اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

روش تهیه مربای زرشک خانگی

روش تهیه مربای زرشک خانگی

روش تهیه مربای زرشک خانگی

 

*موادی که برای تهیه مربای زرشک لازم دارید:

-زرشک   800گرم

-شکر   900گرم

-وانیل   نصف قاشق چای خوری

-پودر هل   نصف قاشق چای خوری

 

روش تهیه مربای زرشک خانگی

 

*برای داشتن یک مربای زرشک عالی باید مراحل زیر را به ترتیب و با دقت انجام دهید.

1-در این مرحله برای درست کردن مربا باید زرشک را پاک کرده و به خوبی بشورید. دقت داشته باشید برای تهیه این مربا حتما از زرشک تازه استفاده کنید تا مربای شما خوشمزه تر گردد.

 

شستن زرشک کمی سخت می باشد به همین دلیل بهترین راه برای شستن زرشک این است که این مواد را در صافی بریزید و صافی را در کاسه ایی پر از آب سرد قرار دهید.

 

با این روش تمام سنگ و شن زرشک گرفته می شود. زرشک به صورت کامل در آب ته نشین می گردد. زمانی که شن زرشک کاملا گرفته شد آن ها را دوباره زیر شیر آب بگیرید و آن برای دومین بار به خوبی بشورید. دقت داشته باشید که زرشک ها را به آرامی شست و شو دهید تا زرشک ها له نشود.

 

بگذارید تا آب زرشک به خوبی گرفته شود و آن ها به خوبی خشک شوند. اگر آب زرشک به خوبی گرفته نشود باعث می شود تا مربای شما زودتر فاسد گردد. به همین دلیل بهتر است که آن را بعد از شست و شو به خوبی خشک نمایید.

 

2-در این مرحله بعد از این که زرشک ها را به خوبی خشک کردید، نیمی از شکر را در لا به لای زرشک ها بریزید. بعد از این که شکر را به زرشک اضافه کردید آن ها را به خوبی با هم مخلوط کنید.

 

بعد از این کار این مواد را به مدت ۳ الی ۴ ساعت در یخچال قرار دهید تا زرشک شما هم آب بیاندازد و هم این که مزه شکر به زرشک منتقل شود و این مزه ها به خوبی با هم ترکیب شوند.

 

باقی مانده شکر را در آب جوش بریزید و آب حاصل از ترکیب شکر و زرشک را نیز به آن اضافه نمایید. این مواد را به خوبی با هم ترکیب کنید تا شکر به خوبی در آب حل گردد. این قابلمه را روی حرارت متوسط قرار دهید و به صورت منظم هم بزنید تا ته نگیرد. زمانی که شربت شما به خوبی جوش آمد، زرشک ها را نیز به آن اضافه کنید.

بعد از این که زرشک را به شربت شکر اضافه کردید زیر شعله گاز را کم کنید و آن را به صورت مرتب هم بزنید.

 

3-در این مرحله بعد از این که زرشک را به شربت شکر اضافه کردید، بعد از حدود ۱۰ دقیقه به اندازه نصف قاشق چای خوری وانیل به آن اضافه نمایید.

 

زمانی که وانیل را به ان اضافه کردید آن را به خوبی هم بزنید تا وانیل به خورد زرشک شما رود. دقت داشته باشید که از وانیل به همین مقدار اضافه کنید زیرا وانیل زیاد باعث می شود تا مربای شما تلخ شود. در این زمان هل را به خوبی بکوبید و به مربای خود اضافه نمایید و آن را هم بزنید.

 

زیر شعله گاز را کم کنید و به صورت مرتب به آن سر بزنید تا مربای شما ته نگیرد. در این زمان می توانید مقداری آب جوشیده شده به آن اضافه کنید. مزه مربای خود را بچشید اگر کم شیرین بود می توانید مقدار بیشتری به آن شکر اضافه نمایید. دقت داشته باشید که دو برابر مواد باید به آن شکر اضافه کنید.

 

البته اگر می خواهید مربای شما میزان شیرینی کمتری داشته باشد، می توانید از میزان شکر کمتری استفاده کنید. این مربای خوشمزه و کم هزینه را در منزل درست کنید و لذت ببرید. مربای زرشک یک مربای شمالی می باشد و بسیار لذیذ است. امیدواریم از این مطالب کمال استفاده را داشته باشید.

 

توجه داشته باشید این دستور مناسب 5 نفر است.مدت زمان آماده سازی 15 دقیقه و زمان مناسب برای پخت 35 دقیقه است.نوش جااااااان…