اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

روش تهیه پیراشکی قارچ و کلم

روش تهیه پیراشکی قارچ و کلم

روش تهیه پیراشکی قارچ و کلم

 

دوستان و همراهان عزیز ایران نازی امروز میخواهیم با هم یه غذای خوشمزه، سالم و گیاهی درست کنیم که هم تنوع تو وعده های غذاییمون ایجاد میکنیم و هم اینکه یه غذای مفید میخوریم که تو این روزها بخاط شرایط ویروس کرونا احتیاج به مواد مغذی داریم. پایه این غذا همانطور که از اسمش مشخصه گیاهانی مثل هویج، ‌قارچ، کلم و… هستش که هر کدام به تنهایی مملو از ویتامین و املاح معدنی هستش.

 

*موادی که برای تهیه این پیراشکی لازم دارید:

-پیاز   ۱ عدد

-روغن زیتون   ۳ قاشق غذا خوری

-هویج   ۲ عدد

-قارچ   ۳۰۰ گرم

-اسفناج   ۲۵۰ گرم

-کلم سبز   ۱ عدد

-سس کچاپ   ۲ قاشق غذا خوری

-سس سویا   ۲ قاشق غذا خوری

-پودر سیر   ۱/۴ قاشق چای خوری

-نمک   ۱/۲ قاشق چای خوری + به میزان لازم

-فلفل   به مقدار دلخواه و لازم

-خمیر پیراشکی یا نان تورتیلا   ۱۸ عدد

-روغن سرخ کردنی  به مقدار دلخواه و لازم

 

روش تهیه پیراشکی قارچ و کلم

 

*برای داشتن یک پیراشکی کلم و قارچ خوشمزه باید تمام مراحل زیر را به ترتیب و با دقت انجام دهید.

1-ابتدا قبل از درست کردن این غذا باید توضیحی راجبش بهتون بدم. شما میتونید هم از نان ترتیلا استفاده کنید و هم خمیر پیراشکی. این بسته به وقت و میل و ذائقه خودتون داره. من خودم از خمیر پیراشکی استفاده کردم که قبلا طرز تهیه خمیر پیراشکی رو تو دستورهای قبلیم براتون توضیح دادم.

 

پس اول خمیر پیراشکیمونو آماده کرده و میزارم تا استراحت کنه و حجم بگیره. سپس تا خمیرم داره استراحت میکنه میرم سراغ بقیه مواد اولیه ای که داشتم. اول از همه هویج هامو میارم و پوست کنده و میشورم. سپس یه ظرف برمیدارم و با دنده ریز رنده شروع میکنم به رنده کردنش.

 

سپس بعد از اینکه هویج هامو رنده کردم میزارمش کنار و میریم سراغ قارچ هامون. قارچ ها رو تمیز میشوریم تا هیچ سیاهی روش باقی نمونه و میزاریم تا آبش بره.

 

همین که آب قارچ ها رفت اونها رو به صورت ورقه ای خرد کرده و میزاریم کنار هویج ها. بعد از اینها نوبت پیازمونه. اول پوست پیاز رو میگیریم و بعد از اینکه شستیمش به صورت نگینی ریز خرد میکنیم و میزاریم کنار. در ادامه کلم سبزمون رو هم میشوریم و بعد از خشک شدن ریز خرد میکنیم و میزاریم بغل بقیه موادهامون.

 

2-حالا تو این مرحله میریم سراغ اسفناج ها. ابتدا اسفناج ها مون رو پاک میکنیم و بعد از پاک کردن میشوریم و میزاریم تا کامل آبش بره. سپس بعد از اینکه آبش رفت اونها رو ریز خرد میکنیم و میزاریم بمونه. حالا یه تابه برمیداریم و میزاریم رو حرارت و روغن زیتونی که داشتیم رو هم میریزیم داخل تابه تا گرم شه.

 

سپس پیازهایی که نگینی خرد کرده بودیم رو میریزیم داخل تابه و شروع میکنیم به تفت دادنش. همین که پیازهامون کمی نرم شد هویج هایی که رنده کرده بودیم رو بهش اضافه میکنیم و مجدد با هم تفت میدیم. سپس بعداز هویج ها، قارچ های ورقه ای شده رو اضافه میکنیم و مثل قبل با هم تفت میدیم.

 

همین که قارچ ها رو کمی تفت دادیم در آرخ اسفناج های خرد شده رو اضافه کرده و مواد رو با هم مخلوط میکنیم و با هم تفت میدیم. بعد از اینکه کمی تفت دادیم سس کچاپ و سویامون رو اضافه میکنیم و خوب مواد رو مخلوط میکنیم. سپس پودر سیر، نمک و فلفل رو میریزیم و مجدد مواد رو هم میزنیم که همه مواد خوب طعم دار بشن.

 

بعد از اینکه یه ۵ دقیقه ای مواد رو تفت دادیم کلم خرد شده مون رو طی سه مرحله به مواد اضافه میکنیم و بعد از عز بار اضافه کردن کمی تفت میدیم تا نرم شه. و بعد قسمت بعدی رو اضافه میکنیم تا همه کلم ها رو تمام کنیم. فقط نزارید زیاد هم نرم و له شه. سپس تابه رو از رو حرارت برمیداریم میزاریم کنار.

 

3-حالا تو این مرحله میریم سراغ خمیرمون. خمیر پیراشکی مون رو میاریم و رو تخته آشپزخانه کمی آرد میرزیم و خمیرمون رو روش کمی ورز میدیم.

 

سپس خمیرمون رو تقسیم میکنیم. در ادامه هر قسمت از خمیر رو به اندازه ای که میخواهیم با وردنه پهن میکنیمش. سپس ۱ قاشق غذا خوری از موادمون بر میداریم و روی خمیرمون میزاریم.

 

فقط یادتون باشه از لبه خمیر باید یه قسمت میشه گفت اندازه ۲ سانتی متر خالی بزاریم که وقتی خمیر رو برگردوندیم مواد داخلش بیرون نریزه. سپس یکمی آب با قلمو میمالیم لبه خمیر و برمیگردونیم و دولبه رو بهم میچسبانیم بعد با دست یا چنگال لبه خمیر رو فرم میدیم.

 

با این کار هم ظاهر پیراشکی هامون قشنگ میشه و هم اینکه مواد داخلش بیرون نمیریزه موقع سرخ کردن. حالا بعد از اینکه تمام پیراشکی ها رو درست کردیم یه قابلمه بر میداریم و داخلش روغن میریزم و میزاریم رو حرارت تا داغ بشه.

 

سپس پیراشکی ها رو داخل قابلمه میریزیم و خوب سرخ میکنیم. حالا دیگه غذامون آماده شده. اونها رو تو ظرف چینده و با هر نوع سسی که دوست دارین سرو کنید.