اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

روش تهیه کته گوشت با سبزیجات دورچین

روش تهیه کته گوشت با سبزیجات دورچین

روش تهیه کته گوشت با سبزیجات دورچین

 

*موادی که برای تهیه این غذا لازم دارید:

-بادمجان   1 عدد

-گوجه فرنگی   3 عدد

-پیاز   1 عدد

-گوشت گوسفندی  400 گرم

-برنج  3 پیمانه

-سیب زمینی   1 عدد

-نمک فلفل زردچوبه   مقدار کافی

-روغن مایع   مقدار کافی

-جعفری خرد شده   مقدار کافی

-جوانه ماش   1 پیمانه

 

*برای داشتن این غذا به بهترین روش و طعم باید مراحل زیر را به ترتیب و با دقت انجام دهید.

1-ابتدا و برای شروع کار 1 عدد بادمجان را شسته و ته بادمجان را می بریم و آن را به صورت ریز و نگینی خرد می کنیم و سپس داخل یک تابه روغن مایع می ریزیم و وقتی روغن خوب داغ شد بادمجانهای خرد شده را داخل تابه و در روغن داغ خوب سرخ می کنیم. سپس مقدار کافی نمک و فلفل برای مزه دار شدن به آن اضافه می کنیم.

 

2-سپس 1 عدد سیب زمینی را شسته و آن را پوست می کنیم و سیب زمینی را به صورت ریز و نگینی و مکعبی خرد می کنیم و سپس داخل یک تابه روغن مایع می ریزیم و سیب زمینی ها را در روغن داغ خوب سرخ می کنیم تا کاملا سیب زمینی ما بپزد و آماده شود و مقداری نمک و فلفل برای مزه دار شدن به آن می زنیم.

 

در ادامه 3 عدد گوجه فرنگی را شسته و آن را به صورت نگینی خرد می کنیم و کمی آنها را در روغن در حد نرم شدن تفت می دهیم و کنار می گذاریم. اکنون مواد دورچین غذای ما آمده شده است.

 

3-سپس 1 عدد پیاز را شسته و آن را پوست می کنیم و پیاز را به صورت ریز و نگینی خرد می کنیم و داخل یک تابه روغن مایع می ریزیم و پیاز خرد شده را در روغن داغ خوب تفت می دهیم تا طلایی شود.

 

سپس 400 گرم گوشت گوسفندی را شسته و آبکش کرده و آن را به صورت خیلی ریز و قیمه ای خرد می کنیم و گوشت را در پیاز تفت می دهیم تا رنگش کمی تغییر کند و 2 لیوان آب داخل تابه ریخته و زیر گاز را ملایم می کنیم و درب تابه را می بندیم و منتظر می شویم تا گوشت بپزد و آماده شود.

 

سپس در نیم ساعت آخر پخت گوشت مقداری نمک و فلفل و زردچوبه برای مزه دار شدن به آن اضافه می کنیم و وقتی آب گوشت کاملا بخار شد و گوشت پخت و نرم شد زیر گاز را خاموش می کنیم.

 

4-در این مرحله سراغ آماده کردن برنج می رویم و برای این منظور 4 پیمانه برنج را داخل یک قابلمه خیس می کنیم و بعد از 1 ساعت برنج را همراه با نمک و روغن و آب داخل یک قابلمه می ریزیم و منتظر می شویم تا برنج نیم پز شده و 10 دقیقه بجوشد و قد بکشد.

 

سپس آن را آبکش می کنیم. سپس داخل یک قابلمه روغن مایع می ریزیم و برنج آبکش شده را کف قابلمه می ریزیم و درب قابلمه را بسته و برنج را دم می کنیم. در صورت تمایل می توان برنج را به صورت کته نیز استفاده کرد و اختیار است.

 

5-در این مرحله برنج را در داخل یک ظرف برعکس می کنیم و روی آن را از گوشت آماده شده در مراحل قبل می ریزیم و کمی جعفری خرد شده نیز روی گوشت برای خوشمزه شدن و تزیین می ریزیم.

 

برای دورچین و تزیین غذایمان دور غذا را مقداری بادمجان خرد شده و سیب زمینی سرخ شده و گوجه فرنگی خرد شده و جوانه ماش را به صورت یکی در میان می ریزیم و در واقع غذایمان را با آن مواد تزیین می کنیم.

 

اکنون کته گوشت و سبزیجات دورچین ما آماده است و این غذای مقوی و خوشمزه را برای ناهار همراه با سبزی خوردن و سالاد شیرازی میل می کنیم و یا برای مهمانی ها ان را درست می کنیم و استفاده می کنیم.

 

توجه داشته باشید این دستور مخصوص 4 نفر است.مدت زمان آماده سازی 30  دقیقه و زمان مناسب برای پخت 120 دقیقه است.