وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

روش تهیه املت انار غذای استان مازندران

روش تهیه املت انار غذای استان مازندران

روش تهیه املت انار غذای استان مازندران

 

املت انار یا املت مرغانه انار یکی از خوشمزه‌ترین املت‌ها است که اصالت آن برای شمال کشور است. شما به راحتی می‌توانید این املت را برای یک وعده سبک غذایی یا یک صبحانه خوشمزه تهیه کنید.

 

این غذا ریشه بسیار قدیمی در شمال دارد و در گذشته هم با نان هم با پلو سرو‌ می‌شده است و می‌توان گفت یک املت پاییزی است.

 

البته اگر شما دانه‌های انار را در فصل پاییز فریز کنید، می‌توانید در کل فصول این املت مرغانه انار خوشمزه را برای خانواده خود تهیه کنید.

 

*موادی که برای تهیه این املت لازم دارید:

-انار یک عدد

-رب انار یک قاشق غذا خوری

-تخم مرغ ۲عدد

-سیر ۳ حبه

-پیاز یک عدد

-کره ۱۰۰ گرم

-نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم

 

روش تهیه املت انار غذای استان مازندران

 

*برای داشتن یک املت اناز عالی باید مراحل زیر را به ترتیب و با دقت انجام دهید.با ما در ایران ناز همراه باشید.

1-ابتدا انار را دانه کنید. پیازها را پوست بگیرید و نگینی بسیار ریز خرد کنید. سیر را پوست بگیرید و آن را نیز پوره یا ریز خرد کنید.

 

2-در ادامه کره را داخل تابه بریزید تا ذوب شود می‌توانید، به همراه کره کمی روغن نیز اضافه کنید تا کره نسوزد. پیاز را اضافه کنید و خوب تفت دهید تا سبک و طلایی شود. در ادامه سیر را نیز اضافه کنید و تفت داده تا بوی سیر بلند شود و بعد کمی نمک و فلفل سیاه بزنید.

 

3-بعد از تفت خوردن پیاز و سیر رب انار را اضافه کنید و کمی تفت دهید و در ادامه دانه‌های انار را بریزید و با مواد تفت دهید سپس برای چند دقیقه درب تابه را ببندید تا دانه‌ها انار نرم شوند.

 

4-بعد‌از نرم شدن دانه‌های انار نوبت افزودن تخم مرغ است. تخم مرغ‌ها را داخل تابه بشکنید و بعد صبر کنید تا تخم مرغ‌ها کامل پخته شوند و سپس از روی حرارت بردارید و با کته یا با نان تازه سرو کنید. نوش‌جان!

 

*فوت کوزه گری که باید بدانید درباره این املت:

-افزودن پیاز سلیقه‌ای است و قابل حذف است.

-در دستور اصلی از انار‌های ترش محلی استفاده می‌شود که سایز دانه‌های آن کمی درشت است. اگر در دسترس نبود می‌توانید از ۲ عدد انار دانه شده استفاده کنید.

-رب انار را بنا به سلیقه خود ترش یا ملس می‌توانید استفاده کنید، ولی در دستور اصلی این غذا از رب انار ترش محلی استفاده شده است.

-بعد از افزودن تخم مرغ آن را هم نزنید و بگذارید همان طور پخته شوند.