اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

روش تهیه کباب تابه ای بسیار خوشمزه

روش تهیه کباب تابه ای بسیار خوشمزه

روش تهیه کباب تابه ای بسیار خوشمزه

 

اگر نمیدانید برای ناهار امروزتان چه چیزی درست کنید که خوشمزه و مقوی باشد و در عین حال ساده باشد و سریع پخته شود پیشنهاد میکنم تا انتهای این مطلب در ایران ناز با ما همراه باشید.

 

كباب تابه اي يكي ازغذاهايي است كه خيلي سريع آماده مي شود. به همين دليل زماني كه وقت كافي براي تهيه ناهار يا شام نداشته باشيم، اين غذا اولين گزينه اي است كه به ذهنمان مي آيد. كباب تابه اي همان طور كه از اسم آن پيداست، در ماهيتابه طبخ مي شود.

 

غذايي خوشمزه و مجلسي كه از گوشت چرخ كرده درست مي شود. در تهيه گوشت براي كباب تابه اي، گوشت نه خيلي چرب باشد و نه خيلي بدون چربي.

 

چون اگر گوشت پر چرب باشد. بعد از پخت، كباب ها داخل ماهيتابه جمع شده و كوچك مي شوند. يا اگر گوشت چربي نداشته باشد در نهايت كباب ها خشك مي شوند. پس بهتراست چربي گوشت متعادل باشد. براي تهيه كباب تابه اي مي توانيد از گوشت گوساله يا گوسفندي يا مخلوطي از اين دو نوع گوشت استفاده كنيد.

 

روش تهیه کباب تابه ای بسیار خوشمزه

 

*موادی که برای تهیه کباب تابه ای به آن ها نیاز دارید:

-گوشت چرخ کرده   ۳۰۰ گرم

-پیاز   یک عدد متوسط

-نمک و فلفل    به میزان لازم

-زرد چوبه   به مقدار کافی

-تخم مرغ   1 عدد

-آرد نخودچی یک قاشق غذاخوری

 

روش تهیه کباب تابه ای بسیار خوشمزه

 

*برای داشتن یک کباب تابه ای عالی باید مراحل زیر را به ترتیب و با دقت انجام دهید:

1-ابتدا پياز را با قسمت ريز رنده كنيد. چون اگر پياز به صورت درشت خرد يا رنده شود. خوب سرخ نمي شوند و داخل كباب نپخته باقي مي مانند و زير دندان حس مي شوند كه اين خوشايند نيست.

 

آب پياز را بگيريد و آن را به گوشت چرخ كرده اضافه كنيد و به آن نمك و فلفل سياه و زرد چوبه اضافه كنيد و خوب ورز دهيد تا كاملا يكدست شوند.

 

استفاده از تخم مرغ اختياري است و لي زدن تخم مرغ باعث مي شود مايه كباب جمع و منسجم شود. پس يك عدد تخم مرغ اضافه كنيد تا مايه كباب حالت انسجام داشته باشد.

 

اگر بعد از ورز دادن، مايه كباب شل بود و آن حالت انسجام را نداشت يك قاشق غذاخوري آرد نخود چي اضافه كنيد يا در صورت نداشتن آرد نخود چي مي توانيد از آرد گندم يا آرد سيب زميني استفاده كنيد.

 

پس از ورز دادن، مواد بايد حالت چسبندگي داشته باشند، مايه آماده شده را به مدت يك ساعت داخل يخچال بگذاريد. تا طعم مواد كباب به خورد هم رود و در پايان كباب بهتري داشته باشيد.

 

 

2-يك ماهيتابه آماده كرده و آن را روي حرارت بگذاريد و كمي روغن بريزيد. بعد از اينكه روغن داغ شد، از مايه كباب به اندازه دلخواه برداشته و داخل دست به آن شكل داده و درون روغن سرخ كنيد.

 

به گونه ديگر هم مي توانيد بپزيد، به صورتي كه كل مايه كباب را داخل ماهیتابه بگذارید و با دست آن را پهن كنيد به صورتي باشد كه تمام قسمتهاي كباب هم اندازه و هم سطح باشد و بعد از اينكه كباب به اصطلاح خودش را گرفت آن را به صورت طولي يا به هر شكلي كه خواستيد برش داده و درب تابه را بگذاريد تا با حرارت ملايم بپزد.

 

اگر حرارت زير ماهيتابه كم و ملايم باشد، باعث مي شود كه كباب ها آب بياندازند و كباب با آب خارج شده از خودش پخته شوند و به اصطلاح مغز پخت شوند و اگر حرارت زير تابه زياد باشد مايه كباب آب نمي اندازد و خيلي سريع خشك مي شود. پس بهتر است كباب ها با شعله كم پخته شوند تا در نهايت كباب نرم و آبداري داشته باشيم.

 

 

3-وقتي يك طرف كباب ها پخت و سرخ شد. قسمت ديگر آن را برگردانيد. گوجه ها را برش داده و در كنار كباب ها بپزيد. اگر تمايل داشتيد كباب در نهايت آبدار باشد بايد جداگانه سس درست كنيد.

 

به اين صورت كه در ظرف جداگانه، يك قاشق غذا خوري رب گوجه را در كمي روغن يا كره تفت دهيد و به آن نمك و فلفل و زرد چوبه اضافه كنيد و يك ليوان آب بريزيد تا بجوشد.

 

بعد از جوشيدن سس، آن را به كباب اضافه كنيد و درب تابه را بگذاريد تا سس به خورد كباب برود و وقتي غلظت سس كباب به اندازه دلخواه رسيد. زير تابه را خاموش كنيد.

 

ولي بدون سس هم مي توانيد تهيه كرده و به همان صورت استفاده كنيد. در صورت تمايل مقداري كره روي كباب ها خرد كنيد تا عطر و طعم بهتري داشته باشد.

 

 

4-استفاده از سيب زميني سرخ شده اختياري است. اگر تمايل داشتيد، مي توانيد سيب زميني ها را پوست كنده و به صورت خلالي برش بزنيد و در روغن سرخ كنيد و همراه كباب سرو نماييد. اين كباب را مي توانيد با نان يا با برنج ميل نماييد.

 

روش تهیه کباب تابه ای بسیار خوشمزه

 

توجه داشته باشید این دستور مخصوص 5 نفر،مدت زمان آماده سازی مواد 20 دقیقه و زمان مناسب برای پخت 25 دقیقه است.نوش جان…