اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

راهی موثر برای از بین بردن موهای زائد

راهی موثر برای از بین بردن موهای زائد

برای شما عزیزان راهی برای از بین بردن موهای زائد در این بخش قرار داده ایم.براي برداشتن موهاي زائد دو روش داريم. يك سري جزو راه‌هاي موقتي هستند مثل استفاده از تيغ يا روش‌هايي كه موها را از ريشه در مي‌آورند (به اين روش‌ها اپيلاسيون مي‌گويند). اپيلاسيون شامل روش‌هايي چون مومك انداختن، بندانداختن و… است.

 

ليزر و الكتروليز دو روشي هستند كه مي‌توانند تقريبا به‌طور دائمي شما را از شر موهاي زائد خلاص كنند. الكتروليز از روش‌هاي قديمي است كه در آن سوزن الكتروليز از طريق منافذ پوستي داخل فوليكول‌هاي مو مي‌شود و به وسيله جريان الكتريكي با ايجاد حرارت، فوليكول مو را مي‌سوزاند.

 

اگر اين روش با دقت و توسط فرد ماهر انجام شود يكي از روش‌هاي بسيار خوب است چون احتمال رويش دوباره موي زائد بسيار كم است،‌ اما اگر اين روش اشتباه انجام شود باعث به وجود آمدن زخم‌هايي روي پوست مي‌شود و درنتيجه جوشگاه‌هاي بسيار بد شكلي روي پوست ايجاد مي‌شود.

 

امروزه جايگزين الكتروليز، ليزرهاي موي زائد هستند. البته الكتروليز نسبت به ليزر دائمي‌تر است ولي به خاطر عوارضي چون ايجاد لك و… كمتر توصيه مي‌شود. يكي از روش‌هايي كه كمترين آسيب را به پوست شما وارد مي‌كند، اصلاح با تيغ است. فقط مشكل اين است كه موها را به فاز فعال مي‌برد، يعني موهايي را كه خواب هستند بيدار مي‌كند،

 

در نتيجه رشدشان بيشتر مي‌شود و اين گونه به نظر مي‌رسد كه موها كلفت‌تر و بيشتر شده‌‌اند.بعضي از افراد بعد از استفاده از بند يا اپيلاسيون با موم، دچار جوش‌هاي زيادي مي‌شوند تا جايي كه ما مراجعان بسياري داريم كه مي‌گويند صورت‌شان هيچ‌وقت جوش نداشته ولي بعد از استفاده از بند يا موم به شدت دچار اين مشكل شده‌اند.

 

راهی موثر برای از بین بردن موهای زائد

 

بعد از بند انداختن چون سوراخ‌هاي پوست باز مي‌شوند، ميكروب‌هايي كه در سطح پوست قرار دارند به داخل منافذ پوست مي‌روند و ايجاد فوليكوليك مي‌كنند. اين فوليكوليك‌ها تبديل به آكنه و جوش مي‌شوند. همچنين التهابي كه در اثر كندن موها در پوست ايجاد مي‌شود، مي‌تواند منجر به ايجاد جوش شود،

 

اما براي بهبود و جلوگيري از ايجاد اين جوش‌ها مي‌توان اقداماتي خاص انجام داد مثل استفاده از ژل‌هاي مخصوص بعد از اصلاح يا استفاده از ژل آلوورا. اين مواد مي‌توانند تا حد زيادي در تخفيف جوش‌ها و التهابات كمك‌‌كننده باشند. خيار نيز يكي از ميوه‌هاي خنك است كه خاصيت ضدالتهابي دارد و شما مي‌توانيد بعد از بند انداختن يا اپيلاسيون به عنوان ماسك،

 

از خيار استفاده كنيد كه اين ماسك مي‌‌تواند در تخفيف التهابات پوستي بسيار مفيد باشد. يكي از داروهاي مفيد ديگر براي جلوگيري از جوش، استفاده از روغن درخت چاي يا tea tree oil است. ژل و صابون‌هاي بسياري در بازار وجود دارد كه حاوي اين روغن هستند، در نتيجه اين نوع ژل‌ها و صابون در تخفيف جوش‌ها بسيار مفيد هستند.

 

بهترين كار بعد از بند انداختن يا اپيلاسيون اين است كه ابتدا پوست را با صابون روغن درخت چاي (tea trea oil) بشوييد و بعد ژل آلوورا به پوست بماليد تا التهابات پوستي كاهش يابد.ببينيد بايد قبل از هر كاري تكليف خود را روشن كنيد، يعني مشخص كنيد كه هدف‌تان چيست. اگر هدف شما تقويت و لايه‌برداري از پوست است بايد روش‌هاي ويژه‌اي را به كار ببريد

 

اگر هدف شما برداشتن موهاست، روش‌هاي خاصي نيز براي اين كار وجود دارد. اگر فكر مي‌كنيد كه بند مي‌اندازيد چون براي پوست خوب است، شايد اصلاح با تيغ مناسب‌تر باشد چون بهتر از پوست لايه‌برداري مي‌كند و باعث پيلينگ مي‌شود. بايد بدانيد كه بند، تفاوتي با اپيلاسيون با موم يا انواع اپيلاتورها ندارد چون همه اين‌ها وسايلي هستند

 

راهی موثر برای از بین بردن موهای زائد

 

كه هدف‌شان كندن مو از ريشه است، پس بايد انتخاب كنيد كدام روش براي شما مناسب‌تر است. گاهي بسيار مي‌شنويم كه مي‌گويند مومك مي‌تواند به پوست آسيب بزند و باعث به وجود آمدن چين‌و‌چروك‌هاي زودرس شود و… ولي هيچ‌كدام از اين‌ها درست نيست. هيچ فرقي بين مومك، بند انداختن يا استفاده از اپيلاتور وجود ندارد،

 

چون در تمام اين روش‌ها مو از ريشه كنده مي‌شود. فقط احتمال دارد يك‌سري از بيماري‌هاي پوستي در صورت رعايت نكردن بهداشت،‌ از راه مومك منتقل شود، بنابراين هنگام استفاده از مومك هيچ نگران نباشيد شما مي‌توانيد به راحتي هرجايي از پوست‌تان را كه خواستيد با مومك مو زدايي كنيد، فقط رعايت كامل بهداشت را فراموش نكنيد.

 

حتي استفاده از روش‌هاي اپيلاسيون به دفعات زياد مي‌تواند موها را نازك و كمتر كند. استفاده از موم براي صورت نيز هيچ مشكلي ايجاد نمي‌كند. در بند انداختن، حركات درست باعث مي‌شود كه موها به بند گير كنند در نتيجه از ريشه كنده شوند، اين روش از روش‌هاي خيلي قديمي است كه خيلي از افراد در منزل و آرايشگاه از آن استفاده مي‌كنند.

 

اين روش، روش نسبتا خوبي است و تنها نكته‌اي كه هنگام بند انداختن بايد به آن توجه كرد اين است كه بند مورد استفاده حتما بايد نو باشد تا مانع انتقال بعضي بيماري‌هاي پوستي مثل زگيل از فردي به فرد ديگر شود. بنابراين حتما توجه كنيد كه آرايشگر شما از بند نو براي صورت‌تان استفاده كند. اين كه بند را ضدعفونی كند كافي نيست چون اصلا مهم نيست كه بند استريل شود، مهم اين است كه اين بند روي صورت فرد ديگري استفاده نشده باشد و باعث انتقال بيماري نشود.

 

بعضي از خانم‌ها عادت دارند بعد از بند يا حتي قبل از آن، پوست صورت‌شان را با الكل بهداشتی پاك مي‌كنند، اين كار باعث مي‌شود كه ميكروب‌هاي روي پوست از بين بروند و پوست را استريل مي‌كند ولي به هيچ‌وجه التهاب پوست را كاهش نمي‌دهد و حتي در بعضي از افراد، مي‌تواند باعث به وجود آمدن التهابات پوستي بيشتر نيز بشود و پوست را خشك كند. بنابراين توصيه نمي‌شود و استفاده از ژل‌هاي بعد از اصلاح بيشتر توصيه مي‌شود.