وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

روش های جالب فرار از زندان که تا به حال نشنیده اید!

روش های جالب فرار از زندان که تا به حال نشنیده اید!

روش های جالب فرار از زندان که تا به حال نشنیده اید!

 

همه آن‌ها که فیلم «رستگاری در شاوشنگ» یا سریال «فرار از زنـدان» را دیده‌اند، حداقل برای لحظاتی با شخصیت‌های اصلی ماجرا، بابت رنـج حبس و لذت رهایی از چهاردیواری زندان پس از برنامه‌ریزی و تلاش فراوان برای فرار، همذات‌پنداری کرده‌اند.

1-فرار با بند رخت:

«جک شپرد» یک سارق مشهور و حرفه‌ای قرن ۱۸ میلادی در لندن است که بار‌ها با استفاده از بند رخت و وصل کردن لباس‌هایش به یکدیگر از زندان‌های انگلیس فرار کرده‌است.

 

او اولین‌بار در سال ۱۷۲۴ میلادی از زندان سنت گیل فرار کرد. به گزارش ایران ناز پس از این فرار چهار بار دیگر در سفت و سخت‌ترین زندان‌های انگلیس زندانی شد، اما هر بار موفق به فرار شد.

 

او به جز زندان سنت گیل از زندان‌های نیوپریزن و نیوگیت نیز فرار کرده‌است. در نهایت پس از آخرین دستگیری‌اش به اعدام محکوم و در مقابل چشمان ۲۰۰ هزار نفر به دار آویخته شد.

 

2-سلطان فرار از زندان:

«یوشی» یک مرد ژاپنی است که چهار بار از زندان‌های ژاپن فرار کرده و به همین دلیل یکی از شناخته شده‌ترین فراری‌های دنیاست. مجازات او پس از محکوم شدن به قتل، ۲۳ سال حبس بود و به همین دلیل تصمیم به فرار از زندان گرفت.

 

3-فرار با نقشه خانوادگی:

داستان از این قرار است؛ برادر داشماناف به ملاقات او می‌آید، در این دیدار، دو برادر حواس نیرو‌های پلیس را پرت و لباس‎های‎ خود را با هم عوض می‌کنند.

 

بعد از تمام شدن مدت ملاقات، فرخ داشمان‎اف در لباس برادرش، با خیال راحت از زندان بیرون می‌‎رود و برادر توی سلول می‌‎ماند.

 

جالب این‎که این نقشه ساعت ۱۰ صبح انجام می‎‌شود و ماموران، در هنگام شب موقع کنترل زندانی‎‌ها شک می‎‌کنند که شکل و ظاهر زندانی فرق کرده است و تازه می‎‌فهمند چه اتفاقی افتاده‌‎است و بعد از چند وقت راهی نداشتند جز رها کردن برادر بی‌گناه.

 

روش های جالب فرار از زندان که تا به حال نشنیده اید!

 

4-فرار با کره بادام‌زمینی:

فرار ۱۲ زندانی از آلاباما، آلاباما یکی از خطرناک‌ترین زندان‌های آمریکاست که جمعی از زندانیان با استفاده از کره بادام‌زمینی ساندویچ‌های خود، در سلول‌ها را باز و به کمک یکی از نگهبان‌های کم‌تجربه از سیستم‌های امنیتی عبور کردند.