اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

روش تهیه خوراک گوشت چاشنی دار با کلم بروکلی

روش تهیه خوراک گوشت چاشنی دار با کلم بروکلی

روش تهیه خوراک گوشت چاشنی دار با کلم بروکلی

 

*موادی که برای تهیه و پخت این غذا لازم دارید عبارتند از:

-گوشت گوساله    500 گرم

-کلم بروکلی   500 گرم

-برنج   یک لیوان

-آب   2 و نیم لیوان

-دلستر گندمی کلاسیک   یک فنجان

-آب گوشت   3 فنجان

-سس سویا   3 قاشق غذاخوری

-پیازچه   3 عدد

-سیر   5 حبه

-زنجبیل تازه   یک تکه کوچک

-نمک   به مقدار لازم

-روغن زیتون   یک قاشق غذاخوری

-فلفل قرمز   به مقدار لازم

-فلفل سیاه   مقداری

-روغن نباتی   3 قاشق غذاخوری

 

روش تهیه خوراک گوشت چاشنی دار با کلم بروکلی

 

*برای آماده سازی ،تهیه و پخت خوراک گوشت چاشنی دار با کلم بروکلی باید تمام مراحل زیر را به ترتیب و با دقت انجام دهید.

1-ابتدا باید 500 گرم گوشت گوساله بدون استخوان تهیه کنید، گوشت لخم گوساله را با یک چاقویی تیز به نوار های استیکی کوچک را برش بزنید.

سپس گوشت را کمی با آب سرد شستشو دهید و کنار بگذارید تا آب اضافی آن برود.

برش های استیکی گوشت را داخل یک کاسه بریزید سپس نصف استکان دلستر کلاسیک گندمی، مقداری نمک و مقداری فلفل قرمز را به آن بی افزایید و همه این مواد را با هم ترکیب کنید.

ظرف حاوی برش های گوشت را به مدت 30 دقیقه در یخچال بگذارید تا مواد استراحت کند.

 

 

2-سبزیجات را خرد کنید، 3 عدد ساقه جوان پیازچه را بشویید و خرد کنید، 5 حبه سیر را هم پوست گرفته و ساطوری کنید، تکه ایی کوچک از زنجبیل تازه را هم رنده نمایید.

 

3-چاشنی این خوراک را آماده کنید برای این منظور یک کاسه شیشه ایی را بردارید، 3 قاشق غذاخوری سس سویا و 1 قاشق غذاخوری روغن زیتون و مقداری فلفل سیاه و قرمز داخل آن بریزید و خووووب هم بزنید.

3 فنجان آب گوشت و نصف فنجان دلستر کلاسیک گندمی را هم به آن بی افزایید و همه این مواد را هم بزنید و کنار بگذارید.

 

 

500-4گرم کلم بروکلی را بشویید، و بوته های کوچک آن را از هم جدا کنید، تابه ایی را روی حرارت گاز قرار دهید 2 قاشق غذاخوری روغن نباتی داخل آن بریزید .

اجازه دهید تا روغن گرم شود سپس کلم بروکلی ها را داخل آن بریزید و شروع به تفت دادن آن کنید، پس از 3 دقیقه کلم بروکلی های تفت داده شده را از تابه خارج کنید و داخل یک بشقاب ریخته و کنار بگذارید.

 

5-برش های گوشت استیکی را از یخچال خارج کنید و داخل تابه قبل بریزید، حرارت را ملایم کنید و اگر به روغن احتیاج بود مقداری روغن نباتی به تابه بی افزایید و شروع به تفت دادن گوشت کنید.

برش های گوشت نباید بسوزد پس از آن غافل نشوید و مرتب آن را هم بزنید.

پس از تفت گوشت باید سبزیجات را به آن بی افزایید، سیر، پیازچه و زنجبیل خرد شده را به گوشت اضافه کنید و باز همه مواد را باهم مخلوط کرده و تفت بدهید.

حالا چاشنی رقیقی که در مرحله سوم آماده کرده بودید را داخل تابه بریزید و درب تابه را نیمه بسته بگذارید و حرارت گاز را ملایم کنید تا گوشت به آرامی بپزد و چاشنی هم قوام بیاید.

 

6-پس از 30 الی 45 دقیقه درب تابه را باز کنید و میزان پخت گوشت را بسنجید اگر پخته شده بود کلم بروکلی های تفت داده شده را به آن بی افزایید و درب تابه را به مدت چند دقیقه ببندید تا کلم بروکلی ها هم با بخار کمی نرم تر شوند.

 

7-یک لیوان برنج را از قبل بیخیسانید یعنی برنج باید حداقل 4 ساعت در آب خیس خورده باشد؛ برنج را به صورت کته دم کنید.

برای این منظور آب روی برنج خیس خورده را بریزید و آن را داخل یک قابلمه ریخته و 2 و نیم لیوان به آن آب اضافه کنید، کمی نمک و 1 قاشق غذاخوری روغن نباتی داخل آن بریزید و روی حرارت قرار دهید.

در ابتدا باید حرارت زیاد باشد تا آب درون قابلمه به جوش بیاید به محض قل قل خوردن آب حرارت را ملایم کنید و اجازه دهید دانه های برنج نرم شوند.

وقتی که آب برنج جوش رفت وبرنج حدود 80 درصد پخته شد، از یک دم کنی استفاده کنید و روی درب قابلمه بگذارید، زیر قابلمه شعله پخش کن قرار دهید و بگذارید برنج دم بکشد و کاملا نرم و پخته شود.

یک بشقاب بزرگ را بردارید از برنج پخته شده داخل یک کاسه بریزید و کاسه را پر کنید و کمی برنج را به درون کاسه فشار دهید.

کاسه حاوی برنج را درون بشقاب برگردانید تا برنج به حالت قالبی درون بشقاب قرار بگیرد، از خوراک گوشت گوساله چاشنی دار و کلم بروکلی با قاشق بردارید و کنار بشقابتان بریزید و سپس سرو کنید.

 

*به یاد داشته باشید این غذا مناسب 4 نفر .زمان آماده سازی 15 دقیقه و زمان پخت آن 70 دقیقه است.نوش جان…