اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

جراحی زیبایی سینه

جراحی زیبایی سینه

جراحی زیبایی سینه

 

اگر سینه های بزرگ، سنگین و نامتقارن دارید و بابت به خطر افتادن زیبایی تان ناراحت هستید، اصلاً نگران نباشید. جراحی زیبایی سینه چیزیست که مشکل  شما  را حل می کند و دوباره زیبایی را بایتان به ارمغان می آورد.

 

جراحی زیبایی سینه

 

اضافه وزن در سینه ها می تواند موجب بروز دردهای گردن و کمر، کشش پوست و احساس ضعف در قسمت های ازبدن شود. جراحی زیبایی سینه کمک می کند تا با کوچک ترکردن سینه هایتان گامی اساسی در جهت برطرف کردن مسائل ذکر شده بردارید.

 

در همین ابتدا لازم است به دو نکته ی مهم اشاره کنیم: اول اینکه در جراحی زیبایی سینه اعصاب موجود در بافت سینه حفظ می گردند و اختلالی در احساس سینه هایتان به وجود نمی آید.

 

و دوم اینکه بعد از این جراحی، خانم ها کماکان توانایی شیردهی را خواهند داشت و این عمل اختلالی در  شیردهی ایجاد نمی کند.

 

انواع جراحی سینه

همان طور که می دانید، حراجی سینه به منظورهای مختلفی انجام می شود. بعضی به قصد زیبایی و بعضی با کارکرد طبی. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با انواع جراحی سینه آشنا کنیم:

 

جراحی بزرگ کردن سینه (ماموپلاستی تقویت کننده)

اگر می خواهید سینه هایتان را بزرگ کنید تا حجم و فرم جذابی داشته باشد، این عمل مناسب شماست. عمل بزرگ کردن سینه را به منظور های مختلف می توان انجام داد.

 

بسیاری از خانم ها سینه های کوچکی دارند. بعضی از خانم ها بعد از دوران بارداری و شیردهی دچار تغییراتی در سایز سینه هایشان می شوند و ممکن است این باعث برهم خوردن تقارن سینه ها شود. اگر با چنین مواردی مواجه هستید، حتماً به جراحی بزرگ کردن سینه فکر کنید.

 

جراحی بزرگ کردن سینه به وسیله ی پروتزها انجام می شود. این پروتزها را می توان در زیر ماهیچه های سینه یا بر روی آنها قرار داد.

 

برای این کار باید برشی در بخش چین زیر سینه، یا برش در ناحیه ی آرئولا (هاله  اطراف نوک سینه) و یا برش در قسمت زیر بغل صورت گیرد تا از این واحی پروتز را وارد سینه ها کنند.

 

عمل بزرگ کردن سینه یک جراحی نسبتاً ساده محسوب  می شود.هرچند ریسک و عوارض خاص خود را دارد. بنابراین لازم است به یک پزشک متخصص و خبره مراجعه کنید تا ریسک عمل را کنترل کرده و از عوارض احتمالی آن بکاهید.

 

پروتز سینه

جراحی پروتز سینه با استفاده از پروتزهای مخصوص انجام می گیرد. جنس پروتز سینه از سیلیکون یا سالین است. پروتزهای سالینی از یک پوسته ی سیلیکونی پر شده با آب نمک ساخته می شوند. پروتزهای سیلیکونی هم کلاً از سیلیکون ساخته می شوند.

 

همان طور که ذکر شد، پروتزها را می توان زیر ماهیچه های سینه قرار داد که به روش زیرعضله ای معروف است. همچنین می توان پروتز را پشت غده ها قرار داد که به آن روش زیر غده ای می گویند.

 

عمل جراحی زیبایی سینه

 

لیفت سینه (ماستوپکسی)

اگر سینه هایتان دچار افتادگی شده باشد، عمل لیفت سینه اولین گزینه ی مناسب برای شماست. افتادگی سینه ها می تواند به دلیل پوست ضعیف و در اثر شل شدگی اتفاق بیافتد.

 

به این وضعیت پتوز می گویند. در این عمل پوست اضافی و شل شده از موضع برداشته می شود و پوست های باقیمانده به یکدیگر بخیه می شوند.

 

برای انجام عمل لیفت سینه یا ماستوپکسی چند تکنیک وجود دارد که در ادامه آن ها را معرفی می کنیم:

 

• الگوی وایز پترن (wise pattern)

این تکنیک با ایجاد برشی لنگر شکل در زیر و اطراف سینه انجام می شود.

 

• لژور

این تکنیک با ایجاد برشی در اطراف هاله نوک سینه و رو به پایین انجام می شود.

 

• دونات یا پری آرئولار

این تکنیک با ایجاد برشی فقط در اطراف هاله نوک سینه انجام می شود.

 

جراحی کوچک کردن سینه

سینه های بزرگ و سنگین ممکن است باعث بروز عوارضی مانند کمردرد، گردن درد، بی حسی یا ضعف عضلانی ناشی از وزن زیاد سینه ها شوند.

 

بنابراین اگر سینه های بزرگ و سنگن دارید، جراحی کوچک کردن سینه را به شما پیشنهاد می کنیم. با انجام عمل کوچک کردن سینه می توانید مشکلات و ناراحتی های ذکر شده را برطرف کنید.

 

طی این جراحی مقداری از بافت سینه، چربی ها و پوست اضافی و شل شده ی سینه ها برداشته می شوند تا وزن سینه ها کاسته شود و علاوه بر آن، سینه ها فرم ایده آل خود را بازیابند.

 

بعد از عمل کوچک کردن سینه احتمال این وجود دارد که در احساس سینه ها تغییراتی به وجود آید. همچنین ممکن است فرد توانایی شیردهی را از دست دهد. بنابراین اگر قصد باردار هستید و یا قصد بارداری در آینده را دارید، فعلاً دست نگه دارید.

 

جراحی زیبایی سینه زنان

 

جراحی بازسازی سینه

جراحی بازسازی سینه بیشتر در مواقعی کاربرد دارد که به علت اتفاقات و مشکلاتی مانند سرطان سینه یا تصادفات رانندگی، بافت سینه آسیب جدی دیده باشد و نیاز به تخلیه سینه باشد.

 

عمل جراحی سینه، کمک شایانی به بازسازی حجم و فرم دلخواه و متناسب سینه هایتان می کند و حتیمی توان نوک سینه ها و آرئولا را نیز بازسازی کرد.

 

اما لازم است بدانید که احساس طبیعی سینه ها و عملکرد طبیعی آن مانند شیردهی قابل بازسازی نیستند؛ چرا که اعصاب حسی و غدد و مجاری شیری تخلیه می شوند.

 

برای بازسازی سینه ها یم توان از پروتز استفاده کرد. به این منظور، اندازه ی پروتز را معمولاً با توجه به سینه دیگری که تخلیه نشده انتخاب می کنند و پروتز را در صورت امکان زیر عضله سینه قرار می دهند.

 

البته بازسازی با استفاده از قسمتی از بدن خود بیمار نیز ممکن است. به این صورت که گاهی اوقات قسمتی از دیواره تحتانی شکم بیمار برای بازسازی سینه ها برداشته می شود.

 

عمل بازسازی سینه را می توان هر زمان پس از تخلیه سینه ها انجام داد. لازم به ذکر است که این عمل نمی تواند تاثیری در وضعیت سرطان، اعم از عود کردن یا بهتر شدن آن، داشته باشد.

 

اما با این وجود بهتر است تحت مراقبت های لازم باشید تا با آزمایشات مورد نیاز چکاپ شوید و آموزش های لازم برای آگاهی از شرایط را دریافت کنید.

 

خطرات  و عوارض احتمالی جراحی سینه

همان طور که می دانید، هر جراحی ای اثرات جانبی و عوارضی را در پی دارد. عمل زیبایی سینه هم از این قاعده مستثنی نیست و عوارض مختص  به خود را به همراه خواهد داشت.

 

هرچند بسیاری از این عوارض نادر هستند و تنها در برخی موارد خاص رخ می دهند. خبر خوب این که اکثر این عوارض ماندگار نیستند و پس از یک دوره نقاهت و بهبودی بیمار، این عوارض نیز بهبود می یابند.

 

حال می خواهیم برخی از عوارض احتمالی جراحی سینه را برشماریم:

 

• حساسیت به ماده بی هوشی و مسائل ناشی از آن

• احتمال خون ریزی حین عمل و یا بعد از آن

• تجمع مایع میان بافتی در سینه

• تورم و درد در ناحیه عمل

• عفونت در ناحیه عمل

• اختلال در ترمیم زخم و اسکارهای محل جراحی

• احتمال لخته شدن خون

• ضعف و خستگی

• بی حسی سینه ها (البته این عارضه فقط در مواقعی ایجاد می شود که سینه ها بطور کامل تخلیه می شوند)

• از بین رفتن توانایی شیردهی (البته این عارضه فقط در مواقعی ایجاد می شود که سینه ها بطور کامل تخلیه می شوند)

• مشکلات مربوط به ایمپلنت سینه مانند انقباض کپسولی، نشتی پروتز و…

• مرگ بافتی بخشی از فلپ بافت، پوست یا چربی

 

مسلماً میزان بروز این عوارض تا حدود زیادی بستگی به مهارت پزشک دارد. بنابراین با انجام تحقیقات لازم و انتخاب یک پزشک متخصص و ماهر، موفقیت این جراحی را برای خودتان تضمین کنید.

 

مراقبت های قبل و بعد از جراحی زیبایی سینه

طبیعتاً برای انجام هر جراحی باید اعمال مرابتی ای را انجام دهید. ما در این جا مراثبت های قبل و بعد از جراحی زیبایی سینه را برایتان  شرح می دهیم.

 

مراقبت های قبل از عمل زیبایی سینه

قبل از عمل زیبایی سینه لازم است موارد زیر را انجام دهید:

 

• آزمایشات مورد نیاز تجویز شده توسط پزشک را حتماً انجام دهید.

• ماموگرافی انجام دهید.

• سیگار کشیدن و مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی باید از مدتی قبل و تا مدتی بعد از عمل متوقف شود.

• اگر داروی خاصی مصرف می کنید، قبل از عمل و در جلسات معاینه حتماً به پزشک خود اطلاع دهید.

 

مراقبت های بعد از عمل زیبایی سینه

بعد از عمل زیبایی سینه هم لازم است مواردی را رعایت کنید که در ادامه آن ها را ذکر می کنیم:

 

• داروهای تجویز شده توسط پزشک را به موقع مصرف کنید و حداقل تا 10 روز بعد از عمل به مصرف به موقع داروها و تعویض صحیح پانسمان محل زخم جراحی پایبند باشید.

 

• از کشیدن دستها، بالا بردن دستها، فشار دادن سینه ها، خوابیدن به روی شکم یا پهلوها، بلند کردن اجسام سنگین، حداقل در روزهای اولیه ی پس از عمل، خودداری کنید.

 

• سعی کنید آرامش محیطی و روانی مناسبی برای خود فراهم کنید و تحت تنش و اضطراب و استرس نباشید.

 

• ممکن است در 3 تا 5 روز بعد از عمل، درد قابل توجهی را متحمل شوید؛ اما بدانید و مطمئن باشید که این درد رفته رفته کم می شود تا به کلی از بین برود. اگر درد شدید داشته باشید، پزشک معمولاً داروی ضد درد برایتان تجویز خواهد کرد.

 

• در طول دوره ی نقاهت به خوبی و به میزان کافی استراحت کنید. از ورزش و فعالیت های بدنی سنگین جداً خودداری کنید و حتی زمانی که احساس می کنید کاملاً بهبود پیدا کرده یاد، باز هم احتیاط را در  دستور کار قرار  دهید؛ چرا که سینه ها و عضلات فسه سینه نباید تحت هیچ فشاری باشند تا مدت نقاهت به خوبی سپری شود.

 

• در طول دوره ینقاهت از رفتن به استخر خودداری کنید؛ چرا که احتمال عفونت در ناحیه ی جراحی را بالا می برد.

 

• بهتر است تا چند هفته پس از جراحی، در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار نگیرید.

 

• همان طور که گفته شد، سیگار کشیدن و مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی باید از مدتی قبل و تا مدتی بعد از عمل متوقف شود.

 

• حین انجام رابطه جنسی با شریک جنسی تان حتماً مراقب شدت حرکات باشید و سعی کنید وزن و سنگینی بدن خودتان یا شریک جنسی تان روی  سینه ها قرار نگیرد.

 

• واضح است که تغذیه مناسب و نگه داشتن وزن در شرایط نرمال می تواند بر موفقیت عمل تاثیرگذار باشد و سلامتی شما را بعد از عمل تضمین کند.

 

• از لباس های گشاد استفاده کنید؛ چرا که لباس های گشاد حس راحتی خواهید داشت و این کمک می کند تا پوست بدن به خوبی تنفس کند.

 

دوران نقاهت بعد از  جراحی سینه

دوران نقاهت بعد از جراحی سینه بطور متوسط 6 هفته خواهد بود. طی این مدت معمولاً بهبودی کامل حاصل می شود. ممکن است در یک یا 2 هفته بعد از عمل احساس درد و خستگی داشته باشید.

 

اما اصلاً بگران نباشید، چرا که پزشک برای تسکین درد و سایر عوارض برایتان دارو تجویز خواهد کرد. مدت زمان مورد نیاز برای بستری، بستگی به نوع عمل تان دارد. اما بطور کلی ظرف چند روز می توانید از بیمارستان ترخیص شوید.

 

ممکن است لازم باشد یک یا چند لوله در اطراف محل برش ها کار گذاشته ششوند تا ترشحات و مایعات اضافی محل جراحی به کمک آن لوله ها خارج شوند.

 

مایعات و ترشحات در داخل یک کیسه مخصوص جکمع آوری می شود. نحوه تخلیه این کیسه ها قبل از ترخیص بیمار به وی آموزش داده می شود.

 

در مورد مراقبت های بعد از عمل و اعمال لازم برای دوران نقاهت، حتماً از پزشک خود سوال کنید تا اگر نکات شخصی و شرایط خاصی لازم باشد، توسط پزشک متخصص خود از آن مطلع شوید.

 

جمع بندی

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. آقای دکتر ایزدپناه تمامی دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

 

دکتر کامبیز ایزدپناه فوق‌تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی برای رفاه حال شما عزیزان از روزهای شنبه تا سه شنبه در ساعات کاری 14 الی 17 پاسخگوی شما عزیزان است.

 

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع جراحی‌های زیبایی، مقالات سایت را مطالعه نموده و یا در ساعات مشخص به ما تماس بگیرید.