اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

روش تهیه رولت گوشت و سیب زمینی

روش تهیه رولت گوشت و سیب زمینی

روش تهیه رولت گوشت و سیب زمینی

 

یکی از غذاهای خوشمزه ترکی که در واقع به شکل رولت بوده و شامل سیب زمینی های برش خورده به صورت ورقه شده است که داخل فر با پنیر پخته می شوند و روی آنها را گوشت چرخ کرده و فلفل قرمز و سبز و مقدار زیادی پنیر پیتزا می ریزند و به صورت رول آنها را در می آورند.

 

این غذای خوشمزه که دارای مقدار زیادی پینر پیتزا بوده و بسیار لذیذ است، رولت سیب زمینی نام دارد و طرز تهیه خیلی راحتی دارد.

 

امروز در ایران ناز روش تهیه رولت سیب زمینی با گوشت چرخ کرده ترکی را که شامل فلفل سبز و نمک وفلفل و روغن مایع و پنیر پیتزا و گوشت چرخ کرده و فلفل قرمز و رب گوجه فرنگی و پاپریکا و سیب زمینی و پیاز است را برایتان می نویسم تا آن را در منزل درست کرده و از خوردن این رولت خوشمزه برای شام و یا برای مهمانی ها لذت ببرید.

 

 

روش تهیه رولت گوشت و سیب زمینی

 

*موادی که برای تهیه این غذای خوشمزه لازم دارید عبارتند از:

-گوشت چرخ کرده   400 گرم

-فلفل قرمز   1 عدد

-فلفل سبز   1 عدد

-رب گوجه فرنگی   1 قاشق غذاخوری

-نمک فلفل   به مقدار کافی

-پاپریکا   به مقدار کافی

-روغن مایع   به مقدار کافی

-سیب زمینی   4 عدد

-پنیر پیتزا   به میزان لازم و دلخواه

-پیاز    1 عدد

 

روش تهیه رولت گوشت و سیب زمینی

 

*برای داشتن یک رولت سیب زمینی و گوشت خوشمزه باید تمام مراحل زیر را به ترتیب و با دقت انجام دهید.

1-ابتدا و برای شروع کار سراغ اماده کردن مواد گوشتی داخل رولت می رویم و برای این منظور 1 عدد پیاز را شسته و ان را پوست می کنیم.

 

سپس با چاقو ان را به صورت ریز خرد می کنیم. داخل یک تابه مقداری روغن مایع می ریزیم و تابه را روی گاز می گذاریم و وقتی روغن داغ شد، پیازها را در روغن داغ خوب تفت می دهیم تا سبک و نرم شود.

 

 

2-سپس در ادامه کار 1 فلفل سبز و 1 عدد فلفل قرمز را شسته و ان را خرد می کنیم و داخل تابه پیازها می ریزیم و انها را کمی تفت می دهیم و سپس 400 گرم گوشت چرخ کرده را داخل تابه می ریزیم و ان را خوب تفت می دهیم و به ان نصف استکان اب جوش اضافه می کنیم .

 

زیر گاز را ملایم می کنیم تا گوشت کاملا بپزد و اب داخل تابه کشیده شود و بخار شود. سپس 1 قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی و مقدار کافی نمک و فلفل و پودر پاپریکا را برای مزه دار شدن غذا به ان اضافه می کنیم و مواد را خوب با هم مخلوط می کنیم و تفت می دهیم. اکنون مواد میانی غذا اماده است.

 

3-در ادامه کار سراغ اماده کردن لایه بیرونی این غذا یعنی سیب زمینی می رویم و برای این منظور، 4 عدد سیب زمینی را شسته و انها را پوست می کنیم و به صورت ورقه ای و نازک سیب زمینی ها را برش می زنیم.

 

سپس کف یک سینی فر را کاغذ روغنی می گذاریم و مقداری زیاد پینر پیتزا روی کاغذ روغنی می ریزیم و روی ان را سیب زمینی ورقه شده می گذاریم طوریکه مطابق شکل زیر سیب زمینی ها هم پوشانی داشته باشد.مجددا روی سطح سیب زمینی را کاملا با پنیر پیتزا پر می کنیم و مقدار کافی نمک و فلفل برای مزه دار شدن روی انها می ریزیم.

 

سپس سینی را داخل فر از قبل گرم شده با حرارت 180 درجه سانتی گراد برای مدت 25 دقیقه می گذاریم تا سیب زمینی ها بپزد و پنیر اب شود.

 

روش تهیه رولت گوشت و سیب زمینی

 

4-در ادامه سینی را از فر در اورده و از مواد گوشتی تهیه شده در مراحل قبل روی سیب زمینی ها ی اماده شده، میریزیم و ان را روی سطح سیب زمینی ها پخش می کنیم و روی ان را مقداری پینر پیتزا می ریزیم و سپس شروع به رول کردن سیب زمینی می کنیم و ان را کاملا می پیچیم و رول می کنیم.

 

سپس برای 3 دقیقه رول سیب زمینی را داخل فر می گذاریم و گریل فر را روشن می کنیم تا روی ان خوش رنگ و طلایی شود.

 

5-سپس وقتی سیب زمینی خوشرنگ شد ن را از فر بیرون اورده و فر را خاموش می کنیم. اکنون رولت سیب زمینی با گوشت چرخ کرده ترکی ما اماده است و ان را در ظرف مناسبی می گذاریم و برای شام همراه با نان می خوریم و یا برای ناهار ان را میل می کنیم.

 

توجه داشته باشید این دستور مخصوص 6 نفر ،مدت زمان آماده سازی مواد 35 دقیقه و زمان مناسب برای پخت نهایی  20 دقیقه است.نوش جان…