اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

روش تهیه ماکارونی کدو حلوایی سه پنیره

روش تهیه ماکارونی کدو حلوایی سه پنیره

روش تهیه ماکارونی کدو حلوایی سه پنیره

 

*موادی که برای تهیه این ماکارونی لازم دارید:

-کدو حلوایی   1200 گرم

-پیاز   1 عدد

-سیر   4 حبه

-فلفل قرمز   1 عدد

-ریحان   1 مشت

-رب گوجه فرنگی   2قاشق غذاخوری

-گوجه فرنگی   400 گرم

-شکر   2 قاشق چایخوری

-پونه   2 قاشق چایخوری

-آب سبزیجات   3 فنجان

-پنیر ریکوتا   300گرم

-نمک و فلفل   به یزان لازم

-ماکارونی شکلی   5 فنجان

-پنیر موزارلا   300گرم

-پنیر پارمزان   1 فنجان

 

*برای داشتن یک ماکارونی عالی باید مراحل زیر را به ترتیب و با دقت انجام دهید.با ما در ایران ناز همراه باشید.

1-در ابتدا کدو حلوایی متوسط ​​یا بزرگ را پوست بگیرید و آن را نگینی خرد کنید.، پیاز را پوست بگیرید و ریز خرد کنید ، سیر را پوست بگیرید و خرد یا له کنید .

 

فلفل قلمی را ریز خرد کنید و ساقه های ریحان را ریز خرد کنید (برگها را کنار بگذارید ) رب گوجه فرنگی، گوجه فرنگی ها را نگینی خرد کنید .

 

شکر، پونه کوهی خشک ،آب سبزیجات ، پنیر ریکوتا ، پنیر موزارلا ، پنیر پارمزان تازه رنده شده ، نمک و فلفل ، روغن زیتون ، ماکارونی پنه ، هر سه پنیرها را هم رنده کنید و کنار بگذارید تا مواد به دمای محیط برسد . البته پنیر را تا قبل از استفاده در یخچال قرار دهید. بجای ریحان هم میتوانید از برگ های کوچک اسفناج استفاده کنید.

 

2-فر را با دمای 400 درجه فارنهایت و یا 200 درجه سانتیگراد روشن و گرم کنید. کدو تنبل خرد شده را توی یک سینی بریزید و آن را پخش کنید.

 

سپس کمی روغن زیتون روی کل کدو تنبل بپاشید و حدود نیم ساعت در فر قرار داده تا نرم شود. یا توی یک تابه بریزید و روی حرارت همین کار را انجام دهید و فقط گاهی هم زده تا بطور یکسان تفت داده شود.

 

پیاز را پوست بگیرید و ریز خرد کنید ، سیر را پوست بگیرید و خرد کنید ، فلفل دلمه ای را ریز خرد کنید (دانه ها را برای کمی حرارت گذاشتم اما اگر ترجیح دادید می توانید آنها را بردارید) و ساقه های ریحان را ریز خرد کنید (برگ ها را کنار بگذارید ) کمی روغن زیتون را در یک ماهی تابه بریزید و روی حرارت گذاشته تا داغ شود و پیاز را اضافه کنید.

 

حدود 5 دقیقه به آرامی تفت داده تا نرم و سبک شود. سیر ، فلفل قرمز خرد شده ، ساقه ریحان و رب گوجه فرنگی را اضافه کنید و برای چند دقیقه دیگر به پختن و تفت دادن ادامه دهید. تا رنگ رب گوجه فرنگی باز شود و بوی خامی آن گرفته شود.

 

3-گوجه فرنگی خرد شده را با ، شکر ، پونه کوهی خشک و آب سبزیجات را هم به ماهی تابه اضافه و با یک کفگیر آن را هم زده تا تمام مواد با هم مخلوط شود.

 

ماهی تابه را روی حرارت برگردانید و بگذارید تا آرام بجوشد ، بگذارید حدود 15 دقیقه به آرامی بپزد تا کمی آب سبزیجات کم شود و سپس پنیر ریکوتا ، برگ های ریحان را هم اضافه و بعد نمک و فلفل را هم به میزان دلخواه اضافه کنید. با هم ترکیب کنید. در حالی که سس در حال پختن روی حرارت است ،به سراغ پخت ماکارونی بروید.

 

4-سپس برای پختن ماکارونی باید یک ظرف بزرگ را با آب پر کنید و کمی نمک به آب اضافه کرده و روی حرارت گذاشته تا به جوش بیاید و سپس پاستا را برای چند دقیقه کمتر از آنچه روی بسته است ،گذاشته تا پخته شود و بعد آن را توی آبکش بریزید ، بعد از آبکش کردن ماکارونی و کدو تنبل پخته شده را هم به سس اضافه کنید و هم بزنید.

 

روش تهیه ماکارونی کدو حلوایی سه پنیره

 

5-در این مرحله یک قالب و یا ظرف ورد دلخواه خود را با کمی روغن چرب و کل ترکیب توی ماهی تابه را توی ظرف بریزید و روی آن را صاف کرده و با برشهایی از پنیر موزارلا را ورقه ورقه شده و یا رنده شده روی سطح ماکارونی را پر کنید .

 

بعد پنیر پارمزان رنده شده را هم روی پنیر موزارلا بپاشید و ظرف را در فر به مدت 20 تا 30 دقیقه قرار داده و بگذارید تا پخته شود و پنیر ها ذوب و روی آن طلایی شود، آن را بپزید ، وقتیکه روی ماکارونی و پنیر طلایی شد از فر خارج کنید و در کنار سس دلخواه و نوشیدنی دلخواه خود آن را سرو کنید.

 

*توجه داشته باشید این دستور مخصوص 6 نفر است.مدت زمان آماده سازی مواد 15 دقیقه و زمان مناسب برای پخت 60 دقیقه است.نوش جااااااااان…