وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

دستگاه حضور غیاب کارتی؛ معایب، مزایا و کاربرد

دستگاه حضور غیاب کارتی؛ معایب، مزایا و کاربرد

دستگاه حضور غیاب کارتی؛ معایب، مزایا و کاربرد

 

مقدمه : پس از مطالعه این مقاله ضمن آشنایی با اطلاعات مختلف در مورد این دستگاه، می توانید برای خرید انواع دستگاه های حضور و غیاب کارتی از طریق سایت شرکت مکسا با آدرس https://maxasecurity.com/ اقدام به خرید نمایید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر کافی است با کارشناسان شرکت مکسا از طریق شماره 02178756000 تماس حاصل فرمایید.

 

یکی از رایج ترین انواع دستگاه های حضور و غیاب که سال هاست از آن در شرکت ها و سازمان های بزرگ و کوچک از آن استفاده می شود، دستگاه حضور و غیاب کارتی است.

 

عملکرد ساده و رابط کاربری آسان این دستگاه سبب شده که هنوز هم در بسیاری از شرکت ها از آن استفاده شود. اما همان طور که می دانید با رشد و پیشرفت تکنولوژی امروزه انواع دستگاه های حضور و غیاب با ویژگی های منحصر به فرد و مجهز شده به فناوری های جدید و به روز طراحی و تولید می شود.

 

دستگاه حضور و غیاب کارتی در مقایسه با سایر دستگاه های دیگر قیمت مقرون به صرفه و مناسبی دارد. اما استفاده از آن مزایا و معایب مختلفی دارد که در این مقاله قصد داریم به بررسی آن بپردازیم.

 

دستگاه حضور و غیاب کارتی چیست؟

دستگاه حضور و غیاب کارتی یک دستگاه قدیمی اما رایج و با کیفیت بسیار بالا است. چون نحوه استفاده از آن برای ثبت حضور و غیاب آسان و سریع است. عملکرد این دستگاه بدین صورت است که به هر کدام از کارمندان و پرسنل یک کارت اختصاص داده می شود.

 

سپس اطلاعات کاربری و اولیه هر کارمند در این کارت ذخیره شده و سپس یک رمز نیز برای کارت تعریف می شود. پس از این که هر بار کارمند کارت را به دستگاه نزدیک کرده یا روی آن قرار می دهد، اطلاعات زمان ورود و خروج از محل کار در آن ثبت و ذخیره می شود.

 

دستگاه های حضور و غیاب کارتی در دو نوع مختلف دستگاه تماسی و غیر تماسی تولید و عرضه می شوند. هر کدام از این دستگاه ها کاربردها و ویژگی ها و مزایای مختلفی دارند.

 

دستگاه حضور غیاب کارتی؛ معایب، مزایا و کاربرد

 

مزایای دستگاه حضور و غیاب کارتی

با وجود این که سال هاست دستگاه های حضور و غیاب جید و با فناوری های به روز تولید شده و مورد استفاده قرار گرفته اند؛ اما هنوز هم دستگاه حضور و غیاب کارتی به دلیل مزایای مختلفی که دارد، مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله مزایای مختلف دستگاه حضور و غیاب کارتی می توان موارد مختلف زیر را نام برد:

 

  • سرعت عملکرد بالا

همان طور که در پاراگراف های بالاتر نیز ذکر شد، دستگاه حضور و غیاب کارتی در دو نوع مختلف دستگاه تماسی و غیر تماسی طراحی و ساخته می شود. بدین صورت که کارمندان صرفا کارت خود را که دارای اطلاعات شخصی آن ها است، به دستگاه نزدیک می کنند، تا زمان ورود و خروج آن ها در سیستم ذخیره شود. همچنین در دستگاه تماسی نیز کافی است که کارت را روی دستگاه قرار دهند تا اطلاعات آن را ذخیره کند. بنابراین می توان گفت که یکی از مهم ترین مزایای این دستگاه سرعت عمل بسیار مطلوب و بالای این دستگاه است که بسیار سریع و خوب می باشد.

 

  • نحوه استفاده آسان 

نحوه کار و استفاده از دستگاه های حضور و غیاب جدید کمی پیچیده و زمان بر است. به همین دلیل برخی از افراد سالخورده به راحتی نمی توانند از آن استفاده کنند. در صورتی که نحوه استفاده از دستگاه حضور و غیاب کارتی بسیار راحت و سریع است و همه افراد سالخورده و حتی با سواد کم هم به راحتی می توانند از آن استفاده کنند.

 

  • هزینه مقرون به صرفه

برای استفاده از دستگاه حضور و غیاب کارتی نیاز به تجهیزات زیاد و مختلفی نیست. به همین دلیل قیمت این دستگاه در مقایسه باا سایر دستگاه های حضور و غیاب دیگر کم تر بوده و بسیار مقرون به صرفه و مناسب است.

 

  • توانایی ثبت تردد زیاد

یکی از قابلیت های بسیار مهم دستگاه حضور و غیاب کارتی این است که قابلیت ثبت تردد تعداد زیادی کارمند و پرسنل با استفاده از آن وجود دارد. به همین دلیل می توان در سازمان های شلوغ و با تعداد تردد زیاد از آن استفاده کرد.

 

معایب دستگاه حضور و غیاب کارتی

دستگاه حضور و غیاب کارتی علاوه بر مزایای ذکر شده، معایب مهم و قابل توجهی نیز دارد که شناخت و بررسی این معایب نیز خالی از لطف نیست. مهم ترین معایب این دستگاه شامل موارد مختلف زیر است:

 

  • عدم امکان ثبت تردد بدون داشتن کارت

در صورتی که کارت حضور و غیاب به هر دلیل آسیب دیده یا دچار شکستگی و … شود، تا زمانی که یک کارت دیگر برای پرسنل تهیه و آماده نشود، امکان ثبت تردد برای پرسنل بدون کارت وجود ندارد.

 

  • امکان بروز تقلب

در صورتی که کارت توسط سایر همکاران و پرسنل دیگر به سرقت رود، امکان ثبت تردد توسط همکاران دیگر و تقلب کردن در آن وجود دارد و این موضوع اجتناب ناپذیر است.

 

دستگاه حضور غیاب کارتی؛ معایب، مزایا و کاربرد

 

کاربردهای دستگاه حضور و غیاب کارتی

وجود مزایای مختلف برای دستگاه حضور و غیاب کارتی سبب شده که از این دستگاه بتوان برای سازمان ها و شرکت های مختلف استفاده کرد. در واقع یکی از مهم ترین مزایای این دستگاه قیمت مناسب آن است که آن را به یک دستگاه محبوب تبدیل کرده است.

 

علاوه بر این، می توان گفت که یکی از کاربردهای از مهم دستگاه حضور و غیاب کارتی، برای سازمان ها و شرکت هایی است که تعداد پرسنل کم و محدودی دارند. همچنین خرید این دستگاه حضور و غیاب به شرکت هایی که هزینه و بودجه کافی برای خرید دستگاه های پیشرفته ندارند، یا هدفشان از خرید این دستگاه صرفا ثبت تردد است، پیشنهاد می شود.

 

خرید دستگاه حضور و غیاب کارتی از شرکت مکسا

در این مطلب به صورت مفصل در مورد کاربردها، ویژگی ها، مزایا و معایب دستگاه حضور و غیاب کارتی صحبت شد.

 

پس از مطالعه این مقاله ضمن آشنایی با اطلاعات مختلف در مورد این دستگاه، می توانید برای خرید انواع دستگاه های حضور و غیاب کارتی از طریق سایت شرکت مکسا با آدرس https://maxasecurity.com/ اقدام به خرید نمایید.

 

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر کافی است با کارشناسان شرکت مکسا از طریق شماره 02178756000 تماس حاصل فرمایید.