اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

جزئیات قرنطینه جدید تهران و آغاز فعالیت اقتصادی از 30 فروردین

مجموعه : مجله خبری روز
جزئیات قرنطینه جدید تهران و آغاز فعالیت اقتصادی از 30 فروردین

جزئیات قرنطینه جدید تهران و آغاز فعالیت اقتصادی از 30 فروردین

 

به گزارش ایران ناز , برای مبارزه با کرونا دستورات جدیدی برای قرنطینه جدید تهران تا سی فروردین و دستور آغاز فعالیت های اقتصادی مغازه ها از 30 فروردین صادر شده است . تهرانی ها تا 30 فروردین اجازه خروج از پایتخت را ندارند و خودروی های غیربومی نیز به تهران ورود ممنوع شدند.هیچ خودروی غیربومی تا 30 فروردین اجازه ورود و خروج از تهران را ندارد

 

جزئیات قرنطینه جدید تهران و آغاز فعالیت اقتصادی از 30 فروردین

 

سرهنگ سیاوش محبی رییس پلیس راه شرق تهران گفت: ماموران پلیس راهور در شرق تهران در 5 ایستگاه که در منطقه فیروزکوه، دوربرگردان مهرآباد، هراز به امام زاده هاشم، شریف آباد و 2 راهی چرم شهر مستقر هستند و هیچ یک از خودروهای تهران اجازه خروج و برعکس هیچ خودروی غیربومی نیز اجازه ورود ندارند.

 

وی در خصوص ادامه این طرح گفت: این طرح تا روز 30 فروردین ماه اجرا می شود و هیچ خودرویی نمی تواند از تهران خارج شود.

 

ساعات کار اداری کل کشور تغییر کرد/ آغاز فعالیت اقتصادی استان تهران از ۳۰ فروردین/ فعالیت کسب و کار‌های پر ریسک تا پایان فروردین ممنوع است

 

رئیس جمهور تصمیمات مهم ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره زمان و شکل فعالیت کسب و کارها و ادارات را تشریح کرد.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور امروز یکشنبه در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا اظهار کرد: برای مسئله مبارزه با کرونا در روندی که ما پیش رو داریم هیچ اختلاف نظری بین دستگاه‌های دولتی و بین قوا وجود ندارد و همه با هم و در کنار هم این کارها را انجام می‌دهیم، رهبر انقلاب همواره حمایت کردند بنابراین کل نظام یکپارچه است.

 

او افزود: کرونا با همه گرفتاری‌هایی که برای ما درست کرده آثار خوبی داشته که آن هم وحدت مردم و همه مسئولان بوده است، هیچ اختلافی نداریم، نه بین وزارت خانه بهداشت و نه وزارت صمت و یکی در گوشه ای شیطنت می‌کند. برخلاف دعوت بدخواهان و ضد انقلاب که مردم را دعوت می‌کنند به اینکه بین سلامت و فعالیت اقتصادی یکی را باید انتخاب کنند، باید گفت این هم مردود، غلط و ناصواب است.

 

روحانی گفت: فعالیت اقتصادی و پروتکل بهداشتی هر دو در کنار هم قابل اجرا و پیاده کردن است. فعالیت اداری و تولیدی ما و بقیه فعالیت های اقتصادی باید برپا باشند اما تمام اصول و پرتکل های بهداشتی باید رعایت شود.

 

رئیس جمهور گفت: در جلسه امروز برای خدمات اقتصادی و کسب و کار‌ها این پیشنهاد تصویب شد که از ۲۳ فروردین استان‌های می‌توانند کشور کسب و کار‌های متوسط و کم ریسک را انجام دهند، اما کسب و کار‌های پر ریسک تا پایان فروردین ممنوع است.

 

روحانی گفت: در استان تهران این فعالیت‌ها با مراعات پروتکل هاى بهداشتی از ٣٠ فروردین آغاز مى شود؛ همچنین ما از کمیته تبلیغات خواستیم که طرح‌ها را بررسی کند. ما برای بازگشایی فعالیت هم تصمیم گرفتیم که از روند پلکانی استفاده کنیم و این پیشنهاد وزارت بهداشت بود که فعالیت‌ها به صورت تدریج انجام شود.

 

او افزود: آغاز این فعالیت به این معنا نیست که ما اصل در خانه ماندن را نقض کرده باشیم، فعالیت ما و بیرون ماندن ما باید به حداقل برسد. هرکس که به کرونا مبتلا شد وظیفه اوست که در خانه بماند و به سر کار نیاید و دو هفته باید در قرطینه بماند و آمدن در سر کار به عنوان جرم و تخلف خواهد بود. کسی که کرونا دارد حضور او در سرکار و بیرون از خانه ممنوع است.

 

روحانی گفت: آقای نمکی هم باید این مسئله را با قاطعیت مطرح کند که اگر در آزمایشگاه، فردی به نتیجه مثبت کرونا رسید باید به فرد، خانواده و محل کار آن فرد اعلام کند؛ این را همه ازماشگاه‌ها باید انجام دهند. وقتی به کسی می‌گویند آزمایش و مثبت است، نباید نگران و مضطرب شوند، بسیاری از مردم با مراقبت و هیچ نیازی به بستری شدن درمان می‌شوند.

 

تغییر ساعت کاری ادارات از ۲۳ فروردین در استان‌های کشور

 

رئیس جمهور بیان کرد: اصول بهداشتی را باید محکم رعایت کنیم، به هم دست ندهیم، در اجتماعات شرکت نکنیم، از ماسک و دستکش استفاده کنیم. کرونا یک بیماری است که ترس از خودش بدتر است.

 

او افزود: ساعات کار اداری از روز ۲۳ فروردین تمام در استا‌ها و تهران ۷ صبح تا ۲ بعدازظهر است و این رویه تا ماه رمضان هم ادامه دارد، زيرا ناهار و نماز جماعت تعطيل شده است.

 

روحانی اظهار کرد: تمام کالا‌هایی که ضروری بوده که جابه جا شود، بدون هیچ خللی به خوبی انجام گرفته است و حتی اعلام شد یک درصد کمتر از گذشته نبوده است. در ماه اسفند و فرودین که مشکل کرونا داشتیم در بخش حمل و نقل هیچ فردی نه اخراج و نه تعدیل شده است.

 

رئیس جمهور تصریح کرد: اتوبوس، قطار، هواپیما و … فعالیت خود را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌دهند؛ بین استان تهران و کرج تردد‌ها مشخص شده، خودرو‌های شخصی در داخل استان‌ها آزاد بوده و در حال حاضر هم هست، اما میان استان به استان که تردد خودرو‌ها ممنوع بوده و تا ۳۰ فروردین ممنوع است.

 

روحانی ادامه داد: در بخش کارشناسی دانشگاه و آموزش و پرورش مقرر شد که تا ٣٠ فروردین فعالیت آموزشی در مدارس تعطیل باشد. این اختیار را به استان‌ها دادیم که در مناطقی که مشکلی ندارد مثل بوشهر و هرمزگان، آموزش و پرورش در استا‌های سفید کار خود را آغاز کند.

 

او افزود: شیوه کار ویروس کرونا برای ما صد در صد روشن نیست و وزارت بهداشت هم نمی‌تواند این مسئله را پاسخ دهد. اماکن مقدسه تا پایان فرودین تعطیل خواهد ماند.