اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

روش تهیه مرغ تریاکی با عسل به روش ژاپنی

روش تهیه مرغ تریاکی با عسل به روش ژاپنی

روش تهیه مرغ تریاکی با عسل به روش ژاپنی

 

 

دستور آشپزی که امروز من برای شما دوستان در نظر گرفته ام طرز تهیه مرغ تریاکی با عسل است که یک نوعی خوراک مرغ ژاپنی می باشد طعم این غذا به علت استفاده از آب پرتقال و عسل کمی شیرین است.

 

فقط قبل از شروع به آموزش این غذا باید خدمت دوستان این نکته را یاد آور بشوم این است سرکه ای که برای پخت این غذا به کار برده می شود سرکه ی میرین یا همان سرکه برنج ژاپنی می باشد که برای تهیه سوشی نیز استفاده می شود.

 

استفاده از این سرکه علاوه بر طعم فوق العاده ای که به غدای شما می دهی باعث براق شدن خوراک مرغ شما شده و این کار خود منجر به ظاهر زیبا و اشتها آور شدن این غذا می شود.

 

همچنین برای پخت این غدا سعی کنید از زنجیل تازه استفاده کنید امیدوارم از دستور آشپزی امروز استفاده ی لازم را برده باشید و مورد قبول و پسند شما دوستان واقع شده باشد و شما نیز در منزل به راحتی بتوانید این خوراک مرغ ژاپنی خوشمزه را تهیه کرده و از خوردن این غذای بین المللی در کنار اعضای خانواده کمال لذت را برده باشید.

 

 

*موادی که لازم دارید برای تهیه این غذا :

-آب پرتقال   1/4 فنجان

-سس سویا   1/3 فنجان

-عسل   2 قاشق سوپ خوری

-سرکه   3 قاشق سوپ خوری

-پوست پرتقال   2 قاشق چای خوری

-روغن کنجد   1 قاشق چای خوری

-ران مرغ   795 گرم

-زنجبیل   2 قاشق چای خوری

 

 

*برای پخت عالی این غذا باید تمام مراحل زیر را به ترتیب و با دقت انجام دهید.

1-ابتدا سس مخصوص این غذا را آماده کنید برای این کار ظرف مناسبی را انتخاب کرده و سس سویا، عسل، سرکه میرین، زنجبیل رنده شده، روغن کنجد و آب پرتقال را درون ظرف ریخته و خوب با یکدیگر مخلوط کنید اگر بتوانید برای تهیه این سس از آب پرتقال طبیعی استفاده کنید طعم سس شما فوق العاده تر می شود.

 

 برای رنده کردن زنجبیل ابتدا پوست آن را کنده و سپس به را حتی رنده کنید البته اگر شما به زنجبیل تازه دسترسی ندارید می توانید از پودر زنجبیل نیز استفاده کنید اگر چه جای زنجبیل تازه را نمی گیرد.

 

2-پوست و استخوان ران را کاملا از گوشت ران مرغ جدا کنید و گوشت ها را به صورت تکه کوچک لقمه ای برش زده و درون ظرف سسی که از قبل آماده کرده اید قرار دهید به طوری که همه قسمت گوشت به سس آغشته شود حدود بیست تا سی دقیقه اجازه دهید تا تکه های گوشت درون سس باقی بمانند تا گوشت مرغ شما کاملا طعم دار شود.

 

 

روش تهیه مرغ تریاکی با عسل به روش ژاپنی

 

3-تابه گود مناسبی را انتخاب کنید سپس درون تابه مقدار کمی روغن ریخته و آن را بر روی شعله با حرارت ملایم قرار دهید کمی صبر کنید تا روغن درون تابه گرم شود سپس تکه های گوشت مرغ را از درون سس بیرون آورده و درون تابه قرار دهید.

 

فقط دوستان به این نکته توجه داشته باشند هنگامی که تکه های گوشت مرغ را از درون سس بیرون می آورند تا جای ممکن سس بر روی تکه های گوشت مرغ نباشد گوشت ها را درون تابه خوب تفت دهید تا کاملا رنگ آن ها به صورت قهوه ای طلایی در آید سپس سس را نیز بر روی گوشت ها ریخته و درب تابه را نیز بگذارید و شعله ی زیر تابه را تا آن جا که می توانید کم کنید تا گوشت مرغ شما کاملا پخته شود.

 

بعد از پنج دقیقه درب تابه را برداشته و بعد از این که کاملا مطمئن شدید گوشت مرغ شما کاملا پخته شده است آن ها را از تابه بیرون آورده و درون ظرف مناسبی قرار دهید اما در این مرحله زیر تابه را خاموش کنید بلکه اجازه دهید تا سس باقی مانده درون تابه یک الی چند دقیقه دیگر بجوشد تا کاملا غلیظ شود .

 

سپس سس را نیز بر روی تکه های گوشت مرغ خود بریزید و در انتها نیز پوست پرتقال رنده شده بر روی تکه های گوشت خود بپاشید البته استفاده از پوست پرتقال اختیاری می باشد و اگر شما دوست ندارید می توانید از آن استفاده نکنید.

 

شما می توانید مرغ تری یاکی با عسل ژاپنی خود را به تنهایی یا به همراه برنج و یا سبزیجات و چاشنی های مختلف سرو کرده و نوش جان کنید.

 

این دستور مخصوص 4 نفر است.مدت زمان آماده سازی مواد 15 دقیقه و زمان مناسب برای پخت 45 دقیقه است.نوش جان…