اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

روش تهیه پیراشکی گوشت با ترفند های ساده

روش تهیه پیراشکی گوشت با ترفند های ساده

روش تهیه پیراشکی گوشت با ترفند های ساده

 

*موادی که برای تهیه این پیراشکی گوشت لازم دارید:

-خمیر مایه   ۱ بسته

-شکر   ۱ قاشق غذاخوری

-تخم مرغ   ۲ عدد

-روغن مایع   ۴ قاشق غذاخوری

-نمک   به مقدار کافی

-شیر   ۱ لیوان

-آرد   ۳ لیوان

-پیاز   ۱ عدد بزرگ

-سیر   ۴ حبه

-پودر سوخاری   2 قاشق غذاخوری

-آویشن   ۱ قاشق چایخوری

-فلفل سیاه    ۱ قاشق چایخوری

-پودر فلفل قرمز   ۱ قاشق چایخوری

-نعناع خشک   ۱ قاشق چایخوری

-گوشت چرخ کرده    ۳۰۰گرم

-روغن مایع   ۶ قاشق غذاخوری

-رب گوجه فرنگی   ۱ قاشق غذاخوری

-ماست   1قاشق غذاخوری

-روغن مایع   ۸ قاشق غذاخوری

 

روش تهیه پیراشکی گوشت با ترفند های ساده

 

*برای داشتن یک پیراشکی گوشت عالی و خوشمزه باید مراحل زیر را به ترتیب و با دقت انجام دهید.با ما در ایران ناز همراه باشید .

1-ابتدا دوستان عزیزم یک پاکت خمیر مایه یا یک قاشق غذا خوری خمیر مایه به همراه یک قاشق غذا خوری شکر به همراه یک عدد تخم مرغ به همراه چهار قاشق غذا خوری روغن مایع به همراه  نیم قاشق چای خوری نمک به همراه  یک لیوان شیر را در ظرفی گود ریخته و مواد را خوب با لیسک یا قاشق هم بزنید تا تخم مرغ کاملا باز شود.

 

سپس سه لیوان آرد را به آن اضافه کنید و با لیسک خوب هم بزنید تا آرد به خورد مواد برود. وقتی خمیرتان به این شکل که در تصویر پایین مشاهده می کنید.

 

در ادامه لیسک را کنار گذاشته و خمیر را با دست ورز دهید. حالا برای این که خمیر به دستتان نچسبد یک قاشق غذا خوری روغن روی خمیر بریزید و خمیر را ورز دهید این کار را تا ۱۰ الی ۱۵ دقیقه ادامه دهید.

 

بیشتر از پشت دست برای ورز دادن خمیر استفاده کنید چون فشار بیشتری به خمیر وارد می شود و زود به حالت صاف و یک دست در می آید تا خمیر به خوبی صاف شود و گلوله های آرد در آن باقی نماند. حالا در ظرف را ببندید و به مدت ۴۰ دقیقه کنار بگذارید تا خمیر به عمل آید. در این مدت که خمیر را کنار گذاشته اید بروید سراغ مرحله بعدی.

 

2-یک عدد پیاز متوسط را در ظرفی بزرگ رنده کنید سپس چهار حبه سیر را توسط سیر له کن له کنید و به پیاز اضافه کنید. همین گونه که در تصویر پایین می بینید.

 

پس از دو قاشق غذا خوری پودر سوخاری اضافه کنید، بعد نصف قاشق چای خوری نمک اضافه کنید حالا ادویه ها را که شامل: آویشن، فلفل سیاه، فلفل تند قرمز، نعنا از هر کدام یک قاشق چای خوری اضافه کنید هر کدام از این ادویه ها را دوست نداشتید می توانید حذف کنید.

 

سپس یک عدد تخم مرغ را شکسته و به موادتان اضافه کنید. بعد دو قاشق غذا خوری روغن مایع اضافه کنید. ۳۰۰ گرم گوشت چرخ کرده اضافه کنید دوستان طعم و عطر این پیراشکی بخاطر وجود گوشت قرمز چرخ کرده می باشد، حالا به هر دلیل اگر در دسترس نداشتید و یا دوس ندارید از گوشت قرمز استفاده کنید میتوانید از گوشت چرخ کرده مرغ استفاده کنید.

 

البته توصیه من همان گوشت قرمز چرخ کرده است سپس یک پیمانه جعفری خرد شده اضافه کنید. حالا همه این مواد را با دست مخلوط کنید و خوب ورز دهید‌. سپس کوفته های قلقلی کوچک درست کنید و در یک سینی قرار دهید. کوفته ها آماده شده اند.

 

3-حالا در ظرف خمیر را باز کنید خمیر به خوبی عمل آمده است. خب حالا خمیر را به اندازه کوفته هایی که درست کردید خمیر را به صورت کوفته قلقلی در بیاورید.

 

۳۴ عدد کوفته گوشت داریم پس ۳۴ عدد هم گوله خمیر درست می کنیم. وقتی گوله های خمیر را درست کردیم و تمام شد. یک ظرف پیرکس یا یک قالب مورد نظر را چرب کنید.

 

سپس گوله های خمیر را یکی یکی در کف دست پهن کنید و داخل هر گوله خمیر یک کوفته گوشت قرار دهید و سپس بپیچید و گرد کنید. حالا قالب را در فر با دمای ۱۷۰درجه به مدت ۳۰ دقیقه قرار دهید

 

حالا سس مورد نظر را برای پیراشکی گوشت آماده میکنیم: یک قاشق غذا خوری رب گوجه فرنگی + ۲ قاشق غذا خوری روغن مایع و یک قاشق غذا خوری ماست را در ظرفی ریخته و خوب هم بزنید. تا به این شکل درآید.

 

سپس بعد از گذشت ۳۰ دقیقه پیراشکی گوشت پخته شده است قالب را از فر خارج کرده و با برس روی پیراشکی ها را سس می زنیم .بعد کمی جعفری خرد شده روی آن بریزید.

 

پس از انجام تمام مراحل بالا ۳۰۰ گرم پنیر چدار را روی پیراشکی ها بریزید.سپس دوباره پیراشکی ها را در فر با دمای ۸۰ درجه به مدت ۱۵دقیقه قرار دهید. بعد از ۱۵ دقیقه قالب را از فر خارج کنید.

 

توجه داشته باشید این دستور مخصوص 7 نفر است.مدت زمان آماده سازی مواد حدود 1 ساعت و زمان مناسب برای پخت حدودا 110 دقیقه است.نوش جااااااااان…