اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

جنجال تجاوز به فاطمه احمدی توسط فرمانده پلیس (عکس)

مجموعه : مجله خبری روز
جنجال تجاوز به فاطمه احمدی توسط فرمانده پلیس (عکس)

جنجال تجاوز به فاطمه احمدی توسط فرمانده پلیس (عکس)

 

به گزارش ایران ناز بتازگی ادعاهای فاطمه احمدی یک پلیس زن مبنی بر پیشنهاد جنسی فرمانده پلیس به او خبر ساز شده است .مامورپلیس زن در پاسگاه پلیس مورد تجاوز از سوی رئیسش قرار گرفت.

 

وزارت امور داخله با نشر اعلامیه‌ای گفته است که ادعای فاطمه احمدی مبنی بر بدرفتاری جنسی با او در اداره پلیس حوزه نهم شهر کابل ثابت نشده است.

 

ماجرا ازین قرار است که به گزارش ایران ناز خانم پلیس در شهر کابل از سوی رئیس سابق پاسگاه پلیس مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفت.

 

قربانی که فاطمه احمدی نام دارد با انتشار یک عکس از خود مدعی شد که رئیسش با پیشنهاد جنسی او را مورد دست درازی قرار داده و او تاکنون شکایت های زیادی علیه او کرده اما تا به حال رسیدگی به شکایت او نشده است.

 

جنجال تجاوز به فاطمه احمدی توسط فرمانده پلیس (عکس)

 

فاطمه احمدی در مصاحبه ای که به تازگی داشت گفت که به مدت 7 سال در پاسگاه پلیس مذکور خدمت کرده و اکنون احساس امنیت جانی نمی کند چرا که تا به حال چندین بار مورد دست درازی و آزار جنسی رئیسش قرار گرفته و حالا خواستار مجازات او است.

 

گفتنی است که مسئولین وزارت داخله گفتند که ادعاهای این پلیس به وزارت رسیده و تحقیقات در زمینه آغاز شده است

 

جنجال تجاوز به فاطمه احمدی توسط فرمانده پلیس (عکس)

 

فاطمه احمدی، مامور سابق پلیس، در ۲۹ تیر ماه با نشر یک نوار ویدیویی ادعا کرده بود که با طمع جنسی مدیر جنایی این حوزه روبه‌رو شده است و از او درخواست رابطه نامشروع جنسی شده است.

 

فاطمه احمدی هم‌ چنان ادعا کرده بود که بدون دلیل از وظیفه اش برکنار شده است و مراجع مربوط، شکایات او را نشنیده‌اند.

 

فاطمه احمدی مامور سابق پلیس در اعتراض به این وضعیت کارت هویت پلیس خود را آتش زد و گزارش شده است که به تازه‌گی افغانستان را ترک کرده است.

 

در پی واکنش‌های مردم در این زمینه، پلیس اعلام کرد که ادعاهای فاطمه احمدی را به صورت همه‌جانبه بررسی می‌کند.وزارت امور داخله افغانستان اعلام کرد که بررسی‌ها درباره این ادعاها تکمیل شده است.

 

وزارت امور داخله میگوید فاطمه احمدی دورغ گفته است

 

این بررسی توسط یک هیات سه نفری با عضویت مسکا قدیری معاون بخش حمایت از حقوق بشر کمیسیون مستقل حقوق بشر، فریده ساحل معاون بخش نظارت و بررسی از عملکرد نیروهای امنیتی این کمیسیون و مروه امینی سرپرست ریاست حقوق بشر، زنان و کودکان وزارت امور داخله انجام شده است.

 

طبق اعلام وزارت امور داخله، یافته‌های این هیات نشان می‌دهد که فاطمه احمدی، عضو آمریت حل خشونت‌های خانواده‌گی حوزه نهم پلیس شهر کابل، «یک مامور متخلف بوده است و پای‌ بند اصول اداری نبوده است.»

 

در اعلامیه وزارت امور داخله آمده است که فاطمه احمدی در هفتم حمل پارسال به دلیل «غیرحاضری مکرر وظیفه‌ای» توسط فرماندهی پلیس کابل از وظیفه سبک‌دوش شده است.

 

وزارت داخله گفته است که خانم احمدی پیش از برکناری به اخطاریه‌های شفاهی و کتبی این نهاد وقعی نگذاشته بود.

 

وزارت امور داخله بخشی از مکتوب منفکی او را چنین نقل کرده است: «غیابت طولانی داشته، اطاعت‌پذیری وظیفه‌ای از مقامات مافوق نداشته، رخصتی‌های طولانی به دلایل مختلف اخذ می‌کرده است، هم‌چنین برخلاف اصول‌نامه البسه پولیس از یونیفورم پولیس ملی استفاده می‌کرده است.»

 

هم‌چنین وزارت امور داخله گفته است که یافته‌های این هیات نشان می‌دهد که فاطمه احمدی هیچ شکایت رسمی و شفاهی مبنی بر بدرفتاری جنسی با او در این وزارت ثبت نکرده است.

 

وزارت امور داخله از جانب دیگر خاطرنشان کرده است که این پرونده به صورت شفاف بررسی و حفظ شده است و در صورتی که فاطمه احمدی در این زمینه دلایل و شواهد تازه ارایه کند، این پرونده به طور جدی و قانونی پیگیری خواهد شد.

 

جنجال تجاوز به فاطمه احمدی توسط فرمانده پلیس (عکس)