اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

روش تهیه سوپ جو با خامه در منزل

روش تهیه سوپ جو با خامه در منزل

روش تهیه سوپ جو با خامه در منزل

 

*موادی که برای تهیه این سوپ لازم دارید:

-آب سبزیجات   ۲-۲/۳ فنجان اضافی

-نمک   1/2-3/4 قاشق چایخوری

-فلفل سیاه   1/4 قاشق چایخوری

-جو   500گرم

-پیاز   2 عدد

-کره   1قاشق غذا خوری

-آب مرغ   3 فنجان

-هویج   1 عدد

-کره   2قاشق غذا خوری برای سس

-آرد   2قاشق غذا خوری برای سس

-شیر کم چرب   2 فنجان برای سس

-لیمو ترش   2 عدد

-جعفری   2 قاشق غذا خوری

-زرشک   2 قاشق غذا خوری

-زرشک   1-2 قاشق چایخوری

 

روش تهیه سوپ جو با خامه در منزل

 

*برای داشتن یک سوپ عالی و خوشمزه باید مراحل زیر را به ترتیب و با دقت انجام دهید.با ما در ایران ناز همراه باشید.

1-برای خود سوپ شما به آب مرغ اضافی یا آب سبزیجات و نمک ، فلفل سیاه پودر شده، جو درسته و یا در صورت نداشتن از جو پرک استفاده کنید.

 

پیازمتوسط ​​، کره ، آب مرغ (یا آب سبزیجات)، هویج متوسط ​​، برای سس سفید یا سس بشامل شما به این ترکیبات نیاز دارید. کره بدون نمک ، آرد، شیر کم چرب، آب لیموی تازه TBSP (اختیاری) ،جعفری تازه خرد شده ، زرشک (اختیاری).

 

در ابتدای کار تمام مواد در دستور داده شده را آماده و روی پیشخوان قرار دهید و بگذارید تا به دمای محیط برسد و بعد ابتدا جو را تمیز کرده و با آب کاملا شسته تا گردو غبار آن گرفته شود و بعد بگذارید با مقداری آب در یک کاسه خیس بخورد و کمی نرم و نفخ آن هم گرفته شود .

 

اگر از جو پرک استفاده کردید نیازی به این کار نیست . سپس پیاز را خرد کنید و آب دو لیمو ترش را بگیرید و بعد جعفری را شسته و آن را ریز خرد کنید.

 

هویج را پوست بگیرید و آن را با قسمت ریز رنده کنید. در اینجا از آب مرغ یا قلم و یا سبزیجات هم می توانید استفاده کنید و اضافه را نگهدارید تا اگر سوپ غلیظ شد و نیازی به آب اضافه داشت به آن اضافه کنید و اگر در دسترس نداشتید از آب معمولی استفاده کنید.

 

2-جو را از قبل آب اضافه آن را بیرون ریخته و با کمی آب سبزیجات یا آب معمولی در یک قابلمه بریزید و روی حرارت گذاشته تا پخته و نرم شود.

 

و اگر در زمان پخت آب بیشتری نیاز بود اضافه کنید تا جو کاملا پخته و نرم شود. در این مرحله توی یک قابلمه مناسب کره را بریزید و گذاشته تا روی حرارت کمی داغ شده و کره ذوب شود. پیازخرد شده را به کره اضافه کنید و تا زمانی که شفاف و نرم و سبک شود آن را تفت دهید.

 

بعد جو پخته شده را با 3 فنجان آب مرغ به قابلمه پیازاضافه کنید. مایع را بجوش بیاورید. درب قابلمه را بگذارید و روی حرارت ملایم به مدت 30 دقیقه یا تا زمانی که ترکیب غلیظ شود بپزید.

در این مرحله باید هویج رنده شده ، ۲-۲/۳ فنجان آب مرغ اضافی ، نمک و فلفل را به قابلمه اضافه کنید و بگذارید تا به جوش بیاید و بعد هم حرارت را به متوسط ​​کاهش دهید ، درب قابلمه را بپوشانید و 20 دقیقه دیگر بگذارید تا بجوشد و مایع غلیظ شود. آن را داغ و روی حرارت ملایم نگه دارید.

 

سس سفید را آماده کنید ، دو قاشق غذا خوری کره را درماهی تابه بریزید و روی حرارت متوسط ​​ گذاشته تا کره ذوب و گرم کنید.

 

دو قاشق غذاخوری آرد را اضافه کرده و هم بزنید تا حدود دو دقیقه آرد رنگ طلایی وبوی خامی آن از بین برود . سپس یک فنجان شیر اضافه کنید و با لیسک روی حرارت متوسط ​​بطور مداوم هم بزنید تا سس کاملا غلیظ و آرد در سس ترکیب و صاف و یک دست شود.

 

4-یک فنجان دیگر شیر اضافه کنید ، آن را گرم کنید تا داغ شود اما نجوشد. سوپ را روی حرارت متوسط ​​به جوش آورده و سس سفید داغ را اضافه کرده و مرتب هم بزنید.

 

تا تمام مواد با هم مخلوط و صاف شود. حرارت را کم کرده و سوپ را به مدت 10 دقیقه بدون درب بپزید ، یا تا زمانی که سوپ غلیظ شود. مرتباً هم بزنید تا از چسبیدن آن جلوگیری شود.

 

آب دو لیموی تازه گرفته شده را به سوپ اضافه کنید و برای مدت 2 دقیقه با حرارت متوسط ​​آن را بپزید.از روی حرارت برداشته ، جعفری خرد شده را نیزاضافه کرده و سرو کنید.هنگام سرو سوپ می توانید چند دانه زرشک خام روی آن بپاشید و آن را در کنارتکه های نان سبوس دار سرو کنید.

 

پخت جو ،جو هنگام پخت کاملاً روی آن کف می کند ، بنابراین برای جلوگیری از جوش آمدن و ایجاد سر رفتن، باید آن را بدون درب بپزید یا با حرارت خیلی کم بپزید ، که هر دو روش منجر به پخت طولانی مدت می شود و برای روش اسان تر شدن پخت جو می توانید از روز قبل به این روش عمل کنید .3/4 فنجان جو را زیر آب سرد بشورید و در یک قابلمه اضافه کنید.

 

دو پیمانه آب را هم به قابلمه اضافه کرده و 1 قاشق چایخوری نمک را هم به قابلمه اضافه و بگذارید تا آب بجوش بیایدو بعد حرارت را کم کرده و گذاشته تا 10 دقیقه جو کمی نرم و پخته شود.

 

سپس قابلمه را از روی حرارت بردارید و درب آن را بگذارید و در دمای اتاق 4 تا 5 ساعت کنار بگذارید و بعد ببینید تا آب اضافی جذب جو شده است یا نه و آگر جذب شود جو پخته و آماده برای استفاده در هر دستورالعملی است.

 

نکته:

شما براحتی می توانید آن را در حجم زیاد بپزید و بعد از بسته بندی در فریزر نگهدارید تا هرموقع هوس سوپ کردید، به راحتی در دسترس داشته باشید و یا از روز قبل آن را آماده و در یخچال نگهدارید.

 

می توانید آن را با آبلیموی تازه سرو کرد زیرا در پایان بعد از آماده شدن سوپ به آن اضافه می شود. اگر طرفدار طعم مرکبات در سوپ خود نیستید ، می توانید به راحتی آن را کنار بگذارید. همچنین بعضی اوقات دوست دارم هنگام سرو سوپ جو ، چند دانه زرشک اضافه کنم . این یک تزئین بسیار خوب و اختیاری است.

 

توجه داشته باشید این دستور مخصوص 6 نفر است.مدت زمان آماده سازی مواد 10 دقیقه و زمان مناسب برای پخت  1 ساعت و نیم است.نوش جااااااااااان…