وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

راهنمای خرید تابلو برق + چه تابلو برقی بخریم؟ از کجا؟!

راهنمای خرید تابلو برق + چه تابلو برقی بخریم؟ از کجا؟!

راهنمای خرید تابلو برق + چه تابلو برقی بخریم؟ از کجا؟!

 

تابلو برق یکی از مهمترین تجهیزات برقی است که در هر ساختمانی استفاده می‌شود و متشکل از اجزای مختلف از جمله فیوزها و کلیدها است.

 

خرید تابلو برق باکیفیت مانند دیگر وسایل ساختمانی از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

بنابراین هنگام خرید انواع تابلو برق باید به متریال بکار رفته در محصول توجه کنید، چراکه استفاده از تابلو برق نامناسب باعث آسیب به سایر اجزای تابلو خواهد شد و احتمال اتصالی آن نیز وجود دارد.

 

با توجه به اینکه برای ایمنی بیشتر از تابلو برق‌ها استفاده می‌شود و کاربرد اصلی آنها محافظت از تجهیزات الکتریکی و برقی است، تجهیزاتی که در درون این تابلوها قرار می‌گیرند از اتصالی و قرار گرفتن در معرض عوامل محیطی نیز در امان خواهند بود.

 

برای اینکه بهترین تابلو برق را سفارش دهید، در ادامه نکات کلیدی در این زمینه در اختیار شما قرار خواهیم داد.

 

راهنمای خرید تابلو برق

 

تابلو برق چیست؟

شاید برای شما این سؤال بوجود آمده باشد که تابلو برق چیست؟ و انواع آن کدامند؟

 

تابلو برق یک محفظه جعبه‌ای است که از تجهیزات برقی محافظت می‌کند و دارای اجزای مختلف از جمله کنتاتور، کلیدها، فیوزها و تجهیزات اندازه گیری، بی متال، انواع رله‌ها، ترانس جریان یا سی تی و ولتاژ یا پی تی، بدنه و … است.

 

این محصول یکی از پرکاربردترین تجهیزاتی است که در ساختمان‌های مسکونی، تجاری و صنعتی کاربرد دارد و اگر از متریال مناسبی ساخته نشده باشد، قطعاً مشکلات متعددی چون اتصالی و حتی آتش سوزی بوجود خواهد آمد.

 

معرفی انواع تابلو برق صنعتی

هنگام خرید و سفارش تابلو برق حتماً در ارتباط با جزئیات پروژه خود با تولید کننده صحبت کنید، چراکه که تابلو برق‌ها انواع مختلفی دارند و سازنده تابلو باید بداند که برای چه پروژه‌هایی به این تابلو نیاز دارید.

 

در مجموع تابلو برق‌های صنعتی به سه دسته تقسیم می‌شوند:

 

• تابلو برق صنعتی فشار ضعیف (LV) تا 1000 ولت

• تابلو برق صنعتی فشار متوسط (MV)تا سطح 36 کیلوولت

• تابلو برق صنعتی فشار قوی بالای (HV) 36 کیلوولت

 

ویژگی های یک تابلو برق خوب

 

مهمترین نکات خرید تابلو برق

هنگامی که برای خرید تابلو برق اقدام می‌کنید، حتماً باید به یک سری نکات توجه داشته باشید تا براساس هزینه‌ای که می‌کنید بهترین محصول را دریافت نمایید.

 

نکته اول در ارتباط با مواد ساخت تابلو برق است. ممکن است در تابلو برق‌ها متریال‌هایی مانند فلز و پلاستیک به کار رفته باشد.

 

از این رو قبل از خرید حتماً باید مقاومت، وزن محصول و متریالی که در این تابلوها استفاده می‌شود و همچنین شرایط نصب آن را مد نظر قرار دهید.

 

نکته قابل توجه بعدی در ارتباط با نحوه نصب تابلو برق‌ها است. تابلو برق اگر به صورت عمودی و افقی نصب شود، باید محاسبه کنید چه فضایی برای آن باید در نظر دارید.

 

اگر به این نکات توجه نکنید، ممکن است پس از خرید نتوانید آن را در جایی که مناسب است نصب کنید و حتماً به مشکل بر می‌خورید.

 

اندازه تابلو برق یکی دیگر از اصلی‌ترین مواردی است که باید به آن دقت کنید .اندازه تابلو برق‌ها معمولاً به ساختار تجهیزات الکتریکی بستگی دارند.

 

اگر می‌خواهید در آینده در ساختار تجهیزات الکتریکی ساختمان تغییر ایجاد کنید، بهتر است که یک تابلو برق بزرگ خریداری کرده تا بعداً امکان اعمال تغییر روی آن وجود داشته باشد.

 

تابلو برق‌ها معمولاً تحت تأثیر دمای محیط هستند و چنانچه در دمای بالا قرار داشته باشند، آسیب خواهند دید.

 

از این رو اگر می‌خواهید در یک محیط خیلی سرد یا خیلی گرم از این محصول استفاده کنید، باید به نوع متریال و همچنین مقاومت آن در مقابل شرایط محیطی توجه داشته باشید.

 

از دیگر موارد مهم هنگام خرید تابلو برق در نظر گرفتن هدف از سفارش تابلو برق و قابلیت آن است.

 

اگر می‌خواهید در آینده تجهیزات تابلو برق را زیاد یا کم کنید، باید ببینید آیا محصول مورد نظر امکان اعمال تنظیمات مورد نظر  شما را دارد یا خیر.

 

مشکلات خریداری تابلو برق بی ‌کیفیت

نکاتی که در قسمت قبل به آنها اشاره کردیم به این خاطر است که شما بدانید که چه نوع تابلو برقی را در چه سطح کیفی سفارش ‌دهید.

 

معمولاً تابلو برق‌های بی‌کیفیت اجزای اصلی نامناسبی دارند و این اجزا احتمال دارد به علت قیمت پایین و یا هر علت دیگری در این تابلوها به کار رفته باشند.

 

از مهمترین مشکلاتی که تابلو برق‌های بی‌کیفیت دارند این است که به طور مناسب نمی‌توانند خطای ایجاد شده در برق تشخیص دهند و از سوی دیگر بخش‌های مختلف تابلو برق آسیب خواهند دید.

 

همین امر به مرور زمان باعث اتصال و خرابی محصول می‌شود. یکی دیگر از مهمترین دلایل عدم استفاده از تابلو برق بی ‌کیفیت، آسیب رسیدن به دیگر اجزای تابلو است.

 

چنانچه یک سیم کوچک و یا قطعه در این محفظه آسیب ببیند، امکان دارد برق بخشی از ساختمان قطع شود و بخش‌های دیگر تابلو نیز با آسیب جدی مواجه شوند.

 

از مشکلات دیگری که در تابلو برق‌های بی ‌کیفیت وجود دارد این است که می‌توانند باعث آسیب رسیدن به لوازم برقی دیگر شوند.

 

اگر این محصول درست کار نکند، احتمال اتصالی زیاد است و این اتصالی می‌تواند سلامت دیگر وسایل برقی را به خطر بیاندازد. بدترین مشکلی که در نتیجه خرید تابلو برق‌های بی‌کیفیت به وجود می‌آید، آتش سوزی است.

 

تابلو برق‌هایی که دارای قطعات نامناسب هستند، باعث اتصالی می‌شوند و زمانی که فشار برق وارده به تابلو برق زیاد باشد، اجزای آن به دلیل تقلبی بودن باعث آتش سوزی می‌شوند.

 

بنابراین سعی کنید در قبال هزینه‌ای که برای خرید تابلو برق می‌پردازید یک تابلو برق مناسب و پرقدرت با متریال اصل و سالم تهیه کنید.

 

بهترین تابلو برق در ایران

 

انتخاب بهترین شرکت برای سفارش تابلو برق

سفارش وسایل الکترونیکی و برقی بسیار چالش برانگیز است.

 

زمانی که برای خرید یک محصول مانند تابلو برق اقدام می‌کنید، در کنار در نظر گرفتن قیمت خرید تابلو برق، باید به کیفیت آن نیز توجه کنید،

 

چرا که اگر تابلو برق‌ها دچار دارای قطعات نامناسب باشند، به مرور زمان دچار آسیب می‌شوند و در نتیجه اتصالی که رخ می‌دهد، وسایل برقی دیگر نیز از کار خواهند افتاد.

 

بنابراین پیشنهاد ما این است که هنگام خرید تابلو برق به بهترین شرکت تولید کننده این محصول مراجعه کنید، چراکه شرکت‌های معتبر ایمن بودن دستگاه را تضمین خواهند کرد و شما می‌توانید بدون هیچ نگرانی یک محصول باکیفیت را خریداری کنید.

 

شرکت شکوه صنعت با داشتن سال‌ها سابقه در امر تولید تابلوهای برق صنعتی بهترین محصول را بر اساس پروژه مد نظر شما تولید می‌کند.

 

این شرکت هم اکنون تابلو برق‌های فشار ضعیف، فشار قوی و فشار متوسط را در ابعاد مختلف تولید کرده و شما می‌توانید با هزینه بسیار مقرون به صرفه یک محصول باکیفیت را خریداری کنید.

 

برای اطلاع از قیمت خرید تابلو برق می‌توانید با شماره 02537152 تماس بگیرید تا همکاران ما در این مجموعه شما را در ارتباط با مراحل خرید راهنمایی کنند.

 

سؤالات متداول پیرامون راهنمای خرید تابلو برق

 

• انواع تابلو برق کدامند؟

تابلو برق‌ها معمولاً به سه دسته تابلو برق فشار ضعیف، فشار متوسط و فشار قوی تقسیم می‌شوند.

 

• برای خرید تابلو برق به چه نکاتی باید توجه کرد؟

هنگام خرید تابلو برق حتماً سعی کنید به سطح کیفیت و متریالی که در این محصول استفاده شده توجه داشته باشید.

 

• بهترین شرکت برای سفارش تابلو برق کدام است؟

اگر می‌خواهید تابلو برق با کیفیتی را خریداری کنید، شرکت شکوه صنعت با داشتن سال‌ها سابقه در زمینه تولید تابلو برق‌های صنعتی می‌تواند بهترین انتخاب باشد.

 

خلاصه مطالب

تابلو برق یکی از مهمترین سیستم‌های الکتریکی هستند که برای کنترل و توزیع توان الکتریکی کاربرد دارند و در پروژه‌های صنعتی، تجاری و مسکونی استفاده می‌شوند.

 

تابلو برق‌ها اجزای متعددی دارند که عملکرد کارآمد سیستم‌های الکتریکی را تضمین می‌کنند. توجه داشته باشید اگر تابلو برق بی‌کیفیتی تهیه کنید، مشکلات جبران ناپذیری برای خود دستگاه و سایر وسایل برقی به وجود خواهد آمد.

 

چنانچه قصد دارید تابلو برق خود را از یک شرکت معتبر خریداری کنید، شرکت شکوه صنعت بهترین گزینه است.

 

این مجموعه با تولید تابلو برق‌های صنعتی در ابعاد مختلف شما را در بالاترین سطح کیفی ارائه خواهد کرد. برای ثبت سفارش می‌توانید با شماره 02537152 تماس بگیرید تا همکاران ما شما را به بهترین شکل راهنمایی کنند.