وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

دستگاه آر تی ام اس چگونه کار می‌کند؟

دستگاه آر تی ام اس چگونه کار می‌کند؟

دستگاه آر تی ام اس چگونه کار می‌کند؟

 

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و علوم، روش‎های جدیدی در زمینه درمان انواع اختلالات عصبی جایگزین سایر روش‌های درمانی شده‌اند و برای بسیاری از افراد که نتایج موثری از روش‌هایی مانند دارودرمانی و رفتار درمانی دریافت نکرده‎اند گزینه بسیار مناسبی می‌باشد.

 

استفاده از دستگاه آر تی ام اس برای درمان بیماری‎های اعصاب و روان یکی از پیشرفته ترین و به روز ترین روش‎ها می‎باشد. در این روش که به عنوان یک روش بی خطر برای بیماران شناخته شده است، بیمار بدون احساس هیچ‎گونه دردی به تکمیل فرآیند درمان خود بپردازد.

 

 دستگاه rTMS به نوع خاصی از تجهیزات درمانی گفته می‌شود که برای تحریک مغناطیسی نواحی مختلف مغز به کار گرفته می‎شود. این دستگاه با ایجاد تغییر در نورون‌ها عصبی به بهبود اختلال فرد بیمار کمک می‌کند.

 

مرکز درمانی آر تی ام اس

 

 روش درمان با rTMS

 اگر پزشک شما برای درمانی بیماری‌تان روش آر تی ام اس را پیشنهاد داد، باید بدانید که جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

 

برای اجرای فرایند درمان با این دستگاه به این صورت است که لازم است شما به‌راحتی روی صندلی مخصوص این کار بنشینید و کویل دستگاه بر روی سر شما قرار می‎گیرد و پزشک متخصص با ایجاد یک میدان مغناطیسی نورون‌های نقاط خاصی از مغزتان را که مربوط به بیماری شماست را تحریک می‎کند.

 

به‌واسطه انجام این تحریک فعالیت نورون‌های مغزی از حالت غیرنرمال به نرمال برگشته و شرایطی را فراهم می‎کند که پس از طی دوره درمان فرد بتواند به‌راحتی به زندگی عادی خود بازگردد.

 

 مقایسه درمان با rTMS با سایر روش‌های درمانی

  • برخلاف روش‌های درمانی مبتنی بر ایجاد شوک‌های الکتریکی و انجام بیهوشی، این روش درمانی نیازی به انجام شوک‌های عصبی و بیهوشی ندارد و یک روش کاملاً غیرتهاجمی است.

 

  • برای انجام درمان با آر تی ام اس نیازی به استفاده از هیچ‌گونه داروی خاصی نیست. علاوه‌برآن بر خلاف دارودرمانی که بیمار ممکن است بعد از مدتی به عوارض استفاده دارو مبتلا شود، هیچ عارضه خاصی ندارد .

 

  • روند درمانی این روش در مقایسه با دارودرمانی و روش‌های روان‌شناختی و رفتاردرمانی بسیار کوتاه‎تر است.

 

  • بر خلاف برخی از روش‌های درمانی که نیاز به بستری فرد در محیط بیمارستان یا محیط‌های دیگر را دارند، به‌صورت سرپایی انجام می‌شود و نیاز به بستری ندارد. علاوه‌برآن این روش در این روش بیمار نیاز به سپری‌کردن هیچ‌گونه دوره نقاهت و پس از درمان ندارد. کلینیک تخصصی اعصاب و روان راه احیا به مدیریت دکتر ابوالفضل احیائی ارائه‌دهنده روش‌های نوین در زمینه درمان اختلالات اعصاب و روان با پیشرفته‌ترین و مجهزترین دستگاه‌ها است. درمان اختلالاتی نظیر افسردگی، اضطراب، ترک اعتیاد، پارکینسون و … با دستگاه آر تی ام اس از جمله خدمات این مرکز درمانی می‌باشد.

 

 چگونگی از دستگاه rTMS برای درمان بیماری‌ها استفاده می‌کنند؟

دستگاه آر تی ام اس در ابتدا فقط برای بیماران میگرنی مورد استفاده قرار می‎گرفت، اما پس از تایید سازمان غذا و دارو این روش به عنوان یک متد استاندارد برای سایر اختلالات عصبی نیز به کار گرفته شد.

 

امروزه برای درمان بسیاری بیماری‎های مختلف عصبی و روانی مورداستفاده قرار می‎گیرد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‎شود.

 

 درمان میگرن با دستگاه آر تی ام اس

 درمان میگرن با آر تی ام اس یکی از موارد کاربرد این دستگاه است که برای درمان انواع میگرن‌های عصبی، مزمن، قاعدگی و سردردهای تنشی مورداستفاده می‌باشد.

 

 درمان وسواس با دستگاه آر تی ام اس

 افرادی که دچار انواع وسواس فکری و عملی هستند، می‎توانند برای کاهش علائم وسواس و درمان آن از آر تی ام اس کمک بگیرند.

 

 درمان افسردگی با دستگاه آر تی ام اس

 افسردگی از جمله بیماری‌های شایع روانی است که درصد ابتلا به آن در جوامع غیرقابل‌چشم‌پوشی است.

 

در ابتدای فرایند درمان این افراد تحت دارودرمانی قرار می‎گیرند و درصورتی‌که در مقابل این روش درمانی از خود مقاومت نشان دهند. بهترین گزینه برای آنها استفاده از روش آر تی ام اس است.

 

 درمان استرس و اضطراب با دستگاه آر تی ام اس

 یکی از مؤثرترین اشکال درمان برای کاهش علائم استرس و اضطراب استفاده از دستگاه آر تی ام اس است. این روش درمانی که یک روش غیرتهاجمی است با تحریک نورون‌های عصبی باعث کنترل فعالیت آنها می‎شود.

 

 درمان اختلالات صوتی و شنوایی با دستگاه آر تی ام اس

 وزوز گوش از اختلالاتی است که در اثر ازبین‌رفتن عصب‌های شنوایی در گوش داخلی به وجود می‌آید. این عارضه در مرحله اول بسیار جزئی است و فقط برای چند ثانیه کوتاه در طول روز احساس می‌شود و اختلالی در عملکرد روزانه افراد ایجاد نمی‌کند.

 

اما در صورت عدم توجه بیماری پیشرفت می‌کند و فعالیت‌های روزانه فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

 

 درمان وزوز گوش و سایر اختلالات شنوایی با آر تی ام اس یکی از بهترین روش‌های درمانی شناخته شده است. این روش نیازی به هیچ‌گونه بستری ندارد و در طول درمان، می‌توانید به کارهای روزمره خود ادامه دهید.

 

درمان اعتیاد به مصرف مواد مخدر

امروزه استفاده از روش آر تی ام اس به عنوان یک روش شناخته شده برای ترک اعتیاد مطرح است.

 

این روش علاوه بر کاهش ولع گرایش به مصرف مواد بعد از ترک آن، در کاهش انواع استرس، اضطراب و افسردگی ناشی از ترک مواد مخدر نیز بسیار موثر است.

 

دکتر ابوالفضل احیایی

 

 دوره درمان با دستگاه rTMS چقدر است؟

 تعیین زمان قطعی و دقیق برای طول درمان با آر تی ام اس نیازمند چندین فاکتور است که شامل وضعیت نقشه مغزی، سوابق فردی بیمار، نوع اختلال بیمار، شدت اختلال بیمار و میزان پاسخگویی فرد مراجع به این روش درمانی می‌باشد.

 

به همین علت، در کاربرد روش آر تی ام اس متخصصان علوم اعصاب و روان برای هر فرد یک پروتکل شخصی و خاص را طراحی و اجرا می‌نمایند.

 

اما به طور معمول و میانگین، اکثریت مراجعانی که از روش آر تی ام اس برای درمان بیماری‌های خود استفاده می‌کنند، در هفته 5 بار و در هر جلسه بین ۳۰ الی ۶۰ دقیقه نور و تراپی دریافت می‌کنند.

 

 هزینه درمان با دستگاه آر تی ام اس چقدر است؟

 برای تعیین هزینه درمان بیمار با روش آر تی ام اس، عواملی مانند نوع اختلال، شدت بیماری و میزان پاسخگویی بیمار به روش درمانی تاثیر گذار هستند.

 

 بهترین مرکز آر تی ام اس در تهران کجاست؟

 کلینیک اعصاب و روان راه احیا به مدیریت دکتر ابوالفضل احیائی یکی از مراکز پیشرفته در تهران برای درمان انواع اختلالات عصبی و روانی خدمات فراوانی ارائه می‌دهد.

 

استفاده از روش آر تی ام اس برای درمان این بیماری‌ها با استفاده از پیشرفته‌ترین تجهیزات از جمله خدمات این مرکز است. برای آشنایی بیشتر با خدمات مرکز آر تی ام اس ، هم اکنون می توانید با مشاوران این مرکز درمانی تماس حاصل فرمایید.