وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

روش تهیه خوراک مرغ کاسیاتور با سبزیجات

روش تهیه خوراک مرغ کاسیاتور با سبزیجات

روش تهیه خوراک مرغ کاسیاتور با سبزیجات

 

*موادی که برای تهیه این خوراک لازم دارید:

-قارچ   1-1/2 پیمانه خرد شده

-سینه مرغ   500 گرم خرد شده

-گوجه فرنگی   800 گرم خرد یا پوره شده

-جعفری   1/4 فنجان خرد شده یا ریحان

-آب مرغ   3/4 فنجان

-سرکه سفید   3/4 فنجان

-روغن   2 قاشق غذاخوری

-کیپر   3 قاشق غذاخوری

-نمک   1 قاشق چایخوری

-فلفل   1 قاشق چایخوری

-فلفل دلمه ای قرمز   1 عدد

-پیاز   1 عدد خرد شده

-سیر   3 حبه خرد شده

-پونه   1 قاشق چای خوری

 

*برای داشتن خوراک مرغ کاسیاتور با سبزیجات باید مراحل زیر را به ترتیب و با دقت انجام دهید.با ما در ایران ناز همراه باشید.

1-این دستورالعمل نیاز به تعدادی از مواد تشکیل دهنده را دارد، اما همانطور که اشاره شد، آماده سازی تازه پس از خرد کردن و اندازه گیری می شود.

 

برای تهیه کاسیاتور مرغ به 455 گرم سینه مرغ بدون استخوان و بدون پوست (مکعبی) احتیاج داریم، گوشت مرغ را روی تخته برش بصورت مکعبی خرد کنید و در یک ظرف بریزید و پیاز و سیر را هم نگینی خرد کرده و همینطور فلفل دلمه ایی رنگی را بصورت نگینی خرد کنید و کنار بگذارید.

 

شما در اینجا هم می توانید از کنسرو گوجه فرنگی خرد شده در فروشگاه ها را تهیه کنید و یا از گوجه فرنگی خرد شده در خانه هر کدام که به سلیقه و راحتی شما نزدیکتر است استفاده کنید. اگر از کیپر استفاده میکنید قبل از استفاده آب شور آن را در یک الک بریزید.

 

قارچ را هم بصورت اسلایس نازک خرد کنید و کناری بگذارید. وقتیکه تمام مواد را آماده کردید با خیال راحت آشپزی را ادامه دهید. باقی مواد ترکیب را هم آماده کنید مانند نمک، فلفل، روغن زیتون، سرکه سفید، آب مرغ، پونه کوهی خشک و جعفری یا ریحان تازه خرد شده برای تزیین و می توانید سرکه را حذف کرده و بجای آن از آب مرغ یا سبزیجات استفاده کنید.

 

2-در این مرحله ابتدا 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون یا مایع را در یک قابلمه بزرگ بریزید و روی حرارت گذاشته و گرم کنید. پس از داغ شدن، گوشت مکعبی خرد شده مرغ را در یک لایه به قابلمه اضافه کنید. مرغ را بگذارید تا چهار تا پنج دقیقه بدون هم زدن بپزد.

 

سپس با یک کفگیر هم بزنید و فرصت داده تا پنج دقیقه دیگر یا تا زمانی که مرغ پخته شود از طرف دیگر سرخ و کمی بپزد. سپس، آن را از قابلمه خارج و در یک ظرف بریزید و کناری بگذارید.

 

سپس، پیاز خرد شده را به قابلمه اضافه و کمی تفت داده تا نرم و سبک شود و بعد سیر خرد شده را هم اضافه و کمی تفت داده تا عطر سیر آزاد و کمی نرم شود و سپس، فلفل دلمه ای خرد شده، را هم اضافه و با هم ترکیب کنید و قارچ خرد شده را هم اضافه کنید.

 

در حالی که مرتبا هم می زنید، پنج دقیقه آن را تفت داده تا آب سبزیجات کمی تبخیر و سبزیجات نرم و سبک شوند و بعد سرکه را هم به قابلمه سبزیجات اضافه کنید و سه دقیقه بیشتر گذاشته تا سرکه جذب سبزیجات شود.

 

3-به یاد داشته باشید که می توانید سرکه را حذف کرده و به جای آن از آب مرغ یا سبزیجات و یا گوشت و یا نداشتید از آب معمولی بیشتری را استفاده کنید و سه دقیقه بیشتر روی حرارت گذاشته و بپزید بعد از گذشت این سه دقیقه، گوجه فرنگی (همراه مایعات توی قوطی)، آب گوشت، کپیر و پونه کوهی را هم به باقی ترکیبات اضافه کنید.

 

بعد گذاشته تا ترکیب توی تابه کمی بجوشد و اجازه دهید همه چیز به مدت پنج دقیقه بپزد. سپس، حرارت را کم کرده و گوشت سرخ شده مرغ را به ظرف اضافه کنید و شما اگر طعم کیپر را دوست ندارید می توانید آن را حذف کرده و به جای آن از نخود سبز یا ذرت هم استفاده کنید. هم بصورت خام و یا کنسرو آن را توی ترکیب بریزد و یا حتی سبزیجات دیگر بستگی به سلیقه شما دارد.

 

4-زمانی که تمام ترکیب پخت آن کامل شد می توانید در این مرحله جعفری یا ریحان خرد شده را هم به مخلوط توی قابلمه اضافه کنید و خوب با هم بزنید.

 

شما می توانید از مرغ پخته شده باقی مانده غذاهای قبل که در یخچال دارید هم استفاده کنید. فقط سس غذا را درست کنید و مرغ را اضافه کنید.

 

” اکنون به کمتر از 15 دقیقه وقت صرف پخت و پز می کنید، با این وجود یک غذای بسیار خوشمزه خواهید داشت. این خوراک را به روی انواع ماکارونی یا پاستا پخته شده و یا ماکارونی برنجی یا به روی برنج اضافه آمده از غذای قبلتون بریزید و سرو کنید.

 

توجه داشته باشید این دستور مخصوص 4 نفر است.مدت زمان آماده سازی مواد 5 دقیقه و زمان مناسب برای پخت 25 دقیقه است.نوش جااااااااان…