اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

روش تهیه کسرول ذرت در منزل

روش تهیه کسرول ذرت در منزل

روش تهیه کسرول ذرت در منزل

 

کسرول ذرت از خوراک ها و میان وعده های مغذی هست که معمولا همراه با گوشت های سوخاری مثل گوشت سو خاری مرغ سرو می شود که فوق العاده دلچسب هست که به نظر من یک غذای کامل و سالمی هست که می شود در یک وعده غذایی مثل شام سبک هم میل شود.

 

کسرول را معمولا در همان ظرفی که پخته و آماده می شود میل می کنند ولی اگر مقدار آن زیاد بود می شود در بشقاب دیگری همراه گوشت سوخاری میل کرد.

 

در کسرول ذرت ابتدا باید ذرت خامه ای را آماده کنید که خود به تنهایی 30 دقیقه زمان نیاز دارد که مخلوط ذرت و شیر و کره و مقداری پنیر پیتزا که روی حرارت تفت می دهیم که فوق العاده دلچسب و لذیذ است و خود ذرت خامه ای می تواند یک میان وعده عالی و یا در کنار خوراک گوشتی در یک وعده غذایی سرو کرد.

 

 

*موادی که برای تهیه این غذا لازم دارید :

-ذرت   500 گرم

-شیر   1.5 پیمانه

-کره   20 گرم

-نمک و فلفل   به مقدار لازم

-آرد سفید   1 قاشق غذاخوری

-خامه   1 پیمانه

-سیب زمینی   1 عدد

-پنیر پیتزا   2 پیمانه

 

روش تهیه کسرول ذرت در منزل

 

*برای داشتن یک کسرول ذرت عالی و خوشمزه باید تمام مراحل زیر را به ترتیب و با دقت انجام دهید.

1-ابتدا دانه های ذرت را تمیز شسته و در داخل قابلمه مناسبی ریخته و دو الی سه لیوان آب اضافه می کنیم و روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم تا پخته شود سپس آبکش کرده و کمی صبر می کنیم تا از حرارت آن کاسته شود بعد آن را در داخل قابلمه مناسبی می ریزیم.

 

2-نصف شیر را به آن اضافه می کنیم و مجددا روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم تا به جوش آید.در این فاصله نصف باقی مانده شیر را در ظرف دیگری می ریزیم و آرد را به آن اضافه می کنیم و با هم زن خوب هم می زنیم آرد گلوله گلوله نشود و کاملا با شیر ترکیب گردد.

 

سپس به شیر روی حرارت اضافه می کنیم و مواد را هم زده و زیر و رو می کنیم تا مواد مخلوط شوند بعد کره را به همراه مقداری نمک و فلفل اضافه می کنیم و می گذاریم با شعله ملایم 10 دقیقه قل بزند تا آرد از خامی درآید.

 

در این مدت مدام هم می زنیم تا ته نگیرد بعد یک چهارم پنیر پیتزا را اضافه می کنیم و مواد را زیر و رو کرده و هم می زنیم تا پنیر پیتزا خوب حل شده و با مواد مخلوطی ترکیب گردد حال حرارت را خاموش می کنیم.

 

3-بعد در ادامه سیب زمینی را در داخل ظرف مناسبی گذاشته و یک لیوان آب ریخته و روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم تا به مدت 30 دقیقه پخته شود سپس سیب زمینی پخته شده را رنده می کنیم و با ذرت پخته شده مزه دار کرده مخلوط می کنیم.

 

4-فر را روشن می کنیم و دمای آن را روی 180 درجه سانتی گراد تنظیم نموده تا گرم شود.

 

5-بعد در ادامه خامه را به همراه مقداری نمک و فلفل ناچیزی اضافه نموده و مواد را زیر و رو می کنیم و هم می زنیم تا خوب مواد با هم قاطی شده و کاملا ترکیب شوند.

 

6-سپس ظرف مناسبی را بر داشته و مواد مخلوطی آماده شده را در داخل آن می ریزیم و در همه جای ظرف پخش کرده و سطح آن را صاف می کنیم.

 

7-حال در ادامه پنیر پیتزای باقی مانده را روی مواد ریخته شده کاملا به صورت یک دست و یک نواخت می ریزیم به طوری روی مواد مخلوطی را پوشش دهد.

 

8-سپس ظرف را در داخل فر گرم شده به مدت 40 الی 45 دقیقه می گذاریم تا کسرول ذرت کاملا پخته شود و 5 الی 10 دقیقه آخر گریل را روشن نموده تا پنیر روی سطح کاملا برشته گردد.

 

بعد از زمان مقرر کسرول ذرت ما آماده است آن را از فر بیرون آورده و کمی صبر کنید تا از حرارت آن کاسته شود بعد در اندازه های دلخواه جدا کنید و در ظرف سرو بریزید و به عنوان یک میان وعده عالی و مقوی در کنار خانواده محترم میل کنید.

 

روش تهیه کسرول ذرت در منزل

 

*نکات مهمی که باید در نظر بگیرید:

-به جای کره می توانید از مارگارین و یا روغن گیاهی استفاده کنید که در خوشمزه کردن کسرول ذرت تاثیر دارد.

 

-اگر از خامه پر چرب استفاده کردید مقدار کره را نصف کنید.

 

توجه داشته باشید این دستور مخصوص 2 نفر است و زمان آماده سازی مواد  30 دقیقه و زمان پخت  50 دقیقه است.نوش جان…