اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

روش تهیه کرامبل کیک گردو و سیب خانگی

روش تهیه کرامبل کیک گردو و سیب خانگی

روش تهیه کرامبل کیک گردو و سیب خانگی

 

 

*موادی که برای تهیه این کیک لازم دارید عبارتند از:

-آرد سفید   ۲ پیمانه

-بکینگ پودر   ۲ قاشق چای خوری

-کره   ۱۵۰ گرم

-شکر سفید   ۱ پیمانه

-شکر قهوه ای   ۳ قاشق غذا خوری

-تخم مرغ   ۳ عدد

-وانیل   ۱/۲ قاشق چای خوری

-شیر   2/3 پیمانه

-بیسکوئیت دیجستیو   ۱ بسته

-پودر قهوه   ۲ قاشق غذا خوری

-پودر دارچین   ۱/۵ قاشق غذا خوری

-گردو خرد شده   به میزان لازم

-سیب اسلایس شده   ۲ عدد

 

روش تهیه کرامبل کیک گردو و سیب خانگی

 

*برای تهیه این کیک خوشمزه باید تمام مراحل زیر را به ترتیب و با دقت انجام دهید.با ما در ایران ناز همراه باشید…

1-ابتدا برای درست کردن این کیک کره ایی که داریم رو میاریم بیرون از یخچال تا با دمای محیط هم دما بشه و به خودی خودش نرم بشه و برای درست کردن مواد کیکمون آماده باشه.

 

سپس بسته بیسکوئیتمون رو میاریم و اون رو داخل غذا ساز یا میکسر میریزیم و پودرش میکنیم. البته از گوشت کوب هم میتونید استفاده کنید برای پودر کردن بیسکوئیتها.

 

در اینجا اول ما میخواهیم لایه کرامبلمون رو درست کنیم، پس بعد از اینکه بیسکوئیت ها رو تو غذا ساز ریختیم و پودر کردیمشون میزاریم تو همون غذا ساز بمونه.

 

سپس گردو هامون رو برداشته و بعد از پوست گیری خردشون میکنیم و به بیسکوئیت های خردشده اضافه میکنیم.

 

بعد از اون هم پودر قهوه، پودر دارچین و شکر قهوه ای رو هم مییریزیم داخل غذا ساز و شروع میکنیم مجدد به مخلوط و میکس کردن همه موادمون با هم. در ادامه بعد از اینکه مخلوط بیسکوئیتیمون خوب مخلوط شد، ۵۰ گرم از کره ای که گذاشته بودیم نرم بشه رو خرد میکنیم و بهش اضافه کرده و مجدد با هم میکسشون میکنیم.

 

حالا وقتی که کره قشنگ با موادمون مخلوط و به خوردش رفت غذا ساز رو خاموش میکنیم و میزاریم کنار تا به بقیه کارهای کیکمون برسیم.

 

2-حالا تو این مرحله میریم سراغ درست کردن پایه کیکمون. پس یه کاسه برمیداریم و آردمون رو میریزیم داخلش و بکینگ پودر رو هم بهش اضافه کرده و خوب با هم مخلوطشون میکنیم.

 

سپس مخلوط آردیمون رو تو یه کاسه دیگه سه بار الک میکنیم تا قشنگ هوا بین ذرات آردمون بره و کیکمون خوب پف کرده و همچنین ناخالصی های آرد هم گرفته بشه.

 

بعد از الک کردن مخلوط آردی اون رو میزاریم کنار تا به بقیه کارها برسیم. سپس یه ظرف برمیداریم و بقیه کره رو میریزیم داخلش و شکر سفیدمون رو هم بهش اضافه میکنیم و شروع میکنیم با دور متوسط همزن به مخلوط کردنشون با هم.

 

انقدر هم میزنیم تا رنگ مخلوطمون عوض و روشن بشه و به یه مخلوط سبک برسیم.

 

حالا بعد از اینکه مخلوطمون اونجوری که میخواستیم شد، تخم مرغهامون رو یه دونه یه دونه اضافه میکنیم و بعد از هر بار اضافه کردن مواد رو مخلوط میکنیم تا تخم مرغها کامل به خورد همه موادمون بره. سپس وقتی آخرین تخم مرغ رو اضافه کردیم، وانیلمون رو هم میریزیم داخل مواد و بعد شروع میکنیم با همزن به زدن موادمون تا یه مخلوط یکدست به دست بیاریم که قشنگ حجم گرفته.

 

سپس شیری که داشتیم رو نصفشو به موادمون اضافه میکنیم و فقط در حدی که یه هم زده باشیم مخلوط میکنیمش. سپس نصفی از مخلوط آردیمون رو بهش اضافه میکنیم و کمی هم میزنیم و دوباره بقیه شیر رو اضافه کرده و بعد از اون هم بقیه آرد رو میریزیم و اینبار بعد از اتمام شیر و آرد شروع میکنیم به کامل مخلوط کردن خمیرمون که همه مواد به خورد هم برن.

 

روش تهیه کرامبل کیک گردو و سیب خانگی

 

3-حالا تو این مرحله اول میریم سراغ فر. فر رو روشن میکنیم و رو حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد میزاریم تا گرم و برای پخت کیک آماده باشه.

 

سپس قالب کیکمون رو میاریم و کف آن رو کاغذ روغنی پهن میکنیم. سپس نصفی از مخلوط کیکمون رو میریزیم داخل قالب و بعد سیبهای که از قبل شسته و برش زدیم رو روی خمیرمون میچینیم و بعد از سیبها مخلوط کرامبلمون که داخل غذا ساز بود رو میاریم و نصفشو میریزیم روی سیب ها تا کامل روی سیب ها رو بگیره.

 

بعد بقیه مواد کیکمون رو میریزیم و خوب پخش میکنیم روی مواد کرامبلمون و در آخر مجدد مابقی مواد کرامبل رو میریزیم و خوب پخش میکنیم که روی مواد کیکمون.

 

حالا کارمون تموم شده و قالبمون رو میزاریم تو فر با همون حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد تا ۴۵ الی ۵۰ دقیقه بمونه تا خوب بپزه و روی لایه کرامبلمون خشک و ترد بشه.

 

سپس بعد از ۵۰ دقیقه از فر در میاریم و کمی که خنک شد اون رو از قالب جدا و بعد از تزئین برش زده و تو ظرف چینده و با چای سروش میکنیم.

 

توجه داشته باشید این دستور مخصوص  4 نفر است.مدت زمان آماده سازی 30 دقیقه و زمان مناسب برای پخت  60 دقیقه است.نوش جان…