سریع ترین راه به حرم امام رضا(ع)؟ از نیت تا زیارت!

سریع ترین راه به حرم امام رضا(ع)؟ از نیت تا زیارت!

سریع ترین راه به حرم امام رضا(ع)؟ از نیت تا زیارت!

 

با پیشرفت علم و تکنولوژی، طی کردن فاصله‌های مکانی در زمان کمتری میسر شده است. این زمان مرتب، با سرعت گرفتن زندگی بشر، کمتر شده تا تعادل مورد نیاز برای بهره بردن از وقت‌های استراحت را برای او فراهم کند. سریعترین راه برای طی فاصله بین شهرها، تهیه بلیط هواپیما است.

 

فاصله هوایی هفتصد و چهل و دو کیلومتری تهران تا مشهد (نهصد کیلومتر زمینی) که در گذشته‌ای نه چندان دور (چیزی حدود 300 سال پیش) با قاطر و اسب هفته‌ها وقت را به خود اختصاص می‌داد، حالا با هواپیما به یک ساعت و چهار دقیقه رسیده است. و از نیت تا زیارت فقط به اندازه تهیه یک بلیط هواپیما مشهد فاصله دارید.

 

فرودگاه بین المللی مشهد، دومین فرودگاه کشور از نظر تعداد پرواز و اولین فرودگاه کشور از نظر جابه‌جایی مسافران است و شهر مشهد به دلیل داشتن جاذبه‌های زیارتی، طبیعی و تاریخی از محبوب‌ترین مسیرهای توریستی زیارتی ایران محسوب می‌شود.

 

چهارده هواپیمایی داخلی و بیش از شانزده هواپیمایی خارجی در مشهد فعالیت دارند. بدیهی است که تعداد پروازها در مسیر هوایی تهران مشهد بسیار زیاد خواهد بود.

 

البته شما می توانید با خریداری بلیط اتوبوس مشهد نیز سفر خود را شروع کنید، اما مسلما زمان بسیار زیادی را در سفر خواهید بود و این نکته را مورد سفر با اتوبوس مشهد در نظر بگیرید.

 

سریع ترین راه به حرم امام رضا(ع)؟ از نیت تا زیارت!

 

تعداد پروازهای روزانه هواپیما تهران مشهد

رکورد پروازهای روزانه به مشهد 244 پرواز ورودی و خروجی در یک روز است که بیشتر این پرواز‌ها متعلق به مسیر تهران مشهد است. روزانه حداقل چهل و هشت پرواز از تهران به سمت مشهد انجام می‌شود.

 

یعنی تقریبا در هر ساعت از شبانه روز به ‌طور متوسط حداقل 2 پرواز و حداکثر 8 پرواز از فرودگاه‌های تهران به مقصد مشهد صورت می‌گیرد.

 

پس نگران نباشید، هر وقت از شبانه روز که نیت کنید، اگر در فصل بالا(پرتردد مسافر) نباشیم، تعداد زیادی بلیط مشهد وجود دارد. کافی است به اپلیکیشن یا سایت مورد اعتماد خود، مراجعه کرده و بلیط خود را انتخاب کنید.

 

سریعترین راه مشهد به حرم امام رضا(ع)؟

وقتی که از هواپیما مشهد پیاده شدید، امکان استفاده از اتوبوس، مترو و تاکسی به صورت مستقیم برای رسیدن به حرم امام رضا(ع) وجود دارد، زمان و ساعات پر ترافیک شهر مشهد، تعیین کننده انتخاب هر کدام از این وسایل نقلیه توسط شماست.

 

زمان شروع فعالیت مترو در شهر مشهد، از ساعت 6 صبح (7 صبح در روزهای تعطیل) تا ساعت 22، و زمان شروع فعالیت خطوط اتوبوس از ساعت 6 صبح تا ساعت 21:30(20:30) در فصل زمستان است. تاکسی‌ها به صورت بیست و چهار ساعته، به ارائه خدمات در این مسیر می‌پردازند.

 

برای دریافت سریع‌ترین مسیر از نیت تا زیارت می‌توانید از اپلیکیشن‌های شبیه گوگل مپ، waze و مشابه ایرانی آن‌ها با مشخص کردن حرم به عنوان مقصد نهایی، از هر نقطه در شهر مشهد استفاده کنید.

 

تمامی مسیرهای پیاده، سواره و یا با استفاده از وسایل نقلیه عمومی را کنترل کرده و بهترین و کوتاهترین مسیر را مشخص کرده و به سمت حرم امام رضا(ع) بروید.

 

سریع ترین راه به حرم امام رضا(ع)؟ از نیت تا زیارت!

 

محل اقامت و سریع رسیدن به حرم امام رضا(ع)

هر چه هتل یا زائر‌سرا شما نزدیکتر به حرم باشد، طبعا سریعتر به حرم امام رضا خواهید رسید، پس در اپلیکیشن‌های خود به دنبال مشخص کردن، نزدیکترین هتل‌ها، هتل آپارتمانها و زائرسراها در اطراف حرم امام رضا(ع) باشید. با آنها تماس بگیرید و یا در سایت‌هایی که خدمات هتلینگ و اقامتی را ارائه می‌دهند، اتاقی را اجاره کنید.

 

راهنمای خرید بلیط هواپیما مشهد

برای خرید بلیط هواپیما مشهد، بهتر است چند نکته را مد نظر قرار دهید. فصل پر مسافر شهر مشهد با ایام زیارتی کشور و تعطیلات رسمی نسبتی مستقیم دارد، پس در این ایام برای از دست ندادن پرواز‌ها کمی زودتر(حداقل یک هفته قبل از پرواز) اقدام به خرید بلیط هواپیما تهران مشهد کنید، که می توانید با کمی تحقیق ارزان ترین بلیط هواپیما مشهد در تاریخ مورد نظر خریداری کنید.

 

پروازهای غیر مستقیم با توقف در تهران به مقصد مشهد نیز وجود دارند. این پروازها گاهی از قیمت کمتری نسبت به پروازهای مستقیم به مشهد برخوردارند. می‌توانید با شناسایی این پروازها اقدام به خرید بلیط تهران مشهد کنید.

 

با مراجعه به سایت‌های معتبر و اپیلکیشن‌های آنها می‌توانید، قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد سرویس‌های مختلف ارائه شده، توسط هواپیمایی‌های متفاوت را کنترل و مناسبترین سرویس را با توجه به خدمات ارائه شده در کلاس کیفیتی آن انتخاب کرده و خرید خود را انجام دهید.

 

قیمت بلیط هواپیما مشهد مخصوصا در مورد بلیط‌های چارتری، معمولا وقتی که به پای پرواز می‌رسد، کاهش می‌یابد. به طوری که در حال حاضر(بهمن 97) با قیمت تقریبا صد چهل هزار تا دویست هزار تومان می‌توانید به مشهد در کلاس اکونومی سفر کنید.

 

این قیمت بلیط لحظه آخری مشهد، از قیمت بلیط قطار پنج ستاره زندگی با عصرانه و شام(چیزی حدود صد و هشتاد هزار تومان) در بیشتر مواقع کمتر است و به جای ده ساعت و نیم، فقط یک ساعت و پنج دقیقه در راه خواهید بود.

 

در فصول و زمانهای مختلف سال، می‌توانید از طریق اپلیکیشن و یا سایت، به مقایسه قیمت‌ها بپردازید و مناسبترین و سریعترین پرواز را برای رسیدن به حرم امام رضا انتخاب کنید.

 

علاوه بر بلیط مشهد که در این مقاله بررسی  شد، شما می توانید با مراجعه به وب سایت علی بابا بلیط هواپیما را برای سایر مقاصد دیگر هم بررسی کنید و رزرو کنید.

 

برای مثال برای خرید بلیط هواپیما ارومیه به تهران و تهران به ارومیه می توانید با انتخاب زمان مورد نظر و حتی شرکت هواپیمایی بلیط ارومیه را به صورت آنلاین رزرو کنید.