اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

روش تهیه کباب هندی رشمی

روش تهیه کباب هندی رشمی

روش تهیه کباب هندی رشمی

 

به گزارش ایران ناز این غذای سنتی مغول‌هاست که در هند طبخ می‌شود. وجه تسمیه آن به دلیل لعابیست که گوشت پس از خوابیدن در مواد می‌اندازد.

 

به طور سنتی می‌توان از گوشت مرغ، گاو یا بره استفاده نمود اما میگو یا حلزون نیز جایگزین‌های خوبی برای انواع دیگر گوشت در این کباب ابریشمی هستند.

 

*موادی که برای تهیه این غذا لازم دارید:

-6 عدد بادام

-6 عدد فلفل تند، بدون دانه و خردشده

-8 حبه سیر

-3 سانت زنجبیل تازه، پوست کنده

-1 فنجان گشنیز تازه، خردشده

-نمک   به مقدار لازم

-1 عدد لیمو، آب گرفته‌شده

-½ فنجان خامه‌ی پرچرب

-1کیلو سینه‌ی مرغ، بدون پوست و استخوان، خرد شده به قطعات کوچک

-2 قاشق سوپ‌خوری کره

 

*برای اینکه این غذای عالی را به خوبی بپزید باید مراحل زیر را به ترتیب و با دقت انجام دهید.

-بادام‌ها را در کاسه‌ای کوچک ریخته و مقداری آب روی آنها بریزید تا خیس بخورند. اجازه دهید به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در همان حالت بمانند؛ سپس آنها را آبکش کنید.

 

-بادام، فلفل، سیر، زنجبیل و گشنیز را در کاسه‌‌ی غذاساز بریزید و هم بزنید تا نرم شوند. مواد را نمک طعم‌دار نمائید و سپس آب لیمو را به آن بیافزائید. در آخر خامه را درون غذاساز بریزید.

 

-مخلوط چاشنی‌ها را در کاسه‌ای غیرفلزی و بزرگ بریزید. مرغ‌ها را درون کاسه قرار دهید و با مخلوط چاشنی‌ها روی آن را بپوشانید. درب کاسه را گذاشته و اجازه دهید به مدت ۲۴ ساعت در یخچال بماند تا مواد به خورد مرغ‌ها برود.

 

-گریل را با دمای زیاد از قبل گرم نمائید و روی توری گریل را کمی چرب نمائید. گوشت را از یخچال درآورده و روی توری بگذارید.کره را با قلموی مخصوص آشپزی روی گوشت‌ها بمالید و توری را روی گریل داغ قرار دهید. به آرامی مرغ‌ها را بپزید.