اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

روش تهیه قطاب با ترفند های ساده در منزل

روش تهیه قطاب با ترفند های ساده در منزل

روش تهیه قطاب با ترفند های ساده در منزل

 

*موادی که برای تهیه قطاب خانگی لازم دارید:

-زرده تخم مرغ   2 عدد

-شیر   1/4 پیمانه

-گلاب   1/2 پیمانه

-بکینگ پودر   3 قاشق مرباخوری

-روغن سرخ کردنی   به میزان لازم

-پودرقند   3 قاشق غذاخوری

-پودر پسته   2 قاشق غذاخوری

-پودر هل   1 قاشق غذاخوری

-آرد سفید   2 پیمانه

 

*برای داشتن یک قطاب خانگی عالی و خوشمزه باید مراحل زیر را به ترتیب و با دقت انجام دهید.

1-در مرحله اول ابتدا باید زرده های تخم مرغ را در داخل ظرف مناسب و نسبتا بزرگی بریزیم، و با هم زن، هم بزنیم تا از حالت سفتی و لختی درآید. بعد کم کم شیر را به همراه گلاب اضافه کرده و مجددا هم می زنیم تا مواد کاملا با هم ترکیب شوند.

2-آرد سفید را برای لطافت هر چه بیشتر، دو بار با الک حریر پارچه ای الک کرده و با بکینگ پودر نیز قاطی می کنیم. حال آرد سفید خالص شده را کم کم و طی دو الی سه مرحله به مواد مخلوطی مرحله اول اضافه کرده و با قاشق غذا خوری مواد را چند بار زیر و رو کرده و هم می زنیم.

 

3-خمیر به دست آمده را پنج دقیقه وز می دهیم تا از حالت چسبندگی خارج شود و خمیر نرم و لطیفی به دست آید. خمیر را در داخل ظرف درب دار می گذاریم، یا با نایلون تمیزی روی آن را پوشش می دهیم و در جایی که دمای آن 30 درجه سانتی گراد یا دمای اتاق را دارد می گذاریم تا یک ساعت استراحت کند.

4-بعد از یک ساعت که خمیر کمی حجیم شده، و هم چنین سبک گردیده روی سطح تمیزی با کمک وردنه باز کرده، و با استفاده از کاتر یا قالب دلخواه به خمیر شکل می دهیم.

 

5-در داخل تابه مناسب و نچسبی مقداری روغن سرخ کردنی می ریزیم، و حرارت اجاق گاز را روشن نموده و شعله آن را روی متوسط تنظیم می کنیم. بعد از دو الی سه دقیقه که روغن سرخ کردنی خوب داغ شد، خمیرهای شکل داده شده را به ترتیب و آرام در داخل روغن داغ قرار می دهیم تا خمیرها سرخ و برشته گردند.

6-دستمال کاغذی و یا دستمال تمیز آشپزخانه ای را در جای مناسبی پهن کرده، و قطاب های خانگی را روی آن می چینیم تا روغن اضافی آن ها گرفته شود.

 

بعد از این که روغن اضافی قطاب ها گرفته شد برای تزیین اول مقداری پودر قند روی قطاب ها می پاشیم. سپس پودر پسته و پودر هل را بهتر است اول در داخل ظرفی با هم مخلوط کرده سپس روی قطاب های خانگی خوشمزه بپاشیم.

 

روش تهیه قطاب با ترفند های ساده در منزل

 

*نکاتی که باید در نظر بگیرید:

-می توانید به جای پاشیدن پودر قند روی قطاب ها آن ها را در داخل ظرف حاوی پودر قند بغلتانیم.

 

-گاهی افراد قطاب ها را دوست دارند مغز دار بپزند که در این صورت مقداری پودر مغزی دلخواه از جمله گردو یا پسته یا بادام را با پودر قند و مقداری گلاب مخلوط می کنند، تا خمیری مقوی بدست می آید.

 

-سپس خمیر را به صورت دایره هایی مانند دهانه ی لیوان شکل داده و مقداری از خمیر مغزی را در یک طرف خمیر پخش کرده و طرف دوم خمیر را روی طرف اول می خوابانیم و با دو انگشت فشار داده تا محکم شود سپس با چنگال روی لبه های خمیر را شکل می دهیم.

 

توجه داشته باشید این دستور مخصوص 4 نفر است.مدت زمان آماده سازی مواد 30 دقیقه و زمان مناسب برای پخت 50 دقیقه است.نوش جاااااااااان…