اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

روش تهیه کاپوچینو کافی شاپی در منزل

روش تهیه کاپوچینو کافی شاپی در منزل

روش تهیه کاپوچینو کافی شاپی در منزل

 

همه ما یا به عبارتی تعداد زیادی از ما عاشق نوشیدنی های کافی شاپی هستیم.اما شاید همیشه فرصت و یا حتی پول کافی برای کافی شاپ رفتن نداشته باشیم.به همین خاطر ما امروز به شما آموزش میدهیم که اگر مثلا هوس کاپوچینو کافی شاپی کردید خودتان در منزل درست کنید.با ما همراه باشید.

 

توجه داشته باشید این دستور مخصوص 1 نفراست.مدت زمان آماده سازی آن هم حدودا 30 دقیقه است.

 

*موادی که برای تهیه این کاپوچینو لازم دارید:

-شیر   1/3 فنجان

-پودر قهوه   1 قاشق چایخوری

-شکر   به میزان لازم

-پودر کاکائو   1 قاشق چایخوری

-آب سرد   نصف فنجان

 

روش تهیه کاپوچینو کافی شاپی در منزل

 

*برای داشتن یک کاپوچینو عالی و خوشمزه باید مراحل زیر را به ترتیب و با دقت انجام دهید.با ما در ایران ناز همراه باشید.

1-ابتدا و برای شروع کار داخل قهوه جوش 1 قاشق چایخوری پودر کاکایو و 1 قاشق چایخوری پودر قهوه و 1 قاشق چایخوری شکر و نصف فنجان آب سرد می ریزیم و آنها را مخلوط می کنیم و با قاشق هم می زنیم و تا حد امکان قسمتهای گلوله شده آن را باز می کنیم.

 

سپس قهوه جوش را روی شعله ملایم گاز و روی شعله پخش کن قرار می دهیم و مواد را خوب هم می زنیم و وقتی مواد شروع به جوشیدن کرد آن را از روی گاز بر می داریم و داخل یک فنجان می ریزیم.

 

2-سپس در مرحله دوم باید کف شیر را درست کنیم و برای این منظور نیاز به دستگاه کف زن که در بالا برایتان توضیح دادم داریم. برای درست کردن کف شیر1/3 فنجان شیر را داخل شیر جوش و یا قابلمه می ریزیم و مقداری شکر نیز به آن اضافه می کنیم و شیرجوش را روی گاز می گذاریم و سپس با دستگاه کف زن که آن را در وسط شیر نگاه داشته ایم و خیلی نزدیک به کف قابلمه و یا روی شیر قرار نداده ایم شیر را کف می زنیم.

 

دمای شیر نباید بیشتر از 60 درجه بشود و اگر دیدیم دما بالا رفت باید آن را از روی گاز برداشته و مجددا روی گاز بگذاریم و به کف زدن با دستگاه برای مدت 5 دقیقه ادامه دهیم تا شیر حجمش سه برابر شود و کاملا کف دار شود.

 

ضمنا روش دیگر نیز وجود دارد که شیر را داخل قابلمه ریخته و شکر به آن اضافه می کنیم و روی گاز می گذاریم و وقتی جوشید آن را از روی گاز برمی داریم و با کمک همزن آن را خوب هم میزینم تا حجمش زیاد شود.

 

3-سپس کف شیر را روی قهوه و داخل فنجان می ریزیم. سپس روی آن را با پودر کاکایو و شابلون تزیین می کنیم.اکنون کاپوچینو خانگی ما اماده است. آن را برای عصرانه همراه با کیک و یا شیرینی نوش جان کنید.