اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

روش هایی برای رفع پف زیر چشم

روش هایی برای رفع پف زیر چشم

روش هایی برای رفع پف زیر چشم

 

آیا بخاطر پف زیر چشم هایتان احساس پیری و خستگی می‌کنید؟ آیا احساس سرزندگی و هوشیاری وقتی چشم‌هایتان بخاطر پف‌های زیر پلکتان، خسته و پژمرده به نظر می‌رسد، برایتان غیر قابل تحمل است؟ اینها نشانه‌های استرس و خستگی هستند.

 

به همین منظور نکاتی برایتان آورده‌ایم که به شما برای برطرف کردن پُف زیر چشم هایتان کمک می‌کند تا جوانی و شادابی به صورتتان برگردد.

 

1. سیب‌زمینی

 

روش هایی برای رفع پف زیر چشم

 

یک سیب‌زمینی خام را (بعد از اینکه چند دقیقه‌ای آن را در یخچال خنک کردید) دو تکه کنید و بعد چشم‌هایتان را بسته و هر تکه را روی یکی از چشم‌هایتان قرار دهید.

 

طوری سیب‌زمینی‌ها را روی چشم‌هایتان بگذارید که نواحی پف‌کرده زیر چشمتان را هم در بر بگیرد و بگذارید که ۲۰-۱۵ دقیقه آنجا بمانند. بعد از این مدت خواهید دید که پف زیر چشم‌هایتان کمتر می‌شوند.

 

2. شیر

 

روش هایی برای رفع پف زیر چشم

 

اگر پف‌کردگی زیر چشم‌هایتان بسیار زیاد است، این راهکار را باید همیشه دنبال کنید. دو تکه پنبه را در شیر خیس کرده و روی پلک‌هایتان بگذارید. بگذارید ۳۰-۲۰ دقیقه آنجا بماند. این به چشم‌هایتان برای حفظ آب کمک می‌کند و همچنین خنکشان می‌کند.

 

3. روغن

 

روش هایی برای رفع پف زیر چشم

 

در یک کاسه کمی آب خنک ریخته و چند قطره روغن ویتامین E به آن اضافه کرده و خوب مخلوطشان کنید. دو تکه پنبه را در این مخلوط خیس کرده و برای ۲۰ دقیقه روی چشم‌هایتان بگذارید. این کار به برطرف کردن تورم دور چشم‌هایتان کمک می‌کند.

 

4. خیار و رفع پف زیر چشم

 

روش هایی برای رفع پف زیر چشم

 

خیار داروی طبیعی بسیار عالی برای خلاص شدن از پف زیر چشم است. دو تکه خیار خنک و تازه برداشته و برای ۲۵ دقیقه روی چشم‌هایتان بگذارید.

 

با خنکی فوق‌العاده خیار روی چشم‌هایتان حسابی ریلکس کنید و چُرتی بزنید. این کار به آرام کردن ذهنتان هم کمک می‌کند و خواص ضدالتهاب خیار پف‌کردگی بافت‌های زیر چشم را هم کاهش می‌دهد.

 

5. چای کیسه ای خنک

 

روش هایی برای رفع پف زیر چشم

 

اگر عجله دارید، می‌توانید از چای کیسه‌ای استفاده کنید. دو عدد چای کیسه‌ای را برداشته و در آب خنک خیس کنید و بگذارید کمی در یخچال بمانند.

 

سپس به مدت ۳۰-۲۵ دقیقه آنها را روی چشمانتان بگذارید. دراز بکشید و کمی استراحت کنید. سپس چشم‌ها و صورتتان را با آب خنک بشویید و پوستتان را خشک کنید.

 

6. آب یخ و قاشق برای رفع پف زیر چشم

 

روش هایی برای رفع پف زیر چشم

 

پف زیر چشم‌ها را می‌توانید با کمک یک لیوان آب یخ و چهار قاشق استیل کاهش دهید. قاشق‌ها را در آب یخ خنک کنید و بعد روی هر چشمتان یکی از آنها را قرار دهید.

 

مدام قاشق‌ها را تعویض کرده و دوباره برای خنک شدن در آب یخ بیندازید. آنقدر این کار را ادامه دهید تا احساس کنید کمی از پف‌کردگی از بین رفته است.

 

7. سفیده تخم‌مرغ

 

روش هایی برای رفع پف زیر چشم

 

چند عدد سفید تخم‌مرغ را هم زده و با استفاده از برس مخصوص دور چشم‌هایتان بزنید. این کار باعث می‌شود ناحیه دور چشم‌هایتان کشیده‌تر شده و کمتر پف‌کرده به نظر برسد. بگذارید سفیده تخم‌مرغ ۲۰ دقیقه روی پوستتان بماند و بعد صورتتان را با آب خنک بشویید.

 

8. چای سبز کیسه‌ای برای برطرف کردن پف زیر چشم

 

روش هایی برای رفع پف زیر چشم

 

بگذارید چای‌ سبز‌های کیسه‌ای که در آب خنک خیس شده‌اند ۱۵-۱۰ دقیقه روی چشم‌هایتان بمانند. خواص طبیعی این چای‌های گیاهی موجب برگرداندن پف زیر چشم‌ها به حالت طبیعی خود می‌شود.

 

9. آبرسانی بدن

 

روش هایی برای رفع پف زیر چشم

 

تا جاییکه می‌توانید آب بنوشید. بله، نوشیدن آب پف زیر چشم‌ها را کاهش می‌دهد. پس هر زمان که احساس کردید زیر چشم‌هایتان پف کرده است، یک لیوان آب بنوشید.

 

10. قطره چشم

 

روش هایی برای رفع پف زیر چشم

 

گاهی یک واکنش آلرژیک باعث پف زیر چشم ها می شود. اگر فکر می کنید که دلیل پف زیر چشم هایتان این است می توانید از قطره های چشم بدون نسخه و آنتی هیستامین ها برای رفع آن استفاده کنید.

 

آنتی هیستامین ها خواص ضد التهابی قوی ای دارند که طراحی شده اند تا هیستامینی که هنگام واکنش های آلرژیک در بدن آزاد می شود را بی اثر کنند.

 

11. تغییر رژیم غذایی

 

روش هایی برای رفع پف زیر چشم

 

اگر دائماً با مشکل پف زیر چشم مواجه هستید و می خواهید از آن خلاص شوید، تغییر رژیم غذایی تان بهترین روش برای شروع است.

 

تنها راه خلاص شدن از پف و سیاهی زیر چشم ها محدود کردن مصرف نمک و الکل است. از سبزیجات خوش رنگ و لعابی مثل کلم کیل، خیار، هویج و گوجه فرنگی برای سم زدایی بدن و دفع نفخ و سموم ناخواسته استفاده کنید.

 

مواد غذایی حاوی پتاسیم مثل موز و کلم بروکلی مصرف کنید تا مایعات اضافه ی بدن تان از بین برود. علاوه بر این به خاطر داشته باشید که در طول روز یک بطری آب همراه داشته باشید تا آب بدن تان را حفظ کنید.

 

12. کمپرس سرد

 

روش هایی برای رفع پف زیر چشم

 

یک روش ساده برای کاهش پف زیر چشم ها، قرار دادن کمپرس سرد روی آن ها است. کمپرس سرد گردش خون در ناحیه ی چشم ها را محدود می کند، مسأله ای که باعث کاهش التهاب و ورم می شود.

 

13. زردچوبه

 

روش هایی برای رفع پف زیر چشم

 

با کمی آب و زردچوبه، مقداری خمیر زردچوبه درست کنید و آن را زیر چشم هایتان بمالید. خواص ضد التهابی طبیعی این ماده ی غذایی به از بین رفتن پف زیر چشم ها کمک می کند.

 

14. آلوئه ورا و رفع پف زیر چشم

 

روش هایی برای رفع پف زیر چشم

 

آلوئه ورا فقط به درمان آفتاب سوختگی کمک نمی کند. این گیاه حاوی آنتی اکسیدان مؤثری به نام ویتامین E و بسیار مرطوب کننده بوده و به طور طبیعی از خواص ضد قارچ، ضد باکتری و التیام بخش برای پوست برخوردار است. پیش از مالیدن ژل آلوئه ورا به زیر چشم ها، آن را در فریزر بگذارید تا سرد شود.