وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

راهنمای خرید سیستم طراحی

راهنمای خرید سیستم طراحی

راهنمای خرید سیستم طراحی

 

شرکت ایران پی سی ارائه کننده تخصصی سیستم های طراحی و رندرینگ

https://www.iran-pc.com/

 

راهنمای خرید سیستم طراحی

 

آیا هر سیستمی برای طراحی و رندرینگ مناسب است؟ آیا با سیستم های فعلی که در اغلب خانه های وجود دارد می توان کار طراحی را انجام داد؟ چگونه یک سیستم رندرینگ معماری مناسب را پیدا کنیم؟

 

امروزه به هر صنعت یا موسسه ای که وارد شوید نقش کامپیوترها را در پیشبرد اهداف شرکت به وضوح مشاهده می کنید. این سیستم ها برای مهندسان و طراحان معماری، ادیتورها و هزاران حرفه ی دیگر یک الزام هستند.

 

به طور کلی هر سیستمی که بتواند طراحی های سه بعدی را انجام دهد برای کار رندرینگ هم مناسب است. اگر بخواهید کارهای نورپردازی یا صحنه های پیچیده را انجام دهید به یک سیستم با ویژگی های پیشرفته و عالی نیاز دارید.

 

با پیشرفت علم و روی کار آمدن سیستم های حرفه ای این نگرانی برای معماران و طراحان تقریبا به صفر رسیده است چون به راحتی می توانند نسبت به خرید سیستم طراحی مناسب اقدام کنند و یا اینکه یک سیستم یا ویژگی های اختصاصی را راه اندازی کنند.

 

در خرید یک سیستم رندرینگ برخی از فاکتورها مانند پردازنده، رم، کارت گرافیک، هارد و … نقش به سزایی دارند. تمامی این فاکتورها به طور مستقیم روی عملکرد سیستم و قیمت سیستم طراحی تاثیر می گذارد.

 

سیستم طراحی و رندرینگ چیست؟

 

سیستم طراحی و رندرینگ چیست؟

 

سیستم رندرینگ

سیستم رندرینگ یک اسم آشنا برای فعالان حوزه معماری و طراحی است. واژه رندر به معنی طراحی و ساخت ویدیوها و تصاویر سه بعدی و 2 بعدی است. کامپیوتر طراحی یا سیستم رندرینگ به سیستم هایی گفته می شود که توانایی اجرا و گرفتن خروجی های سنگین را دارند.

 

این سیستم ها کاملا با سیستم های خانگی متفاوت هستند و اگر ساعت های متمادی روشن بمانند و خروجی های سنگین داشته باشند هیچ گونه آسیبی نمی بینند.

 

به طور مثال یک معمار با خرید یک کامپیوتر معماری می تواند انواع برنامه های مهندسی را با ابزارهای پیشرفته انجام دهد. در این سیستم ها احساس ضعف و کمبود قطعات معنایی ندارد.

 

زمانی می توان یک کامپیوتر را برای کارهای طراحی انتخاب نمود که قدرت بالا و سرعت پردازش بسیار زیادی داشته باشد و بتواند نیاز کاربران را به خوبی پوشش دهد.

 

اجزای تشکیل دهنده سیستم طراحی و رندرینگ

اجزای تشکیل دهنده یک سیستم رندرینگ یا همان سیستم طراحی با سیستم های عادی تفاوتی ندارد و ما به همان قطعات اصلی در سیستم طراحی هم نیاز داریم با این تفاوت که کیفیت و قدرت قطعات باید بالاتر باشد.

 

در خرید کامپیوتر طراحی باید به تمام اجزا و قطعات سیستم از قبیل پردازنده اصلی ( CPU )، مادربورد Motherboard ))، کارت گرافیک ( GPU )، فضای ذخیره سازی ( HDD )، حافظه رم ( Ram ) و منبع تغذیه ( Power )توجه کنید. در ادامه به ویژگی های هریک از این قطعات بیشتر می پردازیم.

 

ویژگی های سیستم طراحی و رندرینگ

 

ویژگی های سیستم طراحی و رندرینگ

 

سیستم رندرینگ مناسب

قوی و پر قدرت بودن اجزای سیستم رندرینگ دو فاکتور مهم در خرید سیستم طراحی است. شما برای کار طراحی حتما باید یک سیستم با رم، پردازنده و کارت گرافیک قوی داشته باشید و در کنار آن کیفیت مانیتور و لوازم جانبی مانند موس هم اهمیت زیادی دارد. در زیر بیشتر روی ویژگی های هر یک از اجزا اشاره می کنیم.

 

پردازنده یا CPU

تمامی مدل های سیستم رندرینگ دارای پردازنده هستند و این قطعه به عنوان قلب تپنده ی سیستم شناخته شده است. با توجه به نیاز کاربران این قطعه در مدل های چند هسته ای طراحی شده است.

 

هر چه کار طراحی شما سنگین تر باشد باید مدل های چند هسته ای را انتخاب کنید. با مدل های چند هسته ای به راحتی می توان کار تدوین و طراحی فیلم ها را انجام داد.

 

رم RAM

برای فراخوانی سریع اطلاعات در سیستم به رم نیاز است. رم جزء اجزای اصلی است که برای سیستم های رندرینگ باید رم با ظرفیت بالا را انتخاب کرد. هر چه ظرفیت رم بالا باشد سرعت اجرای دستورات و تبادل فایل بیشتر است.

 

کارت گرافیکی GPU

اگر ادیتور یا معمار هستید و یا با نرم افزارهایی از قبیل لومیون یا افتر افکت کار میکنید قطعا به یک کارت گرافیکی نیاز دارید. برای خرید سیستم رندرینگ داشتن پردازنده پرقدرت اکتفا می کند اما در کنار آن داشتن کارت گرافیکی پر قدرت هم می تواند مفید واقع شود.

 

هارد HDD & SSD

هاردهایی که در کامپیوتر طراحی استفاده می شوند در دو نوع SSD و HDD هستند. اگر سرد هارد پایین باشد اما رم حافظه بالایی داشته باشد انتقال فایل ها به کندی انجام می شود. هاردهای SSD گزینه مناسبی برای ذخیره فایل است تا کندی سرعت گرفته شود.

 

مانیتور

زمانی می توانید مطمئن شوید که یک سیستم طراحی مناسب را خریداری کرده اید که تمام اجزا از کیفیت بالایی برخوردار باشند.

 

به طور مثال اگر تمام اجزا با کیفیت باشند اما توجهی به کیفیت مانیتور نشود عملا هیچ گوه ای فایده ای نخواهد داشت. بهترین مانیتور برای کارهای طراحی مدل های 21 اینچ به بالا است.

 

قیمت کامپیوتر رندرینگ

 

قیمت کامپیوتر رندرینگ ، راهنمای خرید سیستم طراحی

 

قیمت کامپیوتر رندرینگ

سیستم مناسب طراحی نسبت به سیستم های عادی دارایی قیمت بالاتری است چون قابلیت های بیشتری را در اختیار کاربران قرار می دهد. هر چه بیشتر برای خرید سیستم رندرینگ هزینه کنید سیستمی با کیفیت و قدرت بیشتری هم نصیب شما خواهد شد.

 

شما با کامپیوترهای معمولی می توانید حداقل نیازهای انیمیشنی را برآورده کنید اما برای مدل سازی و طراحی های سه بعدی باید حتما به دنبال خرید کامپیوتر طراحی باشید.

 

قیمت کامپیوتر طراحی بسته به امکاناتی که در اختیار کاربر قرار می دهد متفاوت است. شما می توانید امکانات تمام قطعات را خودتان انتخاب کنید و خریداری کنید و یا اینکه این کار را به یک متخصص بسپارید تا با قیمت مناسب تری سیستم با کیفیت را برای شما آماده کند.

 

کاربرد سیستم طراحی و رندرینگ

قیمت کامپیوتر طراحی به نحوی است که برای بیشتر کسب و کارها کارآمد است. با پیشرفت تکنولوژی عملا انجام بیشتر کارها و پروژه ها با دست و با سیستم های عادی غیر ممکن است. کارهای گرافیکی، ادیت های سنگین طراحی با نرم افزارهای معماری و … همه و همه به یک سیستم پر قدرت نیاز دارند.

 

امروزه در سراسر دنیا برنامه نویسان زیادی وجود دارند که روی مباحث هوش مصنوعی و ماشین فعالیت می کنند قطعا اجرای این مباحث بدون داشتن یک سیستم طراحی غیر ممکن است.

 

امروزه بیشتر افراد حرفه ای در حوزه ی ادیت تصاویر و ویدیو علاقه ی زیادی به سیستم های طراحی نشان داده اند چون توانایی و قدرت زیاد این سیستم ها امکان پردازش های سنگین را آسانتر کرده است. شما به عنوان یک ادیتور حرفه ای به راحتی می توانید با برنامه های فتوشاپ و پریمیر کار کنید.

 

حتی برای افراد عادی هم این سیستم ها کار آمد هستند چون از شر هنگ کردن و کند شدن و دیگر مشکلات این چنینی راحت می شوند. به طور خلاصه سیستم طراحی و رندرینگ برای کار گرافیکی و ادیت، انیمیشن سازی، هوش مصنوعی و ماشین، مهندسی، بازی سازی، معماری و … کاربردی است.

 

شرکت ایران پی سی ارائه کننده تخصصی سیستم های طراحی و رندرینگ

https://www.iran-pc.com/