راهنمای کامل انتخاب انواع تابلو دیواری برای دکوراسیون داخلی

راهنمای کامل انتخاب انواع تابلو دیواری برای دکوراسیون داخلی

راهنمای کامل انتخاب انواع تابلو دیواری برای دکوراسیون داخلی

 

خرید تابلو برای هر نوع دکوراسیون یکی از مهم‌ترین المان‌های چیدمان به‌حساب می‌آید. در واقع داشتن یکی از تابلوهای هنری با هر جنس می‌تواند ارتباط شما با محیطی که در آن قرار دارید را بیشتر کند. به ‌شما حس تعلق بیشتر و مالکیت بالایی بدهد.

 

اما یک انتخاب مناسب با دکوراسیون و نیاز افراد چطور صورت می‌گیرد؟ در این مقاله قصد داریم تا تکنیک‌های لازم برای خرید محصولات تابلو دکوراتیو را بررسی کنیم. با استفاده از این نکات می‌توانید انتخاب راحت‌تر و هوشمندانه‌تری در این زمینه داشته باشید.

 

انواع تابلو دیواری مناسب با هر دکوراسیون

هویت اصلی استفاده از تابلوها به سال‌ها قبل در اروپا یا هر نقطه دیگر از جهان برمی‌گردد. با نگاهی گذرا به تاریخ سلطنتی و هنری هر کشور اهمیت این موضوع را درک خواهید کرد. در آن زمان داشتن یک تابلو شیک مختص به قشرهای درباری و ثروتمند جامعه می‌شد و خرید تابلو تنها از هنرمندان و نقاشان صورت می‌گرفت.

 

همین امر سبب شد تا جایگاه این آثار هنری در دکوراسیون تثبیت شده و هویت‌سازی برای هر فرد یا مکان آغاز شود. فرقی نمی‌کند از این تابلوها برای کجا و با چه موضوعی استفاده کنید، معمولا آن‌ها را در دسته‌بندی‌های زیر می‌توانید خریداری کنید:

  • تابلو مدرن
  • تابلو کلاسیک

 

بررسی تابلوهای مدرن برای خرید

 

تابلو دیواری مدرن

 

تازه‌ترین هنری که به‌نام مدرن در راستای انقلاب صنعتی شکل گرفت توسط هنرمندانی مانند پیکاسو یا سالوادوردالی پایه‌گذاری شد. شکلی مدرن در طرح تابلو به سبک‌های کوبیسم و اکسپرسیونیسم منجر شد. در ادامه این سبک تابلو بود که انتخاب می‌کرد برای چه نوع دکوراسیونی مناسب است. به‌طور حتم برای دکوراسیون‌های مدرن پس‌از جنگ‌ جهانی دوم از این سبک تابلوها استفاده می‌کردند.

 

چراکه هم زیبایی بصری داشت و هم بسیار کاربردی بود. رفته‌رفته با پیشرفت تکنولوژی، تولید محصولات و تاثیر آن‌ها در زندگی روزمره افراد، سبک‌هایی مانند مینیمالیسم جایگاه خاص و ویژه‌ای در دنیای مدرن پیدا کرد و خرید تابلو در این سبک بسیار رایج شد.

 

بررسی تابلوهای کلاسیک برای خرید تابلو

 

تابلو دیواری برای سالن

انتخاب تابلو دیواری برای دکوراسیون داخلی

 

تابلو دیواری برای دکوراسیون‌های کلاسیک یکی از عضوهای جدانشدنی در چیدمان محسوب می‌شود. در واقع این تابلوها در دسته‌بندی تابلو دکوراتیو قرار می‌گیرند. معمولا با موضوع‌هایی مثل طبیعت، انسان یا پرتره ارائه می‌شوند.

 

اجرای این تابلوها در سبک رئال انجام می‌گیرد. هنرمندان بزرگی از قرن‌ها پیش در این زمینه فعال بوده‌اند و نام‌های زیادی از آن‌ها در تاریخ ثبت شده‌ است. انتخاب تابلو در دربارهای سلطنتی با موضوع پرتره پادشاهان و ملکه‌ها انجام می‌گرفت. در این روزها هم می‌توانید برای دکوراسیون‌های کلاسیک خود بین گچ‌بری‌های داخلی از این تابلوهای استفاده کنید.

 

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در انتخاب و خرید تابلو با این سبک باید به آن توجه داشته باشید قاب این تابلوها است. اگر جنسی که برای قاب در نظر می‌گیرید از چوب باشد می‌تواند هم‌خوانی بهتری با دکوراسیون کلاسیک شما داشته باشد. اجرای تابلو با رنگ‌و‌روغن روی بوم هم یکی از هماهنگ‌ترین نکات در چیدمان و انتخاب این تابلوها برای دکوراسیون کلاسیک خواهد بود.

 

خرید تابلو و انتخاب آن برای قسمت‌های مختلف در دکوراسیون

دکوراسیون منزل یا محل کار شما هرچه‌که باشد می‌توانید برای هر قسمت از آن انواع تابلوها را تهیه کنید. انتخاب تابلوها برای هر قسمت از خانه هم نیاز به هماهنگی در چیدمان و دکوراسیون دارد با این تفاوت که باید نقش و اهمیت آن محل را هم در نظر داشته باشید. تابلوها را می‌توانید براساس موارد زیر انتخاب و از آرتینو خریداری کنید:

 

  • تابلو برای دفتر کار
  • تابلو برای پذیرایی
  • تابلو برای اتاق خواب

 

انتخاب بهترین تابلوها برای محل کار

 

تابلو دیواری برای محیط کار

 

بسته به نوع بیزینسی که ممکن است داشته باشید انتخاب و خرید تابلو هم می‌تواند متفاوت باشد. به‌طور میانگین افراد از دکوراسیون‌های مدرن به‌علت کاربردی بودن‌شان بیشتر استفاده می‌کنند. به‌همین‌علت بهتر است از سبک‌های مینیمال یا آبستره برای انتخاب تابلو استفاده کنید. خرید تابلوهای چاپی هم می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای محل کار شما باشد.

 

متنوع‌ترین تابلوها برای پذیرایی

با درنظرگرفتن سبک‌های کلاسیک یا نئوکلاسیک در دکوراسیون‌های متداول این روزها، استفاده از تابلوهایی با طراحی‌های منظره، پرتره و انواع طرح‌های رئال می‌تواند هوشمندانه‌ترین انتخاب محسوب شود. این تابلوها معمولا با رنگ‌بندی‌های متنوع و بیسیکی که دارند قادر هستند چرخش رنگی خوبی در فضا ایجاد کرده و با استفاده از کنتراست‌های رنگی از یکنواختی در چیدمان جلوگیری کنند.

 

تابلوهای هنری و ارزشمند برای استفاده در اتاق‌خواب‌ها

 

تابلو دیواری برای اتاق‌خواب

 

اتاق‌خواب‌ها به‌علت این‌که مکانی بسیار شخصی هستند، برای خرید تابلو علاوه‌بر توجه به دکوراسیون باید به علایق شخصی هم در انتخاب آن‌ها دقت کرد. فرقی نمی‌کند به‌ چه موضوعی علاقه داشته باشید یا از چه سبک هنری لذت ببرید، اتاق شما یک جای امن برای شخصیت و هویت فردی‌تان به‌حساب می‌آید.

 

جمع‌بندی

خرید تابلو دکوراتیو برای چیدمان و هماهنگی در دکوراسیون چندان هم کار آسان یا راحتی نیست. اما با دریافت مشاوره یا توجه به نکات خرید این محصولات می‌توانید بهترین آن‌ها را برای منزل یا محل کار خود انتخاب کنید. یکی از مزیت‌های خرید این محصولات و آثار هنری این است که ارتباط مستقیمی با علاقه و سلیقه شما دارد. پس، وقت را هدر ندهید و بهترین تجربه خرید خود را در آرتینو بسازید.