اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

روش تهیه چیز کیک عسل در منزل

روش تهیه چیز کیک عسل در منزل

روش تهیه چیز کیک عسل در منزل

 

*موادی که برای تهیه این چیزکیک لازم دارید:

-پنیر خامه ای   320 گرم

-تخم مرغ   2 عدد

-پودر نشاسته   1 قاشق غذاخوری

-وانیل   به میزان لازم

-دارچین   نصف قاشق چایخوری

-کره   به میزان لازم

-آرد سفید   10 گرم

-عسل   200 گرم

روش تهیه چیز کیک عسل در منزل

 

*برای داشتن یک چیزکیک عسل عالی با طعم خوشمزه باید مراحل زیر را به ترتیب و با دقت انجام دهید.

1-ابتدا و برای شروع کار 320 گرم پنیر خامه ای را داخل یک ظرف می ریزیم و با همزن برقی پنیر خامه ای را هم می زنیم تا کاملا غیر متراکم شود و از هم باز شود و پنیر خامه ای ما کاملا مخلوط شود و یکدست شود.

 

2-سپس 2 عدد تخم مرغ را که از نیم ساعت قبل از یخچال بیرون گذاشته بودیم تا هم دمای محیط شود را داخل یک ظرف می شکنیم و اگر تخم مرغها سالم بود آنها را به پنیر خامه ای مرحله قبل اضافه می کنیم. سپس با همزن برقی برای مدت 3 دقیقه آنها را خوب هم می زنیم تا کاملا پنیر و تخم مرغها مخلوط شده و مواد ما یکدست شوند.

3-سپس در ادامه 100 گرم عسل و مقدار کافی وانیل و نصف قاشق چایخوری دارچین و 1 قاشق غذاخوری پودر نشاسته را به مواد مرحله قبل اضافه می کنیم و با همزن آنها را خوب هم می زنیم تا کاملا مواد ما یکدست شود. اکنون به همین راحتی مایه کیک ما آماده است.

 

4-سپس مایه کیک تهیه شده در مرحله قبل را داخل یک قالب دایره ای به قطر 24 سانتی متر که کف آن را با کره چرب کرده ایم و یا کاغذ روغنی انداخته ایم می ریزیم و سپس قالب را داخل فر از قبل گرم شده با حرارت 180 درجه سانتی گراد برای مدت زمان 45 دقیقه قرار می دهیم تا کیک ما بپزد و آماده شود.

 

سپس وقتی اطراف کیک طلایی شد و کیک پخته شد آن را از فر در می آوریم. سپس وقتی کیک سرد شد آن را از قالب در می آوریم و آن را در ظرف مناسبی می گذاریم.

 

با کمک خلال دندان و فرو کردن آن در کیک از پختن کیک با خبر می شویم و اگر کیک به خلال دندان نچسبید یعنی کیک ما پخته است و می توان آن را از فر در آورد زیرا زمان پخت کیک ها بسته به نوع فر و عوامل دیگر ممکن تست کمی فرق کند.

 

5-سپس برای تزیین کیک روی کیک را مقداری عسل و در صورت تمایل یک نوع آجیل مثلا بادام پرک شده می ریزیم البته می توان از مغز خوراکی روی کیک صرف نظر کرد.

 

اکنون چیز کیک عسل ما آماده است و آن را برای عصرانه همراه با چای و یا شیر و یا قهوه می خوریم و یا آن را برای مهمانی ها درست می کنیم و با این کیک خوشمزه از مهمانها پذیرایی می کنیم.

 

توجه داشته باشید این دستور مخصوص 10 نفر است.مدت زمان آماده سازی مواد 30 دقیقه و زمان مناسب برای پخت 45 دقیقه است.نوش جااااااااااان…