اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

روش تهیه شیرینی پاپاتیا در منزل با ترفند های ساده

روش تهیه شیرینی پاپاتیا در منزل با ترفند های ساده

روش تهیه شیرینی پاپاتیا در منزل با ترفند های ساده

 

 

ایران نازی های عزیز امروز میخواهیم با هم یه شیرینی خوشمزه و خوش رنگ درست کنیم که بچه ها عاشقش میشن. این شیرینی رو میتونیم با انواع رنگهای خوراکی و پودر کاکائو و… تهیه کنیم. اینجوری تو این دوران قرنطینه هم توی خونه شیرینی درست کردیم و هم دل بچه هامون رو به دست میاریم.

 

*موادی که برای تهیه این شیرینی لازم دارید عبارتند از:

-رنگ خوراکی   به میزان لازم

-تخم مرغ   ۱ عدد

-وانیل   ۱/۸ قاشق چای خوری

-آرد   ۲ لیوان

-پودر قند   1/۲ ایوان

-کره   ۱۰۰ گرم

 

روش تهیه شیرینی پاپاتیا در منزل با ترفند های ساده

 

*برای داشتن یک شیرینی پاپاتیای عالی باید تمام مراحل زیر را به ترتیب و با دقت انجام دهید.با ما در ادامه همراه باشی.

1-ابتدا برای درست کردن این شیرینیمون اول از همه کره ایی که داریم رو میزاریم بیرون تا با دمای محیط هم دما بشه و کار باهاش آسان باشه و یخ زده هم نباشه.

 

سپس یه کاسه بزرگ برمیداریم و پودر قندی که داریم رو داخلش الک میکنیم. چون اغلب پودر قند ها ناخالصی زیاد داره پس برای همین یکی از واجبات توی این شیرینی الک کردن پودر قندمونه.

 

سپس بعد از اینکه پودر قندمون رو الک کردیم، کره ای که گذاشته بودیم بیرون تا کمی نرم بشه رو بهش اضافه میکنیم و شروع میکنیم به مخلوط کردنشون با همزن. انقدر مواد رو با هم میزنیم تا مخلوطمون رنگش کرم رنگ بشه و تقریبا حجم بگیره

 

حالا یه کاسه دیگه برمیداریم و تخم مرغمون رو داخلش میشکنیم. سپس وانیلی که داشتیم رو هم به تخم مرغمون اضافه میکنیم و شروع میکنیم با هم به مخلوط کردنشون.

 

خوب میزنیم تا وانیل و تخم مرغمون یکدست بشن. سپس وقتی خوب یکدست شد مخلوط تخم مرغیمون، اون رو به مخلوط کره و پودر قندمون اضافه میکنیم و حالا شروع میکنیم همه مواد رو با هم به مخلوط کردن.

 

انقدر مواد رو با هم میزنیم که خوب به خورد هم برن و یکدست بشن. سپس میزاریمش کنار تا به بقیه کارها برسیم.

 

2-حالا تو این مرحله یه کاسه دیگه برمیداریم و آردی که داریم رو داخلش دو بار الک میکنیم که هم اضافات آردمون گرفته بشه و همین که ذرات هوا بین ذرات آردمون بره و بهتر پف کنه خمیرمون.

 

سپس بعد از اینکه آردمون رو الک کردیم، شروع میکنیم به اضافه کردنش به مخلوطی که داشتیم. البته آرد رو خیلی کم کم اضافه میکنیم و بعد از هر بار اضافه کردن آرد خمیرمون رو با دست(نوک انگشتانتون) مخلوط میکنیم.

 

تا جایی اضافه کردن آرد رو ادامه میدیم که وقتی با دستمون هم میزنیم خمیر به طور کامل چسبندگیشو از دست نده و کمی چسبندگی داشته باشه.

 

حالا بعد از اینکه خمیرمون اونطوری که میخواستیم عمل اومد، نوبت اضافه کردن رنگهای خوراکیمونه. در اینجا باید بهتون بگم هم میتونید از رنگهای خوراکی استفاده کنید و هم از رنگهای طبیعی مثل زعفران و قهوه و کاکائو.

 

البته با رنگهای طبیعی مزه شیرینی مون خوشمزه تر میشه ولی با رنگهای خوراکی جذابیت شیرینی مون بالاتر میره و بچه ها خیلی بیشتر خوششون میاد.

 

حالا رو تخته آشپزخانه کمی آرد میپاچیم و خمیرمون رو به چند قسمت میکنیم و رنگ های خوراکی که داریم رو به خمیرها اضافه کرده و شروع میکنیم به ورز دادنشون تا رنگها کامل به خوردخمیرمون بره و اون رنگی که میخواهیم برای خمیرمون حاصل بشه. فقط یادتون باشه خمیر رو باید با نوگ انگشتامون ورز بدیم.

 

3-حالا تو این مرحله قبل از هر کاری میریم سراغ فر، فر رو روشن کرده و میزاریم رو دمای ۱۷۵ درجه سانتی گراد تا گرم شه و برای پخت شیرینی ها آماده باشه.

 

حالا خمیرهای رنگی مون رو برمیداریم و هر کدامشون رو به گلوله های کوچیک تقسیم میکنیم شبیه گلبرگ های گل. و بعد مثل گل به هم وصلشون میکنیم.

 

این چسبندگی خمیر اینجا بهمون کمک میکنه تا گلبرگ ها بهم بچسبه. سپس بعد از اینکه گلها رو درست کردیم،‌سینی فر رو میاریم و کف اون رو کاغذ روغنی پهن میکنیم که شیرینی هامون بعد از پخت به سینی نچسبه و راحت جدا شه.

 

سپس گلهامون رو با کمی فاصله از هم تو سینی فر میچینیم. چون بعد از پخت پف میکنه شیرینی هامون حتما با فاصله از هم بچینیدشون.

 

حالا شیرینی ها رو میزاریم تو فر ۱۰ الی ۱۵ دقیقه ای با همون حرارت ۱۷۵ درجه توی فر بمونه تا کامل بپزه. فقط حواستون باشه اگر موقع پخت دیدین کاغذ روغنی رنگ گرفت مجدد از فر دربیارین شیرینی هارو و کاغذ روغنی رو عوض کنید و مجدد تو فر بزارین.

 

بعد از ۱۵ دقیقه دیگه شیرینی های ما آماده هستش. پس از فر در میاریم و بعد از اینکه کمی سرد شدن تو ظرف چینده و با چای سرو میکنیم.

 

توجه داشته باشید این دستور مخصوص 20 نفر و مدت زمان آماده سازی مواد 20 دقیقه و زمان مناسب برای پخت 15 دقیقه است.نوش جاااااااااان…