اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

روش تهیه تخم مرغ کره بادام زمینی

روش تهیه تخم مرغ کره بادام زمینی

روش تهیه تخم مرغ کره بادام زمینی

 

این تخم های سفید کره بادام زمینی از نظر تغذیه ایی فوق العاده خوشمزه و مقوی است و برای یک دسر می تواند جایگزین عالی بجای انواع شکلات ها و یا شیرینی هایی که با خامه آماده شده است باشد.

 

خیلی سریع آماده می شود و به راحتی می توانید اکثر ترکیبات را تغییر داده و به میل خود آن را درست کنید و از خوردن آن تمام گروهای سنی لذت ببرند.

 

پایه آن کره بادام زمینی است که به طور طبیعی با شربت افرا شیرین شده و با کنجاله بادام غلیظ می شود (به سوالات متداول دستورالعمل و یادداشت های مربوط به تعویض ها مراجعه کنید) قبل از اینکه به شکل «تخم مرغ» درآید.

 

در ادامه با ایران ناز همراه باشید تا یکی از بهترین دسر های عمرتان را درست و نوش جان کنید.

 

*موادی که برای تهیه این دسر لازم دارید:

-کره بادام زمینی   1 فنجان

-شربت افرا   2-4 قاشق غذاخوری

-آردبادام   2/3 – 1 فنجان

-شیره افرا   2-4 قاشق غذاخوری

-فندق   1/2 فنجان

-پودر نارگیل   1-1/2 فنجان

-کره کاکائو   1/4 فنجان

-شیره افرا   1تا3 قاشق غذاخوری

-وانیل   1/2 قاشق چایخوری

-نمک دریایی   به مقدار کم و لازم

 

*براش داشتن یک تخم مرغ بادام زمینی عالی و خوشمزه لازم است مراحل زیر را به ترتیب و با دقت انجام دهید.

1-یک فنجان کره بادام زمینی را به همراه 2 تا 4 قاشق غذاخوری شربت افرا را به یک کاسه مخلوط کن متوسط ​​اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط شود. بسته به کیفیت کره بادام زمینی که استفاده می کنید، این باید کره بادام زمینی را غلیظ کند.

 

با توجه به غلیظ بودن مخلوط، 1-2/3 فنجان کنجاله بادام یا آرد را اضافه کنید. اگر هنوز هم رقیق بود، ممکن است لازم باشد کمی بیشتر از آرد بادام و یا آرد اضافه کنید.

 

اگر ضخیم است، با 2/3 فنجان شروع کنید (مقادیری که دستور اصلی نوشته شده است تنظیم کنید اگر اندازه را تغییر دهید). شما به دنبال یک خمیر قالب و ضخیم که هنوز مرطوب است می روید.

 

با یک اسکوپ بستنی یا از یک قاشق شیرینی یا قاشق غذاخوری استفاده کنید و به آرامی به شکل دیسکیا یک تخم مرغ در بیاورید.

 

2-بعد از فرم دادن روی یک ظرف را که کاغذ پوستی پهن کردید قرار دهید و اینکار را ادامه داده تا زمانی که همه خمیر شکل بگیرد ادامه دهید، حدود 14 تا 15 تخم مرغ (مقدار آن به اندازه دستور اصلی نوشته شده است).

 

بعد ظرف آماده شده را توی فریزر قرار دهید تا کاملا سفت و فرم دار شود و بعد شکلات سفید را آماده کنید. 1/2 فنجان مغز فندق تست نشده را با 1-1/2 فنجان پودر نارگیل خشک شده را توی یک غذاساز اضافه كرده و هم زده تا کاملا با هم مخلوط كنید تا خمیر صافی ایجاد شود و کاملا خمیری منسجم شود .

 

سپس 1/4 فنجان کره ذوب شده کاکائو، 2 تا 4 قاشق غذاخوری شربت افرا (یا پودر قند)، 1/2 قاشق چایخوری عصاره وانیل و کمی (نمک دریا را اضافه کنید (اختیاری)). یک بار دیگر مخلوط کنید تا خیلی خوب با هم ترکیب شود.

 

در صورت لزوم طعم را بچشید و تنظیم کنید، برای شیرینی بیشتر می توانید از شیره یا همان شربت افرا (یا پودر قند)، و برای عطر بیشتر وانیل بیشتری استفاده کنید که بسته یه ذائقه شما دارد.

 

هنگامی که تخم مرغ های کره بادام زمینی کمی لمس شدند، از فریزر خارج کنید و با استفاده از یک قاشق یا چنگال تخم مرغ ها را به آرامی در شکلات سفید فرو ببرید، اطمینان حاصل کنید که همه طرفها روکش شده اند.

 

سپس بیش از حد ضربه بزنید و دوباره به ظرف یا ورقه پخت با روکش پوست برگردید. این کار را تکرار کنید تا همه تخم مرغ ها غوطه ور شوند. سپس تخم مرغ ها را دوباره در فریزر قرار دهید تا خودش را بگیرد.

 

3-زمانیکه مخلوط روکش آماده شد. خمیر تخم مرغی شکل را از فریزر بیرون بیاورید. و اگر سفت و بسته بود یکی یکی با یک قاشق آنها را در مخلوط روکش بغلتانید تا کاملا با مخلوط روکش شود.

 

دوباره توی فریزر قرار داده و وقتی که روکش سفت شد، این کار را برای بار دوم تکرار کنید و سپس دوباره بعد از اتمام کار در فریزر قرار دهید.

 

این باعث شفافیت و ضخامت بیشتر پوسته می شود، که باعث سهولت کار و بسته بندی تخم مرغ ها می شود. سپس دوباره در فریزر قرار دهید تا یک بار دیگر تنظیم شود. بعد از آماده شدن در کنار انواع نوشیدنی ها آن را می توانید سرو کنید. تا 1 هفته در یخچال یا تا 1 ماه در فریزر نگهداری کنید.

 

روش تهیه تخم مرغ کره بادام زمینی

 

*تکته ای که باید بدانید:

 کره بادام زمینی را برای سایر کره های مغز ها هم میتوانید استفاده کنید!

می توانید وعده غذایی بادام را با آرد نارگیل برای بافت صاف تر میل کنید.

 

توجه داشته باشید این دستور مخصوص 15 نفر است.مدت زمان آماده سازی مواد 45 دقیقه و زمان مناسب برای پخت 45 دقیقه است.نوش جااان…