 

کیک ها تغییرات زیادی را تجربه کردند و کیکهای امروزی در قره هفدهم به وجود آمد. این کیکها با روکش خامه ای تزئین شده بودند و در اشکال مختلف موجود بودند.

 

بعدها در اواسط قرن نوزدهم، حتی کشورهای اروپای غربی در روز تولد شروع به بریدن کیک کردند و این سنت در سراسر جهان گسترش یافت.

 

داستان فوت کردن شمع ها

 

داستان فوت کردن شمع ها

 

چندین نظریه در این مورد وجود دارد. نظریه یونانی می گوید سنت فوت کردن شمع در روز تولد به روشن کردن شمع ها به منظور پرستش تولد الهه آرتمیس مرتبط است.

 

براساس یک نظریه دیگر، فوت کردن شمع در سال 1881 در سوئیس آغاز شد. طبقه متوسط سوئیس در آن زمان از خرافات پیروی می کردند و تعداد شمع های روی کیک با سن افراد مطابقت داشت.

 

سپس از فردی که تولدش بود خواسته می شد تا شمع ها را فوت کند. یک نظریه دیگر از بت پرستان می آید که می گفتند شمع های تولد یک قدرت نمادین دارند.

 

در قدیم اعتقاد بر این بود که ارواح بد در روز تولد افراد به ملاقات آنها می روند و برای محافظت از آنها شمع روشن می کردند و شخص متولد در محاصره دوستان و خانواده خود قرار می گرفت و در نتیجه از ارواح شیطانی محافظت می شد.

 

آهنگ “تولدت مبارک”

 

آهنگ تولدت مبارک ، چرا در تولد کیک برش می دهیم و شمع فوت می کنیم؟

 

رسم خواندن آهنگ تولدت مبارک برای اولین بار در کشورهای انگلیسی زبان آغاز شد. بعد از آن، این آهنگ اینقدر محبوب شد که به بیش از 18 زبان ترجمه شد.