5 دلیل برای شستشوی فرش ها در تابستان

5 دلیل برای شستشوی فرش ها در تابستان

5 دلیل برای شستشوی فرش ها در تابستان

 

بالاخره تابستان فرا رسید!

فصل حضور در فضای باز، لذت بردن از کباب خوردن در جمع های دوستانه و خانوادگی و سیلی زدن پشه های مزاحم از روی دست ها و پاهای خود!

 

آیا می دانید در این فصل چه کار دیگری می توانید انجام دهید؟ باور کنید یا نه، تابستان بهترین زمان سال برای استفاده از خدمات قالیشویی مشهد است.

 

ما می دانیم که به تازگی در ابتدای سال جدید و نوروز در اسفندماه، خانه را نظافت کرده اید اما در اینجا لیستی تهیه کرده ایم تا دلایل شستشوی فرش در تابستان را به شما بگوییم.

 

5 دلیل برای شستشوی فرش ها در تابستان

 

گرد و خاک

از هوای بهاری لذت بردی و پنجره های خانه ات را باز گذاشتی؟

 

نگران نباش. همه ما این کار را انجام می دهیم.

 

چه در آپارتمان سکونت داشته باشید و چه یک خانه ویلایی داشته باشید بهرحال همه ما تمایل داریم تا حتی اگر از خانه بیرون نمی رویم هم با باز کردن در و پنجره ها، نسیم ملایم بهاری را استنشاق کنیم. اما متأسفانه گرد و خاک موجود در هوا نیز همراه با باز کردن در و پنجره ها به داخل آمده و فرش ما را آلوده می کند.

 

وقتی گرد و خاک وارد الیاف فرش می شود، به کیفیت هوای محیط زندگی شما آسیب می زند. همین موضوع دلیل محکمی برای استفاده از خدمات قالیشویی قم در تابستان است.

 

گرده گل

گرده گل، یکی دیگر از موادی است که با باز کردن در و پنجره ها و یا داشتن چند گل و گلدان در خانه، معمولا در فصل بهار روی فرش شما می نشیند. فرش های ما اساسا محل مناسبی برای تجمع گرده ها بوده و این گرده ها به خوبی در لابلای الیاف فرش به دام می افتند.

 

گرده های گل برای بسیاری از افراد، حساسیت زا بوده و بنابراین تنها با شستشوی عمیق فرش در قالیشویی رشت می توانید این گرده ها را کاملا از روی فرش تان پاک کنید.

 

شستشوی عمیق فرش برای پاک کردن گرده های گل از روی آن، زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند که یک بیمار مبتلا به آسم یا سایر بیماری های تنفسی، در منزل داشته باشید.

 

آلودگی ها

در طول تابستان مدارس تعطیل است. این موضوع باعث می شود تا بچه ها بیشتر در خانه حضور داشته باشند. شلوغی خانه و حضور بیشتر افراد در محل زندگی، باعث افزایش ایجاد انواع آلودگی ها در فرش می شود.

 

کودکان معمولا بی محابا خوراکی می خورند و حتما مقداری از آن را روی فرش می ریزند. همچنین بچه ها معمولا به راحتی بین منزل و کوچه در رفت و آمد هستند و کثیفی هایی اعم از گل و دیگر آلودگی ها را به داخل خانه و فرش می آورند.

 

وارد شدن آلودگی های محیط به داخل خانه به خصوص در مناطق ساحلی و بیابانی اهمیت دارد. هر بار که کودکان به ساحل می روند، مقدار زیادی شن و ماسه را به داخل خانه و روی فرش منتقل می کنند.

 

در مناطق کویری، بیابانی و خشک، همیشه کودکان با مقدار زیادی گرد و خاک به خانه باز می گردند که ریختن آن روی فرش، گریزناپذیر است.

 

5 دلیل برای شستشوی فرش ها در تابستان

 

لکه ها

از آنجایی که در تابستان، خانواده ها ترجیح می دهند تا بیشتر با دوستان و آشنایان رفت و آمد داشته باشند، احتمال ایجاد لکه ها در فرش نیز، بیشتر می شود. وقتی مهمان به خانه شما می آید، فرش شما از لکه ها در امان نیست.

 

فرش ها و حتی مبلمان و موکت ها به راحتی با کوچک ترین مقدار ماده خوراکی، لک شده و تمیز کردن آن نیز دشوار است.

 

همچنین اگر قصد داشته باشید تا یک جشن تولد در منزل تان بگیرید یا یک دورهمی بزرگ خانوادگی ترتیب دهید، احتمالا شستشوی فرش و تمیز کردن منزل، یکی از موارد بااهمیتی است که به آن می اندیشید.

 

با شستن فرش ها و تمیز کردن مبلمان تان، باعث می شوید تا خانه شما جلوی مهمانان، تمیز و مرتب جلوه کند. همچنین با شستشوی فرش، فضای محیط نیز تمیز شده و مهمانان در بدو ورود به خانه، از محیط تمیزی که برایشان ترتیب داده اید، لذت خواهند برد.

 

جابجایی

همانطور که همه ما می دانیم، تابستان بهترین فصل برای جابجایی مستاجران است. چراکه به راحتی می توانند خانه پیدا کرده و به دلیل تعطیلی کودکان، جابجایی نیز راحت تر صورت می گیرد.

 

همچنین بسیاری از خانواده ها نمی خواهند فرزندان خود را در میانه سال تحصیلی جابجا کنند و حتی اگر قصد فروش خانه و خرید یک خانه جدید داشته باشند، ترجیح می دهند تا در طول تعطیلات تابستان این کار را انجام دهند. بنابراین دلیل دیگری که باید فرش های تان را در تابستان بشویید، جابجا شدن است.

 

مسلما وقتی در خانه ای سکونت پیدا می کنید و وسایلی روی فرش قرار می دهید، جابجایی وسایل و درآوردن فرش از زیر آن ها کار دشواری است.

 

این در حالی است که وقتی قرار است جابجا شوید، چون بسیاری از وسایل را جمع کرده و داخل جعبه ها گذاشته اید، به راحتی می توانید فرش را بلند کرده و برای شستشو بدهید. به این ترتیب هم فرش تان برای خانه جدید، تمیز و نو می شود و هم زحمت جابجایی وسایل را ندارید.

 

زمان مناسب

اگر شما هم از دسته خانواده های چرجمعیتی هستید که تعداد آن ها 4 نفر یا بیشتر است، اغلب به شما پیشنهاد می شود تا حداقل 2 بار در سال، فرش های تان را بشویید تا ظاهر زیبایی داشته باشند و طول عمر آن ها افزایش پیدا کند.

 

هنگامی که شما در ابتدای سال، فرش تان را به قالیشویی می سپارید، بهترین زمان برای شستشوی مجدد فرش، فصل تابستان است.

 

5 دلیل برای شستشوی فرش ها در تابستان

 

خدمات قالیشویی را در تابستان رزرو کنید

اجازه ندهید ریختن غذا، گرد و خاک، گرده گل و سایر آلودگی ها، مانع از تجربه یک تابستان تمیز و ایده آل شود.

 

با نکات گفته شده در این مقاله به شما یادآوری کردیم که فصل تابستان، بهترین زمان برای شستشوی عمیق فرش در قالیشویی است. پس معطل نکنید و همین حالا خدمات شستشوی عمیق با دستگاه را برای فرش ها، مبلمان و موکت های تان رزرو کنید.